Celý program odstartuje ve 12.30 svým vystoupením Michal Hrůza. Jičínskému publiku se v průběhu odpoledne představí i bratrská dvojice Light&Love, rapper Raego, Janek Ledecký a kapela Poetika. Hlavní hvězda dne kapela Kryštof v čele s Richardem Krajčem odstartuje svoji show v půl deváté.

Kdy: sobota 15. června
Kde: Jičín, Matějkovo cvičiště, U Javůrkovy louky
Za kolik: 849 korun

V rámci doprovodného programu přijede se svým nadačním fondem STK pro chlapy Petr Koukal. Těšit se můžete též na dostatek dobrého jídla a pití. Podle předpovědi počasí má být v sobotu velké horko, bude tedy třeba hojně doplňovat tekutiny. Zvláště muži jistě ocení čtyři druhy čepovaného piva, dámy si zase budou moci vybrat z několika druhů míchaných drinků. Ale nebojte, nealkoholických nápojů bude také dostatek.

Pětitisícová kapacita areálu, do kterého se dostanete z ulice Vrcha, by měla uspokojit všechny hudební nadšence, přesto doporučujeme si vstupenky pořídit v online předprodeji, právě tak seženete lístek za nejlepší cenu. Tady zkrátka nechcete chybět.

Sraz trabantů ve Velkém Vřešťově

Autokemp Velký Vřešťov u Dvora Králové zaplní od pátku sraz majitelů a příznivců legendárních značek Trabant, Wartburg, Barkas nebo Simson.V sobotu dopoledne zamíří na spanilou jízdu do Hostinného, kde vystaví vozy na náměstí.

Sraz šlapacích vozítek a moskvičů

Na dětském dopravním hřišti v Náchodě - Bělovsi se v sobotu od 12.30 hodin uskuteční 8. mezinárodní sraz šlapacích vozítek. Předcházet mu bude od 11 hodin spanilá jízda, která odstartuje od bývalého hotelu Itálie a pojede po pěší zóně až na náměstí.

Festival Uprchlení

Druhý ročník festivalu, který chce prostřednictvím divadla, hudby a autentických zážitků seznámit publikum s tématikou cizinců a migrace, se koná v neděli od 15 hodin na Kavčím plácku v Hradci Králové. Vystoupí bubenické trio z Guiney či mezinárodní divadlo Continuo.

Rokytnická muzejní noc

Rokytnická muzejní noc nabídne v sobotu 15. června od 18.30 hodin ukázku pečení masa v jámě. Vystoupí folkové duo Půl-ka a ve 21.30 hod. odjíždí od nákupního střediska autobus na Panské Pole, kde je přichystáno komentované pozorování noční oblohy.

Maraton protáhne cyklisty horami

Kdy: sobota 15. června
Kde: start a cíl v Trutnově
Proč přijít: Velký cyklistický mítink s obrovskou účastí

Šestý ročník Krakonošova cyklomaratonu dá účastníkům pořádně zabrat. Cyklisté vyrazí v sobotu v 10 hodin od trutnovského Uffa na tratě 172 a 125 kilometrů, které je provedou kopcovitým horským terénem na české i polské straně Krkonoš. Čeká je několik pověstných strmých stoupání, na Pomezní boudy, Pražskou boudu, Strážné nebo Hoffmanovy boudy. Všude tam jsou také vypsány vrchařské prémie, mimořádné prémie budou v Polsku v Krzeszowě u kláštera a v Lubawce na náměstí. Závod se jede za plného silničního provozu. Na všech nebezpečných místech a křižovatkách budou pořadatelé a na mimořádně exponovaných místech i příslušníci Policie ČR. Slavnostní start závodu obou kategorií proběhne u trutnovského Uffa. Dlouhá trať 172 km odstartuje v 10.00, krátká 125 km o pět minut později. Cíl je na stejném místě. V 17 hodin je na programu vyhlášení výsledků a tombola před Uffem.

„Prologem“ Krakonošova cyklomaratonu bude dnešní otevření výstavy v Malé Úpě Foto - kolo - emoce světově proslulé fotografky Tour de France Markéty Navrátilové a Michala Červeného, který fotí světové závody horských kol. Slavnostní zahájení výstavy se koná v 17 hodin v Galerii Celnice v podání Markéty Navrátilové a Petra Benčíka, bývalého reprezentanta ČR v cyklistice a komentátora Tour de France v České televizi. Výstava potrvá do 15. srpna.