Ozvěny Febiofestu se uskuteční v hradeckém CineStaru od 3. do 5. dubna, v pardubickém multiplexu pak od 4. do 6. dubna. Návštěvníci uvidí pouze vybrané tituly z hlavní festivalové nabídky.

„Nejen u nás, ale i ve světě je zcela neobvyklé, že by festival po svém zakončení ještě pokračoval v jiných městech a nabízel tam, i když jen malou část, svého programu,“ říká na toto téma zakladatel a ředitel Febiofestu Fero Fenič. „Tím je právě Febiofest unikátní a byl první akcí u nás, která začala něco takového dělat. Je to však spojeno s řadou problémů, protože je třeba získat souhlas od producentů filmů k dalšímu uvedení, což není jednoduché.  Většinou se totiž poskytují práva jen na dvě až tři uvedení na festivalu, další je možné pouze v případě nákupu práv k filmu do distribuce. Proto většinou musíme pro regionální ozvěny vybírat z těch filmů, které v budoucnosti zamíří do české distribuce. Jen v takovém případě má totiž producent motivaci povolit jeho další prezentaci.“

Naděje plátna

Zahájení obou regionálních Ozvěn Febiofestu ve východních Čechách bude patřit filmu Máme rádi velryby z americko – britské koprodukce.  Na diváky pak čeká shodná nabídka s jednou výjimkou: zatímco hradečtí filmoví fanoušci se mohou těšit na britský snímek Báječný hotel Marigold, Pardubice exkluzivně uvidí skvělý americko-britský  titul Musíme si promluvit o Kevinovi.

„Jedná se o nejpopulárnější zahraniční  tituly letošního pražského festivalu doplněné o český snímek mladého slovinského režiséra studujícího FAMU v Praze, který měl úspěšnou premiéru  před měsícem na jednom z největších světových festivalů – Berlinale. Dá se říct, že kdo zhlédne všechny filmy, získá  dobrý přehled o současné světové kinematografii i jejích nadějích,“ dodává k výběru filmů Fero Fenič.

Program festivalu v multiplexech

CINESTAR HRADEC KRÁLOVÉ

úterý 3. dubna:
20.00 Máme rádi velryby (USA, Velká Británie), uzavřená projekce

středa 4. dubna:
17.30 Máme papeže! (Itálie, Francie)
17.30 Báječný hotel Marigold (Velká Británie)
20.00 Příliš mladá noc (Česká republika, Slovinsko)
20.00 Miláček (Velká Británie, Francie, Itálie)

čtvrtek 5. dubna:
17.30 Superclásico (Dánsko)
17.30 Koupili jsme zoo (USA)
20.00 Víla (Francie, Belgie)
20.00 Zatímco spíš (Španělsko)

CINESTAR PARDUBICE

středa 4. dubna:
20.00 Máme rádi velryby (USA, Velká Británie),  uzavřená projekce

čtvrtek 5. dubna:
17.30 Máme papeže! (Itálie, Francie)
17.30 Miláček (Velká Británie, Francie, Itálie)
20.00 Ahoj! Jak se máš? (Rumunsko)
20.00 Musíme si promluvit 
o Kevinovi (Velká Británie, USA)

pátek 6. dubna:
17.30 Koupili jsme zoo (USA)
17.30 Víla (Francie, Belgie)
20.00 Zatímco spíš (Španělsko)
20.00 Superclásico (Dánsko)