Na jedné straně je potřeštěná rebelující maturantka, jako další se představí psychicky se hroutící prodavačka z dámského oddělení, a nakonec penzistka, pečující o svého nemocného manžela.

S velkou dávkou humoru, ale také sebeironií  postupně divákům svěřují své malé radosti, velká trápení i svá nejskrytější tajemství.

V hlavních rolích se představí známé herečky nejen z divadelních jevišť, ale rovněž z televizních obrazovek – Eliška Balzerová, Iva Pazderková a  Marie Doležalová.

Hra Tři holky jako květ měla premiéru v roce 2008 na dublinském Fringe festivalu a pochází od irské dramatičky Elaine Murphyové, která za ni byla nominována na nejlepší hru roku.

Hra sklízí ocenění

O rok později, v roce 2009, byl tento titul oceněn Společností irských dramatiků a scénáristů jako nejlepší hra roku 2009. V tom samém roce posbírala autorka i mnoho dalších ocenění. Mezi jinými získala konečně ocenění na dublinském Fringe festivalu, a to dokonce hlavní cenu.

Hru Tři holky jako květ pro pražské Divadlo Na Fidlovačce upravili Adéla Balzerová a Jan Jirků. Tuto celosvětově úspěšnou hru uvádí v českém provedení.

V pardubickém divadle se představí již tuto neděli 26. ledna od devatenácti hodin jako součást prologu Grand Festivalu smíchu.

Soutěž komedií

Pardubičtí diváci budou moci v jednom týdnu od 27. ledna do 2. února zhlédnout sedm nejlepších komedií, které loni  vznikly na jevištích českých a moravských divadel.

Mezi nejkvalitnější komediální inscenace, které se utkají o titul Komedie roku 2013, byly vybrány Dabing Street pražského Dejvického divadla, Všemocný pan Krott Městského divadla Brno, Sluha dvou pánů Moravského divadla Olomouc, Lháři plzeňského Divadla J. K. Tyla, Soudce v nesnázích Klicperova divadla Hradec Králové, Jak utopit dr. Mráčka Západočeského divadla v Chebu a v neposlední řadě také bláznivá komedie A je to v pytli! v podání domácího souboru.   (mm)