Královéhradecký kraj

Hradecko: Karlova Koruna se těší na plesové hosty

Chlumec nad Cidlinou: Máte rádi tanec a zámecké prostory? Tak to byste si určitě neměli nechat ujít 7. reprezentační ples Chlumce nad Cidlinou, který se koná už tuto sobotu v nádherných sálech Karlovy Koruny. Vstupné činí 400 korun a v ceně je zahrnuto i bohaté občerstvení na místě. O hudební doprovod se postará pražská kapela Color Band.

Jičínsko: Maškary se vydají po vsi a pohoštění neodmítnou

Běchary: Sdružení Běcharáci srdečně zve na maškarní průvod a maškarní ples. V sobotu ve 14 hodin se vydá maškarní průvod po vsi a ve 20 hodin začne maškarní ples v kulturním domě Běchary. Masky mohou vyhrát zajímavé ceny a mají vstup na ples zdarma.

Hořice: Už 19. Hořický hudební nášup se koná v sobotu  v sále hospody Dachova od 18 hodin. Uslyšíte Řev střev (Šumaře s překvapením), Prádelnu (underground funk – jazz), Martu a Rasputina (skřetí šraml), Three Wild Guns (rock ´n´roll rockabilly) , The Brownies (funky reggae blues) a závěrečnou Jamm – Session.

Jičín: Bleší trhy a burza se konají v areálu bývalé mlékárny v Dělnické ulici v neděli od 7 do 14 hodin.Přijďte prodat věci, které již nepotřebujete. Možná tady i výhodně nakoupíte.

Náchodsko: Nakoupíte králíky, holuby i slepice

Česká Skalice: Tradiční propagační výstava králíků, holubů a drůbeže se uskuteční o víkendu v chovatelském areálu v Jiráskově ulici. Návštěvníci budou mít možnost nákupu chovných zvířat a chovatelských potřeb. Občerstvení je zajištěno. Otevřeno bude po oba dny od 8 hodin, v sobotu do 16 a v neděli pouze do 11 hodin.

Rychnovsko: Zimní radovánky (snad) na sněhu

Říčky v Orlických horách: Na sjezdovce u Penzionu Macháček bude v sobotu veselo. Maškarní karneval na sněhu pro všechny generace odstartuje ve 14 hodin. Vyrazte na svah v převleku či masce, na lyžích, saních, bobech i jiných jezdítkách. Účastníky čeká bobová dráha, rej masek, odměny i občerstvení. Akce se koná pouze při dostatku sněhu.

Dobré: Jste soutěživí a rádi se pochlubíte domácími dobrotami? Pak právě pro vás je určena soutěž o nejlepší kysané zelí a nakládané okurky. Zeliáda a okurkiáda se koná v sobotu od 9.30 hodin v Ekologickém centru Keithe Morrise v Dobrém.

Dobruška: Šestnáctý ročník tradičního divadelního plesu vypukne v pátek od 20 hodin. Ples na téma Na dvoře císařském pořádá Divadélko Na štaflích Dobruška u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. V kulturním domě se sejde téměř celý Karlův dvůr a účastníci plesu budou zastupovat nejširší vrstvy společnosti té doby.

Trutnovsko: Funline Tour u sjezdovky Javor

Pec pod Sněžkou: V sobotu  proběhne v Peci zábavný den pro malé i velké, který je součástí   Funline Tour 2016. Série akcí Funline Tour letos zavítá do velkých skiareálů napříč republikou se svými zábavnými tratěmi Funline. Hlavním dějištěm Funline Tour v Peci bude prostor na dojezdu sjezdovky Javor, kde vznikne stanové městečko s aktivitami, které v sobě kombinují především zábavu a sport. Lyžaře – začátečníky mohou rodiče poslat do lyžařské školy.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Zmrazovač: hit ochotnické sezony

Chrudim: V neděli od 19 hodin uvede Kočovné divadlo Ad Hoc v rámci ochotnického předplatného Zmrazovače – divácký hit uplynulé ochotnické sezony. Komediální operní drama plné napětí a morálních dilemat je prošpikováno hudebním géniem Verdiho, Pucciniho, Leoncavala, Bizeta a dalších hudebních velikánů.

Orlickoústecko: Životní příběh bývalého muslima

Letohrad: V Orlovně na Orlici se v pátek od 18 hodin koná filmový festival Expediční kamera. Unikátní projekt přináší nejlepší filmy sezony z celého světa i z domácí produkce.

Žamberk: V Husově sboru se v neděli od 15 hodin koná přednáška křesťanského kazatele a humanitárního pracovníka dr. Salmana Hasana s názvem Životní příběh bývalého muslima. Hasan se narodil v Iráku, kde žil jako muslim. Později konvertoval ke křesťanství a nyní vydává svědectví svého života.

Pardubicko: Konec masopustu na prknech divadla

Pardubice: Básnické drama Josefa Topola Konec masopustu připravilo Východočeské divadlo Pardubice. Premiéru bude mít v sobotu od 19 hodin. Obtížný text režíruje Břetislav Rychlík.

Pardubice: Hardcore night se uskuteční v sobotu v hudebním klubu Žlutý pes. Začíná ve 20 hodin a těšit se můžete na kapely Johnny Stalk, Plan to Kill, Distance, Everyday Hate, Exorcizphobia či Skiff.

Svitavsko: Porozumí si s dlátem a se dřevem?

Svitavy: Na sobotu v Městském muzeu a galerii ve Svitavách připravili další ze série pravidelných workshopů. Tentokrát je dílna určena pro dospělé, kteří si chtějí vyzkoušet práci se dřevem. „Můžete si vytvořit originální vlastní domovní číslo, misku, šperk či jiný předmět dle vlastního uvážení za vedení lektora," lákají organizátoři. Vedení kurzu se zhostí výtvarník Petr Stefan, jehož řezbářské umění si můžou lidé prohlédnout na svitavském stadionu. Je totiž autorem některých soch v areálu sportoviště. Workshop začíná  v osm hodin ráno.

Litomyšl: Konec jarních prázdnin si v litomyšlském muzeu můžou zpříjemnit sběratelé hokejových kartiček. V sobotu se od 13 hodin v regionálním muzeu uskuteční burza a výměna karet s hokejovou tematikou. Malí i velcí sběratelé zde můžou získat kusy, které jim chybějí ve sbírce. K „dostání" budou hráči ze slavné NHL i z naší extraligy. Součástí akce bude i výstava kartiček s brankářem Dušanem Salfickým, která mapuje celou jeho kariéru.