Estonky představí svou zemi a uvaří

Hradec Králové - Jaké je Estonsko? Tuto zajímavou pobaltskou zemi vám představí rodilé Estonky v hradecké městské knihovně ve čtvrtek od 15 hodin. Připraven je gastronomický workshop, na kterém se budou vařit dvě estonská národní jídla a od 17 hodin začne vyprávění o Estonsku spojené s promítáním fotografií.

Michael Jackson

Hradec Králové - Král popu s duší dítěte, který si nezapomněl hrát a svou hudbou rozjasňoval svět. Král je mrtev. Ať žije král v aranžích Martina Kumžáka pro kapely snů - Moondance Orchestra a Filharmonii Hradec Králové. Koncert Michael Jackson Symphony se v hradecké filharmonii koná v pátek od půl osmé večer. Účinkují: Moondance Orchestra se svými sólisty, Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár a Dušan Marko.

Workshop o migraci

Hradec Králové - Jak se dívají na více než aktuální téma migrace společenské vědy? A co jsme se o migraci naučili z naší historie? To vše se dozvíte na Dni workshopů FF UHK na téma Migrace. Akce se koná v pátek od 9.30 hodin v budově Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové na náměstí Svobody. Určena je uchazečům o studium oborů, které fakulta nabízí, a to zejména žákům 3. a 4. ročníků středních škol. Přijít mohou však všichni, které téma zajímá. Při workshopech zjistíte, jak nahlíží na problematiku migrace politologové, sociologové, sociální pracovníci či filozofové. Dozvíte se také, jak vypadala migrace v pravěku a kde a kdy ji zaznamenali historikové či archiváři.