V průběhu celého odpoledne bude zajištěno bohaté občerstvení včetně výborných domácích koláčů. V prostoru nového Ovocnářského výzkumného institutu bude pro návštěvníky připravena výstava ovoce. Prohlédnou si staré ovocné odrůdy, archeologickou výstavu a k vidění budou i soutěžní malináče a moučníky. Zároveň bude mezi 14. a 17 hodinou probíhat den otevřených dveří v Ovocnářském výzkumném institutu. Na holovouské návsi proběhne na parketu hlavní kulturní program, po obvodu návsi budou rozmístěny stánky řemeslníků a pěstitelů ovoce a zeleniny. Děti se mohou těšit na již tradiční slaměný hrad, dílničky, stanoviště Lesů ČR s lesní pedagogikou a Psího útulku Chlum u Hořic či na projížďky na ponících.

Dnes můžete posnídat s politiky

Jičín - Neradi snídáte sami? V sobotu si můžete dopřát nejdůležitější jídlo dne společně s Pavlem Bělobrádkem, který je ve volbách do Poslanecké sněmovny lídrem KDU-ČSL v Královéhradeckém kraji, a Petrem Hamáčkem, místostarostou města Jičína. Snídaně začíná v 9 hodin u Valdické brány.

Festival ptactva pokračuje na Josefovských lukách

Jaroměř - Ti, kdo v sobotu zavítají do Ptačího parku Josefovské louky, budou mít příležitost seznámit se více s ptáky, kteří se zde zastaví při své daleké cestě na zimoviště. „Pozorovat nebo přímo do ornitologických sítí lze odchytnout zajímavé druhy, které běžně nepotkáváme,“ věří ornitolog Břeněk Michálek, že silným dalekohledem příchozí uvidí mnoho druhů ptáků.

Muzeum uvede dřevořezby vládců

Lomnice nad Popelkou - Novou výstavu si pro návštěvníky přichystalo Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou. Nedělní vernisáž tu uvede dřevořezby českých panovníků a jejich manželek od Jarmily Haldové. Lidé se mohou utěšit na 118 unikátních dřevořezeb. Výstavu, která potrvá až do 26. listopadu, uvede lomnický místostarosta Zdeněk Rajm, kulturní program obstará malý pěvecký sbor z místní základní školy. Vernisáž ve výstavní síni muzea začíná v 10 hodin.

Vyrazí na trasu Pekelským údolím

Bražec - Rodinný pochod hvozdy Pekelského údolí se uskuteční dnes na písáku v Bražci v Náchodě. Start je mezi 8 a 10 hodinou z volejbalového hřiště. Na trasách 6 a 8 km čeká spousta soutěží, zábavy a odměn, nebudou chybět kouzelné bytosti z magického světa. V cíli je připraveno plno atrakcí, občerstvení, vzduchovky, slack line, čokoláda v mnoha variantách, malování na obličej, trampolína. V ceně vstupenky je párek k opečení, malinovka a pamětní list. Akce se koná za každého počasí.

Fotograf Jan Stria vystavuje v Hořicích

Hořice - V Galerii plastik se tuto sobotu od 15 hodin uskuteční slavnostní vernisáž výstavy fotografií hořického fotografa Jana Strii. O hudební doprovod se postará Jazz Duel. Autorovi snové fotografie pravidelně vyhrávají fotografické soutěže a můžete se s nimi setkat na titulních stranách zahraničních časopisů. Vzhledem k jeho všestrannému talentu se může pochlubit nejen překrásnými krajinami, ale i působivými portréty, makro snímky a ochutnávkou z říše zvířat. Výstava fotografií dobrodruha a cestovatele potrvá do 29. října.