Královéhradecký kraj

Hradecko: Rytíři budou bojovat o hrad

Dohalice: V sobotu od 14 hodin opět vypukne bitva barbarů proti rytířům u tvrze v Dohalicích. Král chce získat zpět svůj hrad, ale barbaři jsou proti. Návštěvníky čeká nejen velká podívaná, ale i možnost nákupu středověkých suvenýrů.

Hradec Králové: Proč běhat či jezdit na bicyklu jen v létě? Možnost máte i v sobotu na akci Winter run Hradec Králové. Jedná se o běžecký závod na osm a čtyři kilometry, který se uskuteční na Biřičce a v jejím okolí. Trasa povede od rybníka městskými lesy. Registrace a prezence závodníků začíná v 9 hodin. V 11 hodin běžci vyrazí na trať, ve 13 hodin startují cyklisté a ve 14 hodin je slavnostní vyhlášení výsledků. Na závod je aktuálně přihlášeno 123 lidí.

Jičínsko: Pro plesovou kabelku si přijďte do muzea

Jičín: Představit si dámu na plese bez kabelky je skoro nemožné. Pro inspiraci můžete přijít do jičínského muzea. Expozice Perličkové kabelky vznikla ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a firmou Atlas Bijoux Zásada. Budou zde vystaveny desítky kabelek z perliček a perlí, ze dřeva, skla a umělé hmoty. Kabelky a šperky budou i k prodeji. Výstava je otevřena od této soboty do 8. března.

Náchodsko: Krajinou se ponese štěkot psích spřežení

Janovičky u Broumova: Svaz sportu psích spřežení Mushers Club Metuje pořádá 13. ročník závodů psích spřežení Mistrovství ČR – Cross Country MID Janovičky 2015, které se uskuteční o víkendu. Začátek závodů je po oba dny v 10 hodin. Délka tratě je 32 kilometrů a vede po lesních cestách náročným kopcovitým terénem. V případě nedostatku sněhu se závod bude konat jako kárový a trať se zkrátí na 15 km. Navečer jste zváni na rockotéku a filmy s tematikou psích spřežení.

Adršpach: Sedmý  ročník oblíbených dřevorubeckých závodů se zahraniční účastí se koná v sobotu v Dolním Adršpachu. Začátek závodů je v 10 hodin. Bude se soutěžit v disciplínách jako je výměna řetězu, štípání, nakládka, řezání, odvětvování a kácení na přesnost. V doprovodném programu jsou ukázky dřevosochařství, výstava historických pil, přibližování s koněm, projížďky terénními vozy a další.

Rychnovsko: Myslivecké lahůdky naservírují s tancem

Rychnov nad Kněžnou: Přijďte si zatančit do Pelcova divadla. Milovníci společenského tance a myslivosti se v sobotu od 20 hodin mohou těšit na myslivecký ples, který pořádá Myslivecké sdružení Včelný v Rychnově nad Kněžnou. O hudbu se postará kapela Fantasy music. Nebude chybět ani myslivecká kuchyně a příjemná zábava.

Trutnovsko: Krakonošovo ledové království ve Špindlu

Špindlerův Mlýn: Letos se do Špindlu vrací festival Špindlerovská zima. Od pátku bude probíhat na náměstí sochání pětimetrového Krakonoše a horských chaloupek ze sněhu. Sněhové království bude rozšířeno během soboty o čtyři ledové sochy sportovců. Pro návštěvníky festivalu bude probíhat v sobotu dopoledne závod Buď Fit v Labském dole. Ve 13 hodin přivítá  příchozí pán hor Krakonoš a mrazivé vody  Labe pokoří otužilci. Ukázka ledosochaření bude také celý den v areálu Sv. Petr, kde bude i ledový bar a od 19 hodin večerní lyžování s otevřeným závodem pro veřejnost.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Můžete si dopřát Gotta i dobrou večeři

Bítovany: V restauraci a penzionu u Nováků v Bítovanech vystoupí v sobotu od 19 hodin Karel Hynek Gott. Vstupné činí 70 Kč, rezervace je možná na telefonním čísle 774 059 994. V nabídce restaurace U Nováků nechybí ani teplé večeře, takže si můžete zatančit a dopřát si  něco z kulinářského umění zdejších kuchařů.

Orlickoústecko: Podvečerní setkání s Jiřím Hetfleišem

Ústí nad Orlicí: Malá scéna o nedělním podvečeru přivítá příjemného hosta. Návštěvníci  Malé scény se tentokrát budou moci setkat se sportovním historikem, hlasatelem, novinářem, funkcionářem, statistikem a velkým znalcem sportu nejenom v Ústí nad Orlicí. Jiří Hetfleiš bude od 18 hodin vzpomínat a povídat si s veřejností.

Pardubicko: Charita si zatančí s médii na parketu

Pardubice: Jedna z nejočekávanějších akcí plesové sezony je tu. V sobotu se koná Pardubický ples médií a charity. Večer plný zábavy odstartuje v 19.30 hodin v pardubickém ABC klubu. O hudební doprovod se postará EGO retro music. Kromě tance vás čeká módní přehlídka a bohatá tombola, jejíž výtěžek poputuje na konto pardubického SKP-Centra.

Svitavsko: Poděkují tříkrálovým koledníkům festivalem deskových her

Litomyšl: V Lidovém domě se tuto sobotu uskuteční Festival deskových her. Zájemci jsou zváni od 13 hodin. Akce, která je určena pro širokou veřejnost, má zároveň být také poděkováním všem, kteří se v minulých dnech vydali do ulic jako koledníci Tříkrálové sbírky. Zváni jsou však všichni, kteří si rádi vyzkoušejí zajímavé hry.

Svitavy: V muzeu se sejdou tuto sobotu výtvarníci různého zaměření i věku. Od deseti hodin tu budou moci diskutovat společně s odborným lektorem nad svými přinesenými díly. Součástí setkání je také výběr prací na připravovanou výstavu výtvarníků regionu, která bude ve svitavském muzeu instalována začátkem února. Lektorem bude Petr Kmošek, malíř, pedagog a spisovatel.