Hru diváci uvidí v podání divadelního souboru Q10, které vede profesionální herec a režisér Filip Huml. Soubor Q10 a původně vzešel z Divadla Jesličky – ZUŠ Na Střezině Hradec Králové a na podzim roku 2012 se stal součástí LAB – divadelní laboratoře Divadla DRAK. Soubor v současné době čítá 13 členů ve věku od 17 do 22 let.

Na repertoáru má soubor dalších pět inscenací. První z nich je autorská inscenace celého souboru postavená na základě divadelní hry José Triany, Noc vrahů. Mezi další patří dvě shakespearovské komedie, a to Mnoho povyku pro nic a Večer tříkrálový.  Hra V melounovém cukru vznikla podle knihy amerického autora Richarda Brautigana. Další z her je pohádkové představení pro děti i rodiče O velikém draku.   (jap)

V Lucii zahraje na klavír nevidomý zpěvák Jareš

Hradec Králové - V Country clubu Lucie na Novém Hradci Králové na neděli 22. února připravují koncert nevidomého klavíristy a zpěváka Honzy Jareše. Během nedělního vystoupení se kromě něj objeví také Honza Kazda za bicími.

Hudební produkce Jareše a Kazdy nese název The best of American country music a v uvedené datum bude v hradeckém klubu zahájena v 16.30 hodin.

V programu zazní písně známé v podání legend světové country muziky, jako jsou Johnny Cash, Kris Kristofferson, Bruce Springsteen, Kenny Rogers, … atp.

Honza Jareš absolvoval populární zpěv na Pražské konzervatoři jako jediný nevidomý student v historii školy.

Mimořádně hlasově disponovaný zpěvák, který je současně výborným klavíristou propůjčuje známým skladbám nový osobitý výraz a přináší posluchačům ojedinělý zážitek.   (jj)