Výstava představ dílo například Kamila Lhotáka, Bohuslava Reynka, Oldřicha Kulhánka, Jana Zrzavého, Maxe Švabinského, Toyen, Adolfa Borna, Františka Tichého a mnoha dalších.

Fiktivní bratři Medvědi: z Luk pod Medníkem do Besedy

Hradec Králové - Klicperovo divadlo chystá na sobotu 21. února do Studia Beseda premiéru původní české hry Simony Petrů Medvědi: fiktivní příběh dvou huňatých bratrů, nápadně připomínající osud jednoho nesmrtelného českého folkařského dua. Bratři Franta a Honza a jejich životní puťák z Luk pod Medníkem na Strahov a ještě dál. Česká trampská romantika, věrnost osadě a kamarádům, klukovské sny a dobrodružství, písničky a společenství tisíců slunečních lidí, Toronto, Spirituál, Brontosauři, Strahov a ostrůvek dobroty. Revue o tom, že nebe modrý ještě smysl má – tak buďte připraveni. Hru se souborem Klicperova divadla nastudovala režisérka Anna Petrželková, v hlavních rolích se představí Jan Sklenář a Jan Vápeník.

Rozhlasový tým vyrazil do Špindlerova Mlýna

Východní Čechy - Horkou čokoládu, spoustu písniček a soutěže o ceny vozí moderátoři Českého rozhlasu Hradec Králové víkend co víkend do východočeských hor už od začátku ledna. O uplynulé sobotě jste se s rozhlasovým týmem mohli setkat ve Špindlerově Mlýně. Tuto sobotu pak vyrazí do Rokytnice nad Jizerou a 28. února, na závěr sezony, do Harrachova.