Královéhradecký kraj

Hradecko: Za pěkné vysvědčení aquapark zdarma

Hradec Králové: Pokud se dětem do deseti let na pololetním vysvědčení neobjeví horší známka než trojka, má pro ně Aquacentrum v Městských lázních dárek – vstup v sobotu zadarmo. Stačí ukázat vysvědčení a pak už děti mohou řádit na 82 metrů dlouhém tobogánu nebo ve vlnobití jak dlouho chtějí. Dospělí si mohou užít v bazénu,  ve vířivce, relaxovat při perličkové koupeli nebo podvodních masážích.

Jičínsko: Trojboj rozhodne o zimním králi

Nová Paka: Velocipéd klub Nová Paka zve všechny příznivce cyklistiky a zimních sportů na Bláznivé Ice – Snow – Extreme Country 2015. Prezence 10. ročníku zimního trojboje o zimního krále proběhne v sobotu od 9 do 10 hodin na letním stadionu. O vítězi rozhodnou tyto soutěžní disciplíny: bruslení, kolo a běh (na lyžích). Další informace najdete na internetu.

Náchodsko: Čůčobraní s překvapivou tombolou

Police nad Metují: Muzeum papírových modelů zve na vernisáž výstavy Betaxa, která se koná v sobotu v 15 hodin. Součástí výstavy je program pro děti, který je seznamuje s vystřihovánkami a prozradí jak na to.

Náchod: Přímý satelitní přenos z Metropolitní opery v New Yorku můžete zhlédnout v sobotu v 15.45 hodin v kině Vesmír. Na programu je Offenbachova opera Hoffmannovy povídky. Představení je nastudováno ve francouzštině a v kině bude uvedeno s anglickými a českými titulky.

Suchý Důl: Tradiční setkání výrobců ovocných vín Čůčobraní spojené se soutěží o Královnu sklepa se bude konat v sobotu od 16 hodin v místním kulturním domě. Soutěž je doplněna pestrým  programem. Jeho součástí je hudební produkce kapely Domamazec, pantomima a balet souboru Hochů Šindelářových z Nového Města nad Metují i vystoupení sólistů. Nedílnou součástí zábavy bude veselá tombola, v níž můžete vyhrát to, co do ní někdo jiný přiveze.

Rychnovsko: Na oslavě Oborohu se setká folk s rockem

Kostelec nad Orlicí: Tradiční folkrockový festival Noc v Oborohu se koná v sobotu od 20 hodin. Skupina Oboroh na něm oslaví své 26. narozeniny! Kromě oslavenců vystoupí v Kulturním domě SK Rabštejn folková skupina Jablkoň a Prague Cello Quartet, který virtuózně interpretuje klasiku, jazz i moderní melodie.

Trutnovsko: Milovníci plesů nemají žádný víkend volný

Trutnovsko: Městským plesům bude patřit nastávající víkend. Ve vrchlabském Kulturním domě Střelnice v pátek obstará hudební doprovod  Carolina, vokální soubor Dobrý večer quintet a Ondřej Ruml. V žacléřském Kulturním domě bude rušno v sobotu. Představí se kapela Holiday Express spolu s Little Wings ze zdejší umělecké školy. Oba plesy začínají ve 20 hodin.

Pardubický kraj

Chrudimsko: V jediný den stihnete masopust i dračky

Veselý Kopec: Ačkoli je skanzen na Veselém Kopci až do začátku návštěvnické sezony uzavřen, v sobotu se výjimečně otevře, aby přivítal masopustní hosty. Od 10 do 16 hodin budou moci sledovat tradiční obchůzku masopustního průvodu v podání vesnické skupiny z Vortové. Nebudou chybět typické masopustní maškary, a kdo na Veselý Kopec přijde, ten určitě neodejde s čistou tváří.

Lipina: Obec Mladoňovice chystá pro velký úspěch již podruhé retro akci Obecní dračky. V sobotu, až se setmí, aby byla k draní peří správná atmosféra, se zájemci sejdou  na farmě Lipina. Hromada peří, vybrané lahůdky a dobrá společnost jsou zajištěny. První „pracanty" s šikovnýma rukama na farmě očekávají v 17.30 hodin.

Orlickoústecko: Porazí kobylu, ustrojí vepřovou hlavu

Libchavy: V sobotu se koná tradiční masopust, tentokrát  na téma mýty a pověry. Masopustní průvod vyjde v 10 hodin z „umělky" v Dolních Libchavách. Připraven je pestrý program včetně „poražení kobyly a strojení vepřové hlavy mistrem řeznickým".

Přívrat, Kozlov: Na dvou místech regionu se ze soboty na neděli bude konat zimní táboření, na nějž jste zváni i vy. Nocovat se bude na statku U Kubů v Přívratě a u chaty M. Švabinského na Kozlově u České Třebové.

Pardubicko: Hokejové Pardubice hostí derby s Hradcem

Pardubice: Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se v pátek od 17.10 hodin střetnou doma s rivaly z Hradce Králové. Zápas 43. kola hokejové Tipsport extraligy slibuje jako už tradičně každé derby východočeských týmů napínavou atmosféru a dramatické situace. V přímém přenosu ho navíc vysílá také Česká televize.

Svitavsko: Když byl králem gramofon

Svitavy: Ve výstavních síních v muzeu se v sobotu v 15 hodin uskuteční vernisáž hned dvou výstav. První je Přehlídka 2015, která zaplní výstavní síně výtvarnými pracemi umělců ze svitavského okresu. Výstava se ve Svitavách koná každoročně již více než 40 let. Návštěvníci se mohou těšit na obrazy, grafiku, dřevořezby či keramiku.
Druhá výstava potěší fandy  starých technických vymožeností.  Hudba ve spirále je expozicí Národního technického muzea v Praze a mapuje století českého gramofonového průmyslu. Kromě gramodesek představí i nahrávací a reprodukční stroje – fonografy, gramofony, hudební skříně a jejich příslušenství.