Královéhradecký kraj

Hradecko: Nevidomý zpěvák Jareš v Lucii

Hradec Králové: „Pojď dál a zpívej…" - to je název koncertu talentovaného zpěváka a klavíristy Jana Jareše, který absolvoval populární zpěv na Pražské konzervatoři jako jediný nevidomý student v historii školy. Vystoupení se koná v neděli 19. června od 17 hodin v Country Clubu Lucie v Hradci Králové. Program, ve kterém Honzu Jareše doprovodí přední instrumentalisté - Jaromír Helešic na bicí nástroje a Tomeš Smetana na kontrabas - bude nejenom vzpomínkou na zpěváka Pavla Bobka, ale v programu zazní i písně legend americké country music, jako jsou Johnny Cash, Kenny Rogers, Dean Martin, Don Williams,Bruce Springsteen a další. „Ojedinělý hudební zážitek, mimořádná souhra tří hudebních osobností. Koncert, který dokazuje, že i s hůře rozdanými kartami se dá skvěle hrát, přinášet radost a zábavu a možná i naději, že vždy stojí za to se snažit," zní pozvání.

Jičínsko: Barvy folkloru Pod Zvičinou

Lázně Bělohrad: Oficiální zahájení již 42. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou se koná v Lázních Bělohrad již ve čtvrtek. V krásném prostředí lázeňského areálu budete moci zhlédnout umění hostů z Číny, Turecka, Polska a Rumunska. Nechybí ani domácí soubor Hořeňák. Na sobotu je v zámeckém parku připraven bohatý doprovodný program. Folklorní maraton potrvá pět dní.

Náchodsko: Nejlepší je auto šlapací…

Náchod-Běloves: V sobotu v 8 hodin na dopravním hřišti v Bělovsi vypukne 5. mezinárodní sraz šlapacích vozítek. Vítány jsou Moskviče i jiná autíčka, traktory, formule a další šlapací vozidla s volantem, s řidičem i bez řidiče. Dopolední spanilá jízda šlapacích autíček startuje v 11 hodin u bývalého hotelu Itálie, pošlape se po pěší zóně z Kamenice až na náměstí. Odpoledne na dopravním hřišti následují soutěže pro malé i velké řidiče i soutěž o nejhezčí šlapací autíčko.

Rychnovsko: Lokálka přivítá léto s Pohodou

Doudleby nad Orlicí: Nenechte si ujít Vítání léta v sobotu ve Sportovním areálu TJ Velešov v Doudlebách nad Orlicí. Program otevře ve 14 hodin vystoupení dětí z místní MŠ a ZŠ. Od 15.30 hodin si přijdou na své fanoušci popového zpěváka a písničkáře Voxela a děti se mohou těšit na bublinovou show Matěje Kodeše. K dobré náladě zahraje Lokálka z Hradce Králové a skupina Pohoda.

Trutnovsko: Dobrodružná výprava za poklady permoníků

Trutnov: Cesta Na Lukách za trutnovským koupalištěm je místem, odkud v neděli 19. června startuje výprava spojená s dobrodružstvím. Akce je určena pro děti od 3 do 10 let. Budou se toulat přírodou, překonávat nástrahy a překážky. To vše v lesích Poříčského hřbetu. Organizátoři prodají pouze 500 vstupenek, které budou mít v časovém rozmezí od 13 do 15.30 hodin pouze půlhodinovou startovní platnost a počet dětských účastníků bude omezen. Proto pořadatelé doporučují zakoupit vstupenky v předprodeji, a to pouze v recepci Uffo.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Vypravte se na pohádkovou cestu do Kladna

Kladno: Sbor dobrovolných hasičů a Obecní úřad Kladno zvou děti, rodiče a prarodiče v sobotu 18. června na Pohádkovou cestu. Start je ve 14 hodin na hřišti u kulturního domu v Kladně u Hlinska. Další soutěže vás čekají přímo na letním parketě, kde bude dětská diskotéka.

Orlickoústecko: Vzkříšená sláva aerovek

Proseč: V sobotu se už podeváté setkají příznivci automobilů značky Aero, aby společně absolvovali trasu Brandýského okruhu. Spanilá jízda veteránů odstartuje v 9.30 v Proseči. Cílem bude Brandýs nad Orlicí, odkud účastníci odjedou asi v 15 hodin. Do té doby budou veterány vystaveny na brandýském náměstí.

Pardubicko: Smlsněte si na závodišti

Pardubice: Gurmánský festival dobrého jídla a pití Bosch Fresh Festival láká na pardubické závodiště o víkendu 18. a 19. června. Návštěvníci se mohou těšit na to nejlepší z klasické, molekulární nebo extrémní kuchyně. Nebudou chybět hmyzí pokrmy nebo show pod vedením věhlasných šéfkuchařů.

Svitavsko: Historie v pohybu bude mít páru

Mladějov: V sobotu nabídne Průmyslové muzeum v Mladějově unikátní podívanou. Akce Historie v pohybu slibuje výstavu dobové techniky a ukázky exponátů ze sbírek motorů, motocyklů, stavebních strojů a dalších lákadel. A protože k Mladějovu patří úzkokolejka, nebude chybět ani vlak s unikátní parní lokomotivou Krauss-Linz číslo 1, v němž se můžete vydat na výlet.