Tipy na sportovní události najdete z d e.
Tipy na společenské akce hledejte z d e.

Mlékosrby – Milovníci recese a fiktivního českého velikána Járy Cimrmana si dají v sobotu dostaveníčko v Mlékosrbech nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Uskuteční se zde 11. ročník oblíbené recesistické akce nazvané Otevření pláže Járy Cimrmana. Milovníci legrace oblečeni do plavek s nezbytnými osuškami, lehátky, slunečníky a opalovacími krémy se však nesejdou jako obvykle u místní vodní nádrže, ale před obecním hostincem. Program zde začne ve 13 hodin seminářem o Járovi Cimrmanovi, na který navážou plážové hry a další legrácky. (čer)

Více o akci a foto z loňska najdete z d e.

Hradec Králové – Poprvé v letošním roce se v sobotu návštěvníkům otevře vchod na dominantu krajského města, více než sedmdesátimetrovou Bílou věž. Hradecká kulturní a vzdělávací společnost se díky velkému zájmu veřejnosti o výstup na ochoz rozhodla rozšířit její provoz kromě běžné sezony také o všechny víkendy v lednu, únoru i březnu. Prohlídky se budou konat od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Každou první sobotu v měsíci, tedy i nyní, se navíc uskuteční noční prohlídky. Ty se konají od 20 hodin do půlnoci. (čer)

Hradec Králové - Už v sedm hodin ráno se v neděli v hradeckém kongresovém centru Aldis sejdou sběratelé všech možných věcí. Lze tam měnit i kupovat například pohlednice, plechovky od piva, knihy, poštovní známky, odznaky, mince a bankovky. (red)