Královéhradecký kraj

Hradecko: Plesová sezona vrcholí. Bavte se!

Hradecko: Kongresové centrum Aldis zve v sobotu od 20 hodin na 12. reprezentační Selský ples, který pořádá  Asociace soukromého zemědělství ČR. O den dříve na stejném místě si svůj den užijí maturanti Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky. Zábava nebude chybět ani ve Smiřicích, kde v pátek od 20 hodin začíná ples Kulturního střediska Dvorana.

Jičínsko: Novoroční meeting Českého ráje

Veliš: V sobotu 20. února začíná od 9. hodiny osmý ročník Novoročního meetingu v hodu nožem, tomahawkem a střelbě z luku bez mířidel. Soutěž začíná v hodu nožem, následovat bude mistrovská disciplína Walk-back. Po ukončení soutěže v hodu nožem a tomahawkem proběhne  střelba z luku na vzdálenost 10,13 a 15 metrů.

Náchodsko: Všichni zlatokopové: v sobotu ráno u Déčka

Náchod: Recesní zlatokopecké a zálesácké putování dvojic a rodin Klondike se uskuteční v sobotu od 9 hodin. Připraveny jsou netradiční soutěže, například rýžování zlata, chytání bizona, stříleni z luku a kuše, loveni mustangů a další. Přihlášky se podávají do 9.30 hodin před budovou Déčka. S sebou si vezměte: v případě sněhu sáňky či pekáč, rýžovací pánev a váček na zlato a stylové oblečení zálesáka. Na účastníky čeká občerstvení a zálesácké odměny.

Broumov: Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor broumovského kláštera, které jsou jindy nepřístupné. Klášterem od sklepa po půdu se projdete tuto sobotu v 10 a ve 14 hodin a zhlédnete nejen historickou část, ale také rozsáhlé sklepní prostory, nově opravené opatské sály s výstavou Poklady z depozitářů, prostory 3. patra a nádhernou půdu. Kapacita prohlídek je omezená, proto si zarezervujte vstupenky na prohlidky@broumovsko.cz nebo na telefonu 734 443 161.

Josefov: V sále Důstojnické besedy v Josefově se tuto sobotu ve 20 hodin uskuteční Divadelní ples, tentokrát s podtitulem Ahoj, léto!
Hned ze začátku vás členové divadelního souboru Vrchlický pozvou do místních Říčních lázní. K tanci zahraje hudební skupina Fantasy Music a další hudební doprovod, připravena je bohatá tombola a tradiční předpůlnoční překvapení.

Rychnovsko: Neděle patří hlavně dětem

Krchleby: Již sedmý ročník tradičního koštu slivovic a ovocných destilátů vypukne v sobotu v Krchlebech. Krchlebský košt se tradičně koná v místní části Brumbárov, tuto akci určenou pro milovníky ovocné pálenky pořádají dobrovolní hasiči. Každý, kdo se chce zúčastnit soutěže, musí přinést vzorek v minimálním objemu 0,5 litru. Bude se kontrolovat také obsah alkoholu. Akce startuje v 17 hodin.

Častolovice: Děti budou mít v neděli v Častolovicích o zábavu postaráno. Od 14 hodin se v sále restaurace U Lva koná dětský karneval. Na děti čeká bohatá tombola, různé soutěže, malování na obličej a nebudou chybět ani sladké a slané dobroty.

Trutnovsko: Pašeráci míří do Rokytnice

Rokytnice nad Jizerou: Tradiční akce plná masopustního veselí a zábavy se koná v pátek a v sobotu na Dolním náměstí a v lyžařských areálech v Rokytnici nad Jizerou. Po pátečním bohatém programu se večer vydají v dobovém oblečení na sjezdovku pašeráci na historických lyžích. Pojedou ze Studenova dolů.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Koncert pro císaře a krále Karla IV.

Chrudim: V pátek v 19 hodin se ve Velkém sále Muzea v rámci 804. Chrudimského hudebního pátku uskuteční koncert k 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. Vystoupí soubor historických nástrojů Ars cameralis. Program nabídne hudbu českou, francouzskou a italskou 14. století, tedy hudbu, se kterou se Karel IV. za dobu svého života běžně setkával.

Orlickoústecko: Králíky zvou na 56. karneval!

Králíky: Králíky budou žít o víkendu 56. králickým karnevalem. Program se bude odehrávat na Velkém náměstí již od sobotních 10 hodin, zahájení karnevalu je plánováno na 17. hodinu. Následovat bude průvod masek nebo ohňostroj. S vyhlášením masek se počítá po 23. hodině v Klubu na Střelnici, kde bude hrát Plazma Rock. V neděli od dvou odpoledne se na stejném místě uskuteční dětský karneval.

Lanškroun: Do Lanškrouna doputovala výstava Katastrofy lidského těla. Pětadvacet voskových figurín ukazuje skutečné lidi, kteří se od narození odlišovali kvůli genetickým vadám. Čtyři oči, dvě hlavy, dva obličeje, siamská dvojčata, muž s vlčím syndromem, největší, nejmenší či nejtlustší člověk na světě… Výstava je přístupná na zámku do 21. února denně od 10 do 18 hodin.

Dolní Dobrouč: V místním kině se v sobotu od 14 hodin koná VIII. ročník festivalu leteckých filmů, který zahrnuje všechna odvětví létání a parašutismu a večerní program s hudbou.

Pardubicko: Jára Cimrman přijede s pohádkou, která propadla

Pardubice: Legendární Divadlo Járy Cimrmana bude v pátek od 19 hodin k vidění ve Východočeském divadle Pardubice. Diváci se mohou těšit na „pohádku, která u dětí propadla" – tedy na inscenaci Dlouhý, Široký a Krátkozraký. Tato hra měla u Cimrmanů premiéru již v roce 1974, v roli Bystrozrakého alternují Zdeněk Svěrák s hostujícím Miroslavem Táborským.

Svitavsko: Neckář přiveze své akustické turné

Polička: Václav Neckář. Zpěvák, který se proslavil s Golden Kids, sólovými hity a naposledy po návratu zabodoval s jemnou skladbou Půlnoční pro film Alois Nebel. Muzikant, jenž zvládl návrat do světa showbyznysu, tentokrát zajede pobavit publikum do Poličky a s sebou přiveze písničky z nového alba laděné v akustických aranžích i staré známé hity. V poličském Tylově domě vystoupí už tento pátek v 19 hodin.