Cestovatel a dobrodruh Zdeněk Vrága tentokrát představí obrázky ze svého putování jihovýchodní Asií - po Vietnamu a krátce se zastavíme v Kambodži.

Vietnamské putování začne na severu výstupem na Fansipan (3143 m.n.m.) - jedná se o nejvyšší horu jihovýchodní Asie. Ve městečku Bac Ha se na nedělním trhu scházejí lidé etnických menšin, potkat můžeme například Květinové H,mongy.

Lodní výlet do zátoky Halong umožní kouzelné výhledy do tohoto přírodního divu světa. Památkou Unesco je například město Hue a Hoi An. Navštívíme i venkov v oblasti Mai Chau. Po prohlídce Hanoie i Ho Či Minova Města se po řece Mekong budeme plavit do Kambodži. Spousta přesunů je vlakem nebo místními autobusy či lehobusy. Jednalo se o měsíc dlouhou sólo cestu, individuální turistiku. Závěr bude patřit asi nejslavnějšímu chrámu Angkor Wat.

Vysokoškolský AC klub tímto pokračuje v již 13. ročníku cestovatelských a horolezeckých projekcí. Občerstvení je zde k dispozici přímo u projekce. Vstupné na projekci: 40 Kč (studenti VŠ platí 20 korun).

Petr Ungrád