Kaligrafické, tedy krasomalebné odpoledne pro děti i rodiče se koná v sobotu v Březové nad Svitavou. Dalibor Vrba zde povede malování arabských písmen a slov. Jako asistentka tohoto významné vědce se představí knihovnice Jana Poláčková. Tvořivá sobota začíná v Domě památek v šestnáct hodin.
Nádvoří královéhradeckého Regiocentra Nový pivovar se o víkendu stane místem předvánočních trhů, kam mohou lidé zamířit nejen na nákup, ale také na chlupaté knedlíky či krkonošské kyselo. Kromě toho zde bude mít stánky na padesát lidových řemeslníků. Pro zájemce to bude první příležitost podívat se do nově vybudovaného sídla kraje na místě bývalého pivovaru v historickém centru Hradce Králové. Představitelé Královéhradeckého kraje totiž chtějí, aby lidé do Nového pivovaru nechodili jen za firmami či úředníky, ale mohli sem směřovat i za odpočinkem. Na nádvořích budou kromě odpoledních ochutnávek regionálních specialit připraveny také výrobky uměleckých kovářů, repliky historického skla či ručně vyráběné vánoční ozdoby a svíčky.
 
Chovatelská výstava se koná o víkendu v Dolním Újezdu na Svitavsku. Návštěvníci v chovatelském středisku uvidí drobné zvířectvo a okrasné ptactvo a také výstavu bonsají. Akce bude spojena s prodejem chovných králíků, drůbeže a holubů. V sobotu potrvá od osmi do šestnácti hodin, v neděli od osmi do patnácti hodin.
 
Střední zemědělská škola v Kostelci nad Orlicí pořádá v sobotu Den otevřených dveří. Zájemci si budou moci prohlédnout školu a seznámit se s obory, které se zde studují.
 
Tmavomodrý svět Jaroslava Ježka je název divadelního pořadu, který uvede Miniaturní divadlo Litomyšl v neděli 25. listopadu v sedmnáct hodin v zámeckém pivovaru. Diváci si vyslechnou písně jako Život je jen náhoda, Šaty dělaj člověka nebo Hej rup! Nebudou chybět humorné scénky od Voskovce a Wericha. Zlatého Tyla jako ocenění za divadelní přínos Litomyšli převezme Vladimír Šauer
 
V sobotu se koná v sokolovně ve Vamberku tradiční vánoční jarmark s přehlídkou vánočních výrobků, vánočních ozdob a starých řemesel.
V Krkonošském muzeu ve Vrchlabí pokračuje zajímavá výstava s názvem Ostrovy Sandokana, která přibližuje výpravu zoologů na indonéské ostrovy Borneo, Sumatra a Jáva. Výstava potrvá do 9. prosince. (mag, bce, zr)