Odpoledne plné písniček, divadla, výtvarného tvoření nebo přátelského povídání. Přesně tak vypadal už jedenáctý ročník prázdninového Veselého léta.

To prožily s herci a studenty děti v dětském domově v Pardubicích a Holicích, děti hospitalizované na dětském oddělení nemocnice v Pardubicích a také malí svěřenci z Dětského centra Veská  u Pardubic. Tedy všude tam, kde děti musí svůj čas trávit mimo vlastní rodinu.

Půvabné hudební autorské pohádky

Akci organizovala herečka a zpěvačka Michaela Novozámská ve spolupráci s Klubem dětem. Její půvabné hudební autorské pohádky oslovují již více než deset let dětské návštěvníky divadel po celé České republice. Jsou nicméně oblíbené i u dospělých, kteří vyhledávají pro své děti nejen zábavu, ale také kvalitní hudbu, poutavý projev a samozřejmě ponaučení.

Hudební divadlo dětem s Michaelou Novozámskou tak nemá žádné divadelní prázdniny, ale  snaží se ve volném čase zavítat všude tam, kde máma a táta s dětmi do divadla zajít nemohou.

Tři sta polštářků a dalších dárků

Na letošním Veselém létě si po zhlédnutí pohádky všechny děti mohly vyrobit polštářek pro dobré spaní. Díky podpoře pardubických firem se tak rozdá na tři stovky textilních polštářků a dalších hodnotných dárků.

Akce s poutavým názvem Veselé léto odstartovala květnovým koncertem v libereckém Divadle F. X. Šaldy a rozjela se i do dalších krajů, aby potěšila dětské diváky přímo v prostorách dětských domovů, nemocnic a léčeben.   (skr)