Hradecko: Svítání nad městem z Bílé věže

Hradec Králové: Netradiční probuzení do nového dne je připraveno na ochozech Bílé věže. V sobotu před osmou hodinou ranní mají lidé možnost okusit atmosféru probouzejícího se Hradce Králové.

Jičínsko: Štědrý den pro zvířátka

Nadslav: U myslivecké chaty v Nadslavi se v neděli ve 13 hodin sejdou děti, které chtějí o Vánocích obdarovat zvěř v lese. Budou moci ozdobit dobrotami pro zvěř vánoční stromek, projet se na povozu zimním lesem a pozorovat při tom jeho obyvatele. A jaké můžete přinést dobroty? Třeba jablka, kukuřici, tvrdý chléb, kaštany nebo zrní.

Náchodsko: Andělské Vánoce v Dřevěnce

Police nad Metují: Cech panen rukodělných a Regionální muzeum v Náchodě zvou návštěvníky v sobotu 17. prosince do staré školy v Polici nad Metují na Andělské Vánoce v Dřevěnce. Členky cechu zde budou předvádět tradiční rukodělné techniky a jejich výrobky bude možno si i zakoupit. Příjemnou vánoční atmosféru podtrhne nejen tradiční vánoční výzdoba, ale i vánoční pochutiny či výzdoba vánočního stolu. Otevřeno bude od 9 do 16 hodin.

Rychnovsko: Turné orchestru a Duo Kamélie

Kostelec nad Orlicí: I pro letošní rok připravil Václav Hybš se svým orchestrem vánoční turné, se kterým se zastaví v sobotu 17. prosince v Kostelci nad Orlicí. Od půl osmé večer vystoupí v Kulturním domě SK Rabštejn i se svými speciálními hosty. Těšit se tak můžete na dvě zpěvačky, které působí na scéně pop music již 35 let a celou dobu tvoří pevné seskupení - Duo Kamélie. Jejich vystoupení také doplní čtveřice mladých talentovaných zpěváků. Přijďte se v adventním čase naladit vánočním koncertem.

Trutnovsko: Vánoční trhy s koledami

Trutnov: Poslední adventní neděle bude na Krakonošově náměstí patřit Krakonošce. Dechová hudba z Trutnova zahraje koledy i vánoční písně a doprovodí tak právě probíhající trhy.

Chrudimsko: Soubory zahrají pro celou rodinu

Slatiňany: Vánoční koncert pro celou rodinu souboru Formani Slatiňany a dětského souboru Sejkorky při TJ Sokol Slatiňany se koná ve slatiňanské sokolovně v sobotu 17. prosince od 14 a 17.30 hodin. Hostem obou souborů se stane Cimbálová muzika Ohnica z Uherského Hradiště.

Orlickoústecko: Mňoukání a štěkání na Ježíška

Lanškroun: V psím a kočičím útulku opět pořádají Štěkání a mňoukání na Ježíška. Pomoci může každý, ať už vyvenčením pejska či donesením dárků. V útulku přivítají granule, konzervy, piškoty i pamlsky pro psy i kočky, preparáty na odblešení či odčervení, obojky, hračky, pelíšky, záchodky i čistící prostředky. Útulek v areálu Střední zemědělské školy bude v sobotu otevřen od 9 do 15 hodin. Vánoce v útulku jsou i v Žamberku, a to v sobotu od 14 hodin.