Na třech pódiích se představili přes dvě desítky tuzemských kapel a interpretů, mimo jiné Plexis, The Prostitutes, Žlutý pes nebo Republic Of Two.

Festivalový areál se jen zvolna zaplňoval návštěvníky. Pořadatelé očekávají návštěvu až 30.000 lidí. Na místě se vstupenky prodávají za 1800 korun na všechny čtyři dny a za 1200 korun na jeden den. Své zboží připravují stánkaři a dokončují se dvě největší pódia, která budou v provozu od neděle.

Již v pátek večer se v místě konání festivalu konala za účasti několika desítek největších festivalových nadšenců akce naplánovaná samotnými fanoušky, na níž například zahrála skupina Rattle Bucket.

Prostory Festivalparku oproti loňsku doznaly značných změn. Nově nabízejí zastřešené prostory pro více než 15.000 lidí a 6000 míst k sezení.

Sobotní program otevřela broumovská skupina Imodium, která hned v úvodu zahrála svůj aktuální hit Polarity. V zaplněném velkém bývalém vojenském hangáru s názvem Talent & jam stage byl o první vystoupení letošního festivalu takový zájem, že mnozí zájemci zůstali před vchodem.

„Jsme rádi, že po osmi letech hraní na Rock for People jsme stále mladá talentovaná kapela,“ komentoval s úsměvem místo koncertu zpěvák vystupující pod jménem Thom.

Jedno z pódií je věnováno revivalovým skupinám. Hudbu svých vzorů zde představí například revivaly Guano Apes, Red Hot Chili Peppers, Faith No More či U2. Hlavní program s účastí skutečných zahraničních hvězd se koná od 3. do 5. července.

Letošní Rock for People nabídne vystoupení 140 kapel, 20 dýdžejů a 26 divadelních souborů. Na třech hlavních pódiích zahrají My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, White Lies, The Wombats, německých Digitalism nebo The Streets. Potvrzeny jsou i tuzemské kapely jako Tata Bojs, Kryštof. Tři sestry, Vypsaná fixa, Nightwork či Buty.

Na místě se vstupenky prodávají za 1800 korun na všechny čtyři dny a za 1400 korun na jeden den. Loňský ročník festivalu navštívilo téměř 28.500 fanoušků, nejvíce v jeho historii. Z pohledu bezpečnosti se obešel bez větších potíží.

(čtk, red)