Královéhradecký kraj

Hradecko: Voříškiáda - šance pro všechny voříšky z okolí

Hradec Králové: Milovníci pejsků, zpozorněte. Už po osmé budou v sobotu od deseti hodin před centrem Orlice park shopping soutěžit desítky pejsků o titul nejhezčího voříška. Letošní Voříškiáda chystá kromě soutěže také bohatý doprovodný program jako je psí módní přehlídka, projížďky se psím spřežením nebo ukázky policejních a záchranářských psů. Konec je plánován na 16. hodinu.

Hradec Králové: Běžecký závod centrem krajské metropole čeká na sportovní nadšence už tuto sobotu od půl deváté večer na Velkém náměstí. Přijde vám to pozdě? Taky jde o noční běhání, hlavní závod letošního Night Runu měří 10 kilometrů. Na šťastlivce v cíli čeká bohaté občerstvení, památeční originální medaile a spousty dalších drobných dárků.

Hradec Králové: V neděli na hradeckém Všesportovním stadionu v Malšovicích si přijdou na své zase dětští milovníci inline bruslení. Akce nazvaná S Čendou na brusle zve malé bruslaře na jarní výukový den „pod lízátka". Akce začíná v devět hodin dopoledne a děti se mohou těšit například na skákací hrad nebo malování na obličej.

Jičínsko: Dobrovolní hasiči, do útoku!

Tuř: Sbor dobrovolných hasičů obce Tuř zve všechny zájemce na I. kolo poháru starostů OSH – soutěž v požárním útoku. Akce se koná v sobotu na hřišti v Tuři od devíti hodin. Soutěž je vypsána pro družstva mužů a žen a kategorie starší 35 let.

Hořice: Turistický pochod O Žižkův štít se uskuteční v sobotu. Zúčastnit se jej můžete na pěších trasách 4, 7, 15, 25, 35 a 50 km nebo na kole na cyklotrasách 25, 35, 55, 80 a 100 km. Start od sokolovny je od 6.30 do 10.30 hodin.

Náchodsko: Ovčácké slavnosti už v sobotu

Nové Město nad Metují: Brány města se turistům otevřou dokořán už tuto sobotu. Program na krytém pódiu začíná v 10.00 hodin vystoupením žáků ZUŠ, souboru Fukando a dechové hudby Stavostrojka. Zámecké řemeslné trhy jsou připraveny na nádvoří zámku, před zámkem si můžete prohlédnout také auto a moto veterány z KHV Metuje nebo výstavu vláčků z modelářského centra v České Skalici v galerii Pod Žebrovkou. Ve 13 hodin je od Muzea připravena vycházka Klubu českých turistů. Slavnostní zahájení akce se uskuteční ve čtrnáct hodin, poté budou následovat vystoupení Rytířského bratrstva z Polska, taneční školy Sahar, kapely Fámy a mnoha dalších.  Pro děti budou po celý den připraveny různé atrakce a zábavné programy.

Ratibořice: Ovčácké slavnosti se konají tuto sobotu 25. dubna od 8 do 12 hodin v Babiččině údolí. Návštěvníci budou moci vidět přehlídku plemen ovcí a koz, ukázky pastevectví ovcí, práce s vycvičeným pasteveckým psem a stříhání oveček. Připraveny budou ochutnávky ovčích a kozích sýrů a prodej regionálních produktů a řemeslných výrobků. Dobrou náladu po celou akci  dodá svými písničkami lidová hudební skupina Šmikuranda nebo setkání s veselým krajánkem. Děti i dospělí předvedou svoji šikovnost v tvůrčích dílnách a různých soutěžích. Nebude chybět ani tradiční občerstvení.

Broumov: Dny otevřených dveří revitalizovaných částí broumovského kláštera se uskuteční o tomto víkendu 25. a 26. dubna. Akci doplní bohatý doprovodný program. Na návštěvníky čekají prohlídky obnovených prostor kláštera i zahrady, hudební a divadelní představení i výstavy.

Rychnovsko: Rockové vítání jara s Vision Days

Potštejn: Na sobotu je na potštejnské Vochtánce přichystán další z dlouhé řady hudebních festivalů – Rockové vítání jara. Do potštejnského podhradí přivede pětici zajímavých kapel v čele s punkovými Vision Days. Start akce je naplánován na sedmou hodinu večerní.

Trutnovsko: Přijďte podpořit Čisté Krkonoše

Trutnovsko: Do úklidu různých krkonošských lokalit se v sobotu pustí dobrovolníci v nejvyšších českých horách. Akce nese název Čisté Krkonoše, vycházka je spojena s očistou turistických tras. Pořádají ji správci Krkonošského národního parku po celém jeho území a dobrovolníkům dávají příležitost, aby si vybrali, kde chtějí pomoct. Přihlásit se mohou na e-mailu k.maslova@krnap.cz nebo na telefonu 737 225 507.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Hlinsko zve na Svatojiřský jarmark

Hlinsko: V pátek od 9 do 17 hodin bude v okolí řeky Chrudimky v Hlinsku opět živo. V prostoru památkové rezervace Betlém a na nábřeží před Orlovnou se uskuteční tradiční Svatojiřský jarmark, jeden z největších hlineckých jarmarků. Přihlášeno je kolem stovky prodejců ručně vyráběných produktů.

Orlickoústecko: Společný víkend na Hoře Matky Boží

Králicko: Králickou pevnostní oblast, kterou tvoří muzea ve zpřístupněných pevnostních objektech a památník obětem internace v klášteře na Hoře Matky Boží čeká první společný víkend. Provozovatelé při nich otevřou muzea i mimo běžné zvyklosti, prodlouží obvyklou otevírací dobu a připravují pro návštěvníky řadu zajímavých atrakcí.

Pardubicko: Nenechte si ujít slet čarodějnic

Pardubice: V Pardubickém pivovaru se v sobotu od 14 hodin uskuteční Slet čarodějnic. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení herečky Východočeského divadla Martiny Sikorové, divadla Hradubáček a kapel Můžete si za to sami, RoDeO, Acoustic Band a Bu-Fu. Nebudou chybět ani skákací hrady, dětský trampolínový bungee jumping, skluzavka, střelnice a malování na obličej.

Svitavsko: V Litomyšli jako v lázních

Litomyšl: Když před třemi lety vznikl nápad Litomyšl prvními lázněmi ducha na světě, mnozí v úspěch tohoto projektu příliš nevěřili. Nyní se už tato akce stává na konci dubna tradicí. Stejně jako v uplynulých ročnících je připravena řada vynikajících koncertů a divadelních představení. „Přijďte v šatech po babičce či dědečkovi, s paraplíčky a špacírkami korzovat lázeňskou kolonádou," vyzývají pořadatelé akce.  Kolonáda ožije v sobotu úderem desáté hodiny. Opět si budete moci prohlédnout nádherné exponáty z Veterán klubu Litomyšl, přijede také Spolek českých kolařů cestovatelů, navštíví nás panstvo z tvrze Žíželeves, dorazí krajta Ernestýna. Samotné zahájení lázeňské sezony je naplánováno na sobotu ve čtrnáct hodin před chrámem Nalezení sv. Kříže. Po celém městě budou připraveny ochutnávky „lázeňských pramenů" a jedno vystoupení bude střídat druhé na zámeckém návrší.