Hradec Králové: Zařizujete si byt? Ode dneška až do neděle se můžete inspirovat v hradeckém Aldisu na Bytové show. Těšit se můžete na přehlídku nábytku, interiérů a bytových doplňků od výrobců a obchodních firem. Vystavovat bude více než stovka firem, letos vás čekají novinky v oblasti sedacího nábytku, postelí a kuchyní. Otevřeno je denně od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin.

Jičínsko: Benefiční koncert pro Apropo

Jičín: Nezisková organizace Apropo pořádá v sobotu od 16 hodin v Masarykově divadle benefiční představení. Téma letošního 12. ročníku Cesty Apropa se ponese v duchu kočovného života. Cílem Apropa je prohloubit pochopení lidí tzv. normálních a lidí, kteří se odlišují třeba svým postižením, ale i kulturou nebo kořeny. Programem bude provázet komentátor Jan Kovařík. Vystoupí kočovníci z Apropa a jejich přátelé, Jakub Kazda a taneční skupina Merci. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z akce bude věnován na rozšíření služby sociální rehabilitace.

Miletín: Srdečně vás zveme na jubilejní mši svatou, při které se pokloníme památce vojínů z Miletína a okolních obcí, kteří padli v bojích v době první světové války. Slavnost se uskuteční v miletínském kostele v neděli 10. listopadu v 11.00 hodin. Přijďte s námi vzpomenout 95. výročí ukončení této války a uctít památku obětí!

Náchodsko: Vysokovský kohout zakokrhá v hospodě

Vysokov: Šestačtyřicátý ročník celostátního přehlídky amatérského filmu Vysokovský kohout se uskuteční od pátku do neděle v restauraci U kohouta. Na programu je beseda s herečkou Lilianou Malkinou, společenský večer s hudbou a soutěžemi o ceny a samozřejmě přehlídka oceněných filmů a předání cen.

Rychnovsko: Generálka na Vánoce? Salát i jablečný závin

Rokytnice v Orl. h.: Zasoutěžit si, mít šanci něco vyhrát a k tomu si ještě pochutnat. V rokytnické školní jídelně se v sobotu od 19 hodin koná soutěž v předvánočním kuchtění. V hlavní roli bude bramborový salát a jablečný závin. Vzorky mohou soutěžící přinést mezi 17. a 18. hodinou. Pravidla jsou jednoduchá. Závin musí mít aspoň 60 centimetrů a bramborového salátu musejí být minimálně dvě kila. Hodnotit bude porota, v níž bude i profesionální kuchař. Ochutnat však budou moci všichni. Oceněno bude šest nejlepších z obou kategorií.

Trutnovsko: Snow Fest nabízí extrémní zážitky

Trutnov: V pátek pokračuje  Festival Devět bran, a to například besedou s Fedorem Gálem, která začne v 19 hodin v Koncertní síni Bohuslava Martinů. Fedor Gál se narodil 20. 3. 1945 v Terezíně. Rodina tam byla deportována na sklonku války. Vědec, politik a spisovatel od rozpadu federace žije v Praze.

Vrchlabí: V Divadelním klubu pokračuje v sobotu od 17 hodin filmový festival zimních sportů. Jde o celovečerní promítání špičkových filmů plných extrémního lyžování, zimního lezení, skialpinismu a dalších zážitků.  Hlavní program je sestaven ze sedmi filmů, které získaly řadu ocenění na zahraničních filmových festivalech. Jedná se o Crossing the Ice (Napříč ledy), Tempting fear (Lákavý strach), Blue Obsession (Modrá posedlost), Nordfor sola (Na sever od slunce), Neviditelná hora, Snow Way, Unicorn Sašimi (Sašimi z jednorožce) + bonusový snímek Snowgirls. Některé snímky jsou pětiminutové, jiné trvají téměř tři čtvrtě hodiny.