Letos můžete spojit příjemné s užitečným, a zúčastnit se prvního Sportovně benefičního plesu, který se koná v hradeckém Adalbertinu v pátek 1. února od 19 hodin.

Jeho výtěžek je určen na podporu transplantační medicíny v Hradci Králové, konkrétně na vytvoření informační linky pro pacienty čekající na transplantaci.

Ples pořádá sportovní studio GoMango společně s občanským sdružením Alžběta, které se zabývá podporou aktivit ke zlepšení dostupnosti a popularizaci transplantací.

Alžběta byla první transplantovaná patnáctiletá holčička, které byla před padesáti lety ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové transplantovaná ledvina. Byla to vůbec první transplantace ledviny v naší republice.

Občanské sdružení nese její jméno a věnuje se shromažďování finančních prostředků na vytváření materiálních podmínek pro rozvoj aktivit ve všech oblastech transplantační medicíny. Podporuje vědeckou činnost na poli transplantační medicíny a výchovu a další vzdělávání v oblasti transplantační medicíny.

Další činností je informační a poradenská služba pro transplantované, nebo pro pacienty a jejich příbuzné, kteří jsou teprve před transplantací. Těžkým individuálním případům pacientů pomáháme také finančně.

Ples v duchu sportu třicátých let dvacátého století se vrátí v čase a připomene slavnou dobu plesů, slušného chování a oblékání.

Pokud přijdete, nejlépe v dobovém oblečení (není však podmínkou), dostanete taneční pořádek, jak to bylo za první republiky.

Čeká vás hudební skupina Blue star band společně se skupinou Zelená sedma, módní přehlídka, čokoládový raut, předtančení, dražba dobových šatů, ale přijdou také další překvapení.

Jakub Petera, GoMango, s .r. o., Hradec Králové