Hradec Králové – Autokempink Stříbrný rybník na okraji krajského města bude o víkendu žít srazem klasických amerických aut nazvaným Hradecká vosmička. Uskuteční se od pátečního odpoledne do neděle a pro účastníky i návštěvníky organizátoři připravili atraktivní program. Především v sobotu, kdy potrvá od 9 hodin až do večera. Kromě předvedení amerických aut je naplánována například soutěž o jejich nejbrutálnější a nejhlasitější zvuk, vystoupení roztleskávaček, show na trialových kolech, barmanská show, vyjížďka do Opočna a večerní hudební program.

Smiřice – V sobotu se na místním fotbalovém stadionu uskuteční 22. ročník festivalu Smiřický hrnec. Od 14 hodin se návštěvníkům představí Divadlo Mazec s pořadem Pirát z Karibiku Jack Péro, a od 15 hodin až do pozdního večera je na programu hudba. Na pódiu vystoupí oblíbená hradecká Lokálka, kapely Kaluže, Cop a Nadoraz, Jiří Schmitzer, Vladimír Mišík a ČDG. Program zakončí od 21.45 hodin vystoupení Beatles Revival.

Hradec Králové – Atraktivním programem se chlubí čtvrtý ročník sportovně–kulturního Dne Labe, který se uskuteční od čtvrtka do neděle na náplavce u Tyršova mostu. Hitem prvního dne se zřejmě stane běh na 48 metrů dlouhé Trubačově lávce přes řeku či souboj Hradce a Pardubic na osmiveslici. Po 22. hodině začne přechod lávky pro odvážné účastníky v rouše Adamově či Evině. Páteční program oživí například pivní festival, v sobotu se navíc představí dračí lodě. Po celou dobu jsou připraveny atrakce pro děti.

Hrádek – Seznámení s golfem nabídne dospělým i dětem sobotní Den otevřených dveří na golfovém hřišti u zámku Hrádek u Nechanic. Od 10 do 16 hodin si zájemci budou moci golf pod dohledem trenérů rovněž vyzkoušet. Hole i míčky budou mít pořadatelé připraveny. (čer)