Vladimír Mišík & Etc. vystoupí se svým koncertním programem, kde kromě nejznámějších písní uslyšíte i nové z alba Jednou tě potkám, v dvojkoncertu s kapelou Framus Five v čele se s zpěvákem Michalem Prokopem zaznějí další hity. Vstup do areálu bude od 18 hodin, koncert skončí ve 22 hodin. Cena vstupenky je 550 korun.

Chlumecká Karlova Koruna zve na Konec starých časů

V neděli od 10 hodin, Chlumec nad Cidlinou: Vraťte se v čase a prozkoumejte akci Konec starých časů aneb živou historii chlumeckého zámku. Program začne v neděli od 10 hodin a čeká vás koncert c. a k. polního orchestru či jízdy kočárem taženým koňmi Kinských. Četnická stanice má připravenou ukázku uniforem c. a k. četnické stanice, těšit se můžete i na ukázku dobového civilu a módní přehlídku. Zajímavý bude také komentovaný výcvik rakousko-uherských vojáků, spolek historických kol a dobový fotoateliér. Událost skončí po 17. hodině za pochodu a muziky.

Gladiator Race na Stříbrném rybníku prověří odolnost

V neděli od 16 hodin, Hradec Králové: V neděli se v zázemí Gladiator Race arény a přilehlém okolí na Stříbrném rybníce uskuteční další překážkový závod GLADIATOR RACE COMEBACK II. Připraveny budou tratě jak pro děti, tak pro dospělé. Každý závodník, který se dostane do cíle, obdrží krásnou medaili. Na závodníky bude čekat zhruba sedmikilometrová trať a 30 překážek, které prověří jejich sílu, obratnost, rovnováhu i psychickou odolnost. Pravidla jsou poněkud odlišnější, než je u gladiátorů zvykem. Závodníci například budou mít možnost překážku opakovat, pokud se jim nepodaří na první pokus, handicapy za nesplnění překážky budou sjednoceny na dvacet takzvaných „angličáků“.