Hradec Králové: O víkendu se na hradeckém fotbalovém hřišti Bavlna, v areálu Háječek a na stadionu v Malšovicích  odehraje Mezinárodní fotbalový turnaj ČEZ CUP. V mládežnickém fotbalovém turnaji startují týmy nejen z našeho regionu, nýbrž z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Turnaj má vždycky velmi dobrou sportovní úroveň, letos se uskuteční už pátý ročník.

Piletice: Pravidelné páteční koncerty na Šrámkově statku nemají pauzu ani 26. července. Od sedmi hodin tam bude hrát kapela Doklobouku. Koncerty jsou zaměřené na folklor, folk a country. Přes léto se jich na statku odehraje celkem sedm. Návštěvníci si k tomu mohou prohlédnout  i výstavu řezbářského a výtvarného umění v patře roubenky.

Hradec Králové: V sobotu opět Gayerova kasárna obsadí farmáři a zemědělci. Trhy už jsou v krajském městě tradicí, svědčí o tom plné nádvoří kasáren. Otevírají se v osm ráno, přijít můžete do dvanácti. Farmářské trhy jsou pro všechny, kdo sdílejí sympatii pro jakostní domácí výrobky a pro ty, kteří je v této zemi umí vypěstovat a vyrobit.