Autorka si našla v papíru i keramice svůj vlastní osobitý rukopis. Papír jí na rozdíl od hrnčířské a porcelánové hlíny dovoluje využít smyslu pro monumentalitu. Výtvarnice dokáže skrze papír zabydlet jakýkoliv prostor.Monumentalita je pro ni výzvou, s níž posunuje a boří hranice materiálových možností. Její skládané pruhy, vějíře nebo koule papíru ovládnou svou bělostí i secesní zdobnost a uklidní roztříštěné prostředí. Na výstavě lze vidět nadrozměrné geometrické origami, objekty a skládané obrazy, z nichž mnohé levitují prostorem.

Na svatého Martina můžete obdarovat potřebné

Jičín - Již pátým rokem se vždy v listopadu koná Národní potravinová sbírka, která letos připadá na sobotu 11. listopadu. Hlavním posláním sbírky, kterou pořádá Charita ČR spolu s ostatními partnery, je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Zapojit se můžete snadno. Po celé republice se k akci připojí sedm set padesát obchodů, kde můžete zakoupit a darovat trvanlivé potraviny a nově také vybrané drogistické zboží. Nákupy poputují přednostně do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů. Do akce jsou letos v Jičíně zapojeny prodejny Tesco, dm markt, Rossmann a v Hořicích Billa.

Výstava líčí ptačí svět

Vrchlabí - Krkonošští ptáci a jiná zvířata, to je název nové výstavy fotografií v KCEV Krtek Správy KRNAP. Výstava představuje tvorbu vrchlabského rodáka, cestovatele, ornitologa, fotografa a především milovníka přírody, Josefa Kalenského. Návštěvníci vernisáže výstavy se dozvěděli nejen to, jak fotografie vznikaly, ale také mnoho zajímavého ze života divokých zvířat v Krkonoších. Výstava je pro veřejnost otevřena do 2. ledna 2018.

V Jaroměři se budou loučit s historickou lokomotivou

Jaroměř - Železniční muzeum Výtopna Jaroměř zve všechny příznivce, spolupracovníky i širokou veřejnost na rozloučení se vzácnou historickou parní lokomotivou Conrad Vorlauf z roku 1873. „Lokomotiva byla v Jaroměři od roku 1994. Od roku 2002 jsme na ni prováděli opravu, která měla vést k jejímu zprovoznění. Bohužel nám již Národní technické muzeum smluvní vztahy neprodlouží a lokomotiva se vrací pod křídla muzea, a to do depozitáře v Chomutově,“ vysvětlují na sociální síti železniční nadšenci z jaroměřské Výtopny. Rozloučení s Conradem se uskuteční v sobotu 11. listopadu od 11:00 hodin. V poledne se bude podávat malé smuteční občerstvení. O hodinu později začne tryzna za Conrada Vorlaufa a od 14:00 hodin se očekává diskuze. Příchozí si mohou prohlédnout celé muzeum.

Potravinová sbírka v obchodech Trutnovska pomůže potřebným

Trutnov - Sobota bude patřit Národní potravinové sbírce. Nákup ve vybraných obchodech je možné věnovat lidem v hmotné nouzi. Charitativní projekt bude probíhat v Trutnově (Tesco, Billa, Penny market), Dvoře Králové (Tesco, Billa, Kaufland) a Vrchlabí (Kaufland) i drogeriích dm a Rossmann.