Královéhradecký kraj

Hradecko: Pardubická filharmonie v Hradci

Hradec Králové: Přestože Tři králové do ulic už vyrazili, na neděli si Královéhradecká kulturní a vzdělávací společnost připravila Tříkrálový koncert. Představí se na něm komorní filharmonie Pardubice ve složení: Jana Kopicová – hoboj, Jiří Šlégl – klarinet, David Urban – fagot, Filip Špingl – lesní roh, dirigent Pavol Tužimský. Posluchači se mohou těšit na skladby Josepha Haydna, Wolfganga A. Mozarta a Franze Schuberta. Hudební zážitek začíná v 19 hodin v Adalbertinu.

Jičínsko: Valdice chystají na sobotu tradiční myslivecký ples

Jičín, Sedličky: V sobotu ve 14 hodin začíná rodinná charitativní akce  na motivy tradičního svátku Tří králů ve spolupráci s Charitou Jičín. Ve 14 hodin vyjde Tříkrálový průvod od kostela sv. Jakuba přes lipovou alej do Valdštejnské lodžie. Pouť malých a velkých koledníků v převlecích tří králů s všemožnými nástroji a charitativní sbírkou.

Jičín: V lednu 2016 uplyne 73 let od transportu našich židovských spoluobčanů do vyhlazovacích táborů. I letos si tuto událost připomeneme kulturními akcemi, které pořádá obecně prospěšná společnost Baševi.  V neděli v 17 hodin se sejdeme v židovské synagoze, kde společně zapálíme svíčky.

Valdice: Již 18. okresní reprezentační myslivecký ples se koná v sobotu v místním kulturním domě. Zahrají Ego Hořice a Lovecké trio, na zahájení je plánováno předtančení. Z Jičína bude vypravena kyvadlová doprava se zastávkou u Bunkru, na autobusovém nádraží a V lipách.

Náchodsko: Sobotní podvečer s Tříkrálovým zpíváním

Česká Skalice: Středisko volného času Bájo a Církev bratrská vás zvou na Tříkrálové zpívání 2016, které se uskuteční v sobotu v 17 hodin ve sboru Církve bratrské v České Skalici. Na koncertě lidových písní a vánočních koled z Čech, Moravy a Slovenska, zahrají a zazpívají lidová muzika Šmikuranda, hudební soubor SVČ Bájo a Kostelecká cimbálová muzika z Červeného Kostelce. Vstupné dobrovolné.

Červený Kostelec: Příběh o klanění Tří králů právě narozenému Spasiteli ožije na závěr vánoční doby, v neděli 10. ledna v 16 hodin pod vánočním stromem. Vstupné dobrovolné. Po skončení představení budou vyhlášeny výsledky Tříkrálové sbírky 2016, která proběhne v Červeném Kostelci o den dříve.

Broumov: V neděli v 17 hodin dorazí na Mírové náměstí v Broumově průvod Tří králů. Zhlédnete herecké ztvárnění biblického příběhu se živými zvířátky, sborovým zpěvem a slavnostními fanfárami. Přijďte s králi k jesličkám a podarujte své bližní domácím cukrovím, které si vezměte s sebou. Občerstvení je zajištěno, pro děti teplý čaj zdarma. V kostele sv. Petra a Pavla se v 17.45 hodin uskuteční Tříkrálový koncert. Současně si můžete prohlédnout místní historický betlém.

Rychnovsko: Novoroční koncert nadvakrát

Týniště nad Orlicí: Novoroční koncert s tradicí vypukne v týnišťském zrekonstruovaném kulturním domě již tuto neděli. Mladý týnišťský big band připravil pro své příznivce hned dva koncerty se začátky ve 14 a v 17 hodin. Hostem letošního 19. ročníku bude trumpetista Jaromír Hnilička. Návštěvníci se mohou těšit na vokální skladby i hudební překvapení.

Dobruška: V neděli od 17 hodin proběhne na náměstí F. L. Věka zhasnutí vánočního stromu. Tato akce tradičně symbolizuje ukončení vánočního období. Při této příležitosti proběhne vyhodnocení Tříkrálové sbírky, současně vystoupí koledníci a Žesťový kvartet Valanky.

Rychnov nad Kněžnou: Milovníci společenských tanců si přijdou na své v neděli od 14 hodin. Ve Společenském centru totiž začne první Novoroční taneční odpoledne. K tanci a poslechu hraje Dechovka O. Štencla a taneční skupina COMBI.

Trutnovsko: Ragby na harrachovském sněhu

Harrachov: Netradiční sportovní akcí ožije v sobotu Harrachov. Pod skokanskými můstky se uskuteční premiérový ročník ragby na sněhu. Přihlásilo se více než dvě stě účastníků, kteří budou prezentovat zbrusu novou sportovní disciplínu v jedinečné zimní atmosféře. Přehlídky se účastní mužské i ženské kolektivy.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Hlína 2016 - ještě lepší ročník

Hlinsko: V sobotu od 17 hodin začíná v Multifunkčním centru festival nazvaný Hlína 2016 – ještě lepší ročník. Druhý ročník festivalu Hlína chce na svůj pestrý program přilákat ještě více lidí. Na pódiu se  představí pět kapel. V nabídce je dávka punku, funky stylui elektra. Těšit se můžete i na  stand-upová vystoupení.

Orlickoústecko: Pro sběratele pivních suvenýrů

Česká Třebová: Sobotní dopoledne bude v českotřebovském Národním domě opět patřit sběratelům pivovarských suvenýrů. Stoly zaplní etikety, tácky, sklenice a další sběratelské artefakty, které spojuje jediné téma – pivo. Vyměňovat a prodávat se bude od 8 do 11 hodin.

Pardubicko: Na památku výsadku Silver A

Pardubice: Osmé slavnostní setkání věnované výsadku Silver A, pardubickému odboji a tragédii v Ležákách se uskuteční zítra od 15.30 hodin v pardubickém hotelu Zlatá štika. Na programu je historická přednáška Vojtěcha Kyncla a výstava z dílny Josefiny Napravilové. Na setkání vystoupí také herec Josef Somr. Akci bude předcházet od 14 hodin kladení věnců na popravišti pardubického Zámečku.

Svitavsko: Sbírky i živý betlém

Svitavsko: Dobrovolníci o víkendu vyrazí do ulic na tradiční tříkrálovou sbírku. 
V sobotu koledníci budou obcházet domy v Litomyšli. Farní charita, jež celou akci organizuje, prosí, aby lidé otevřeli nejenom dveře, ale i svá srdce, protože vybrané peníze poputují na dobročinné účely. Pokud máte rádi průvody, pak vás potěší tříkrálový průvod ve Svitavách. Ten se koná 
v neděli od půl páté odpoledne. Od vánočního stromu na náměstí Míru se návštěvníci vydají k živému betlému.