KAM O VÍKENDU
ZA SPORTEM? čtěte ZDE!
KAM O VÍKENDU
ZA KULTUROU V KRAJI? čtěte ZDE!

Letiště obsadí stará americká auta

Hradec Králové – Milovníci starých amerických aut a nablýskaných strojů Harley–Davidson se mohou pomalu chystat na víkendovou party. Brány prvního ročníku akce nazvané American Hot Wheel se otevřou už v pátek odpoledne. Program v areálu Festivalparku na hradeckém letišti nabídne po oba víkendové dny téměř nepřetržitý sled soutěží, závodů a doprovodných akcí. Řidiči se svými vozy budou moci vyzkoušet jízdu zručnosti, schopnosti motorkářů ověří naopak jízda pomalosti. Chybět nebudou tradiční disciplíny, tedy závod ve sprintu na 1/8 míle, soutěž o nejlepší zvuk či gumování ve vyhrazeném areálu. (sir)

Štáb MTV dorazí na festival mladých moderních tanečníků

Hradec Králové – Špička dětské scény českého Break Dance a Street Dance se sjede v neděli do hradeckého Aldisu. Festival dětského tance tam začíná v deset hodin dopoledne. Milovníkům moderních tanců se představí přes 500 mladých umělců z celé republiky. Soutěžit se bude v jednotlivcích, dvojicích i skupinách. Své favority představí i hradecká taneční skupina T–Bass. Na festival se opět přijede podívat štáb televizní stanice MTV. Soutěž pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. (hod)

Vraťte se k životu na statku

Hradec Králové - Stálá expozice, která přiblíží návštěvníkům život na statku v období první poloviny minulého století, se už v pátek otevře v přízemí objektu na Šrámkově statku v Pileticích. Interiér bude sestaven částečně z originálů, částečně z replik dobového lidového nábytku. Součástí prohlídky objektu budou postupně také výstavy fotografií a grafik českých výtvarných umělců. (red)

Melodie ze Schindlerova seznamu i „Pirátů“

Třebechovice pod Orebem – V sobotu 22. května od 18 hodin se ve zdejším kostele svatého Ondřeje uskuteční koncert Symfonického orchestru Musikschule des Landkreises Míšeň–Radebeul z Německa a orchestru Primavera při ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové.
Posluchači se mohou těšit mimo jiné na jedinečné provedení populárních melodií z filmů Schindlerův seznam, Piráti z Karibiku a Pearl Harbor v podání německého orchestru.
Primavera zahraje například vrcholnou skladbu italského houslisty a skladatele Arcangela Corelliho Concerto grosso č. 8. Předprodej vstupenek je v Třebechovickém muzeu betlémů a na tel. číslech 495 591 224, 495 592 053. (zr)