Divadlo Drak spustilo novou interaktivní venkovní hru

Denně od 10.00 do 17.00, Hradec Králové: Divadlo Drak zahájilo nový prázdninový program, a to interaktivní rodinnou hru Za příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. „Projekt poběží po celé léto - stejně jako výstava mobilních objektů - a z větší části se bude odehrávat venku, což doufáme, že návštěvníci Labyrintu ocení,“ říká mluvčí divadla Martina Marková.

Výstava představuje husitské zbraně i středověkou módu

O prázdninách, Třebechovice pod Orebem: Třebechovické muzeum betlémů připravilo na léto jedinečnou výstavu věnovanou husitskému hnutí orebitů, jejichž vznik je spjat s vrchem Oreb.
Pro snazší pochopení historických událostí a zvýšení přitažlivosti jsou texty zpracovány formou komiksu od výtvarnice Martiny Markové. Dále se seznámíte s tím, co se nosilo ve středověku. Středověká móda vás určitě pobaví, možná trochu zaskočí, nepochybně zaujme. Nechybí ani husitské zbraně a zbroj. Atraktivitu výstavy zvyšují interaktivní prvky.

Poznejte okolní památky

Léto 2020, roubenka Šrámkova statku v Pileticích: Výstava fotografií členů královéhradeckého Fotoklubu Omega, kterou připravili ve spolupráci se Společností ochránců památek ve východních Čechách, se věnuje stavbám lidové architektury na Královéhradecku, příběhům jejich historie a citlivému přístupu k uchování budoucím generacím. Expozice je otevřena každý pátek od 15.00 do 19.00 hodin, v sobotu a v neděli od 10.00 do 18.00 hodin.