Na veletrh za cykloturistikou

Hradec Králové – Jeden z největších veletrhů v kraji, Infotour a cykloturistika 2010, zavítá opět do Hradce Králové. Aldis se začne plnit vystavovateli z řad cestovních agentur a kanceláří, zástupců regionů a drobných sdružení z celé České republiky. Od pátku do soboty bude veletrh provázet program v podobě přednášek či ukázek turistických zajímavostí. Vstup na akci je zdarma. V pátek se dveře Aldisu otevřou v 10 hodin a první den skončí v 18 hodin. V sobotu bude otevřeno od 9 do 16 hodin.

Smiřice připravují velikonoční jarmark

Smiřice – Dva týdny před jarními svátky se smiřická Dvorana promění v jeden velký Velikonoční jarmark. Kromě nazdobených kraslic a pomlázek si budou moci návštěvníci v sobotu od 10 do 17 hodin prohlédnout či koupit různé druhy dekorací. Od 13 do 15 hodin bude otevřena kaple Zjevení Páně. Zájemci si ji mohou prohlédnout za doprovodu průvodce.

Smrtholka skončí v Labi

Hradec Králové – O zahnání zimy a přivítání jara se postarají členové folklorních souborů Červánek a Dupák. Smrtholku vynesou v neděli po 14. hodině do Jiráskových sadů a na soutoku Labe s Orlicí ji vhodí do vody. V průvodu nebudou chybět lidoví muzikanti a mládež v krojích. Členové souboru předvedou spoustu obyčejů, které jsou spjaty s vítáním jara.