Uvidíte vystoupení napříč žánry v podání ochotníků i světově uznávaných profesionálů. Festival, který potrvá až do 30. července se odehraje v místním Tylově divadle, v kostele sv. Mikuláše, v lomnickém zámku, v Kulturní dílně na Rváčově a v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Táboře.

Umělci s pilou

Hořičky - Obecně prospěšná společnost Pechanec ve spolupráci s obcí Hořičky pořádají ve dnech 21. a 22. července 5. ročník přehlídky dřevořezbářů s motorovou pilou. Ve sportovním areálu v pátek začala práce řezbářů, která bude pokračovat i po celou sobotu. V průběhu sobotního odpoledne je připraven doprovodný program. V 15 hodin se uskuteční beseda s herečkou Valérií Zawadskou, poté bude přehlídka hotových řezbářských prací a posezení s hudbou. V průběhu dne jsou připraveny vyhlídkové lety upoutaným balonem nebo program pro děti.

Pod Hůrou zazní country

Lázně Bělohrad - Příznivci folk a country muziky jsou zváni v sobotu 22. července do zámeckého parku. Připraven je další ročník festiválku „Pod Hůrou“, který si již vydobyl stálé místo v kulturních kalendářích letních festivalů. Vystoupí skupiny Bodlo, Sekvoj, Mrakoplaš Light Orchestra, Saša Niklíčková, Stráníci, Wyrton, Arnošt Frauenberg, Přelet MS, František Nedvěd se skupinou Tie Break, Cop.