Kdy: sobota 12. října, 16 hodin
Kde: Broumov, Kostelní náměstí
Za kolik: vstupné dobrovolné

Benefiční „Koncert pro Petra a Pavla“ zahájí v 16 hodin Noah-Benedikt Hahn – mladý německý saxofonista s kořeny na Broumovsku. „Noah-Beneditkova prababička pocházela z Martínkovic a odešla v roce 1946. Dnes její čtrnáctiletý pravnuk pravidelně ministruje o Velikonocích právě v broumovském děkanském kostele. Už v pěti letech začal hrát na flétnu, od devíti pak na alt saxofon. V prosinci 2014 měl svůj první recitál, v létě 2018 a 2019 už hrál před publikem čítajícím na 25 tisíc posluchačů,“ přibližuje umělecký růst mladého saxofonisty děkan broumovské farnosti P. Martin Lanži a dodává, že druhým účinkujícím pak bude Prima Jazz band pod vedením ředitele broumovské ZUŠ Štěpána Přibyla. Kromě hudebního zážitku budou pro posluchače připraveny i světské radosti. „Během koncertu bude možné se občerstvit broumovským pivem, uzeninou či něčím sladkým,“ neopomněl zmínit broumovský farář.

Sůl nad zlato

Pohádkové představení Sůl nad zlato bude lákat po oba nadcházející víkendové dny na zámek Opočno. Rezervace jsou už téměř zaplněné, už zbývá jen pár vstupenek na neděli. Stanou-li se pohádkové prohlídky pro zámek novou tradicí, ukáže zájem návštěvníků, podle něhož to zatím vypadá velice nadějně.

Festival dřeva

Hradecké městské lesy přivítají v sobotu od 11 hodin 1. ročník Festivalu dřeva. V 11.30 hod. odstartuje souboj nejlepších českých dřevorubců i s vicemistrem světa Martinem Komárkem. Festival je součástí Dne lesní techniky, který zahrnuje prezentaci lesnické a zahradní techniky nebo ukázku dřevosochařských děl.

Kopidlenský kvítek

Sobotní výstavou vyvrcholí soutěž žáků zahradnických škol. Přijďte si prohlédnout nádherné kytice či jinou výzdobu. Zakoupit můžete i zahradnické potřeby, výpěstky a sazenice. Těšit se můžete na dražbu kytic, floristickou show, prohlídku palmového skleníku, rybářský simulátor či módní přehlídky.

Krakonošův divadelní podzim má výročí

Kdy: od pátku 11. října do soboty 19. října
Kde: Vysoké nad Jizerou
Za kolik: 100, 120 a 50 Kč

Padesátý ročník divadelního festivalu se uskuteční ve Vysokém nad Jizerou. Jeho hostem bude již v neděli režisér, pedagog a ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer. Týdenní přehlídka Krakonošův divadelní podzim startuje již v pátek ve 20 hodin uvedením hry Republiku za koně a fotbal. Představení odehraje vysocký Divadelní soubor Krakonoš v režii Svatavy Hejralové. V sobotu v 17 a ve 20 hodin se na prknech Divadla Krakonoš dvakrát představí Ořechovské divadlo z Ořechova u Brna s hrou Ladislava Stroupežnického Naši furianti. V neděli od 20 hodin Rádobydivadlo Klapý uvede hru U kočičí bažiny a ve 22 .30 hodin Broukcovo kamdivadlo z České Kamenice hru Do kalhot!. Beseda s Tomášem Töpferem začne v neděli v 17 hodin.

Festivalové dění se nezastaví ani během všedních dnů následujícího týdne. Na každý den jsou připravena divadelní představení, poslední je v sobotu 10. října. Jedinou výjimkou bude čtvrtek, kdy se od 17 hodin koná místo divadla koncert Dívčího pěveckého sboru Mládí ze Základní umělecké školy v Jablonci nad Jizerou.