Obě tělesa se představí s výběrem toho nejlepšího ze svých profilových repertoárů a na programu je také jedno překvapení, o které se rovným dílem postarají jak Gentlemen Singers, tak Kühnův dětský sbor.

Dnešní koncert se stane prologem letošního 12. ročníku festivalu Sborové slavnosti Hradec Králové, který bude věnován právě dětským sborům a uskuteční se ve dnech 10. až 14. června.   (zp)

3 P – portrét, postava, prostor 
ve Stodvacettrojce

Hradec Králové - DaisyMrázková, Jan Kotík, Vladimír Suchánek, Zbyšek Sion, Jan Trampota, Alois Wachsmann, Josef Vyleťal, Jaroslav Klápště: s těmito a řadou dalších autorů se můžete setkat na výstavě v hradecké Galerii Stodvacettrojka. Nese název 3 P – portrét, postava, prostor a potrvá až do 29. března.

S Martinem Loewem na cestě po Velké Británii

Hradec Králové - Do Velké Británie, ostrovního království, kde tradice se ctí nade  vše,  pozve diváky cestovatel a fotograf Martin Loew ve své další letošní diashow v královéhradeckém Adalbertinu. V pondělí 16. února od 18 hodin bude během multimediální živě komentované projekce vyprávět svůj poutavý příběh cesty plný krásných fotografií i nevšedních zážitků.

Do Rokytnice nad Jizerou míří rozhlasový tým

Východní Čechy - Tým Českého rozhlasu Hradec Králové o víkendu opět vyrazí  za lyžaři. Valentýnskou sobotu můžete s rozhlasáky, písničkami, soutěžemi o ceny a samozřejmě s horkou čokoládou strávit na sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou.

Do konce zimní sezony má rozhlasový tým v plánu pouze jednu další zastávku: v sobotu 28. února v Harrachově.