Jejími hosty budou pardubická Vypsaná fiXa a Jaroslav Uhlíř. Po dvou letech vyšla nová řadová deska legendárních Tří sester s tajuplným názvem Mydlovary. „Jednou jsme jeli přes tu vesnici a někdo začal v tranzitu zpívat Mydlovary, Mydlovary, dobré mýdlo dáváte. Tak jsme to 'moravsky' nacvičili a zpíváme to občas na konci koncertu,“ uvedl o vzniku názvu alba frontman kapely Lou Fanánek Hagen.
 
Křest alba, spojený s koncertem skupiny a následným večírkem, se proto samozřejmě uskutečnil ve zmíněné jihočeské vísce v sále hasičské hospůdky Mydlovarka. Kmotrou se stala tehdy čerstvá mistryně světa a česká rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. „Nejen že je pro mě každý koncert Tří sester svátkem, ale navíc - mít tu čest křtít desku… o tom se mi skutečně nikdy nesnilo! Proto doufám, že novou desku si fanoušci brzy oblíbí,“ řekla oštěpařka. V prosinci se skupina Tři sestry vydala na velké předvánoční turné Tři sestry Mydlovary Tour 2007. Na jedenácti místech v Česku zazní jak osvědčené hity, tak i zbrusu nové písně.
 
Tři sestry vznikly v roce 1985. Po mnoha vystoupeních skupině vyšlo v roce 1990 debutové album Na Kovárně, to je nářez. Kapela dlouhodobě patří k nejpopulárnějším rockovým formacím na českých pódiích. Nová deska je jejím 16. řadovým albem.