Konat se nebude ani červnový Pivofest na Krakonošově náměstí v Trutnově, kde měl vystoupit zpěvák Václav Neckář. Akce byla přesunuta na 12. června 2021. Koncert zpěvačky Heleny Vondráčkové v trutnovském Uffu byl přeložen na 7. září.

Špičkově obsazená série letních koncertů u Štěrbovy vily na Přehradě Les Království u Dvora Králové nad Labem, kde měli letos zpívat Lucie Bílá s Arakainem, Josef Vojtek z Kabátů, David Koller, Jiří Schmitzer či Jan Nedvěd a hrát divadlo Simona Stašová s Petrem Nárožným a Rudolf Hrušínský s Janou Švandovou, zatím zrušena nebyla.

Krkonošské pivní slavnosti v srpnu nezaplní vrchlabské náměstí TGM. Letošními esy měli být Ivan Mládek & Banjo band, Turbo či Jakub Děkan.Zdroj: Jan Bartoš

Totéž platí o muzikálu Noc na Karlštejně, který se měl 7. srpna odehrát v barokním areálu Hospitálu Kuks. Pořadatelé vyčkávají na další vývoj současné situace a rozhodnutí vlády, která upřesní podmínky pro konání venkovních akcí.

Štěrbova vila zatím nic neruší

„Třicátého dubna na tiskové konferenci vlády ČR padlo jasné slovo: velké letní festivaly letos nebudou. Spousta věcí ještě není jistých. Ministr kultury hovořil o velkých tisícihlavých festivalech, ale kolik tisíc hlav přesně do tohoto rozhodnutí spadá, respektive jaká bude dolní hranice tohoto zákazu, upřesněno není. Štěrbova vila v tuto chvíli žádná kulturní představení neruší. V průběhu června a na základě nových informací vlády ČR budeme na situaci promptně reagovat,“ oznámili na sociálních sítích organizátoři Kulturního léta na přehradě.

„Všechny vstupenky zůstávají v platnosti. Již teď máme projednány náhradní termíny s přesunem na srpen/září 2021,“ dodali.

V úterý večer oznámil majitel Štěrbovy vily Michal Karadzos, že termín a vstupenky pro koncert Lucie Bílé s kapelou Arakain na 26. června stále platí. Pokud dojde ke změně, jsou organizátoři domluveni, že show a koncert se přesune do srpna nebo do září.

Štěrbova vila gril & bar se podle majitele Michala Karadzose v této sezoně otevře, jakmile si budou provozovatelé stoprocentně jistí, že budou schopni splnit při obvyklé denní vysoké návštěvnosti turistů, cyklistů a pěších všechna hygienická nařízení a opatření avizovaná ministerstvem zdravotnictví, související s aktuální situací způsobenou pandemií koronaviru. „Věříme, že návštěvníci budou mile překvapeni, co vše za zásadní novinky na tuto letní sezonu připravujeme,“ navnadil Karadzos hosty.

Letos chtějí zkusit zajímavé koncerty

Krkonošské pivní slavnosti měly před sebou ve Vrchlabí již 23. ročník. Ve městě se staly tradicí druhé poloviny prázdnin, kdy během atraktivního jednodenního programu plnily náměstí TGM. Letošními esy měli být Ivan Mládek & Banjo band, Turbo, Jakub Děkan.

„Doufali jsme do poslední chvíle, že se situace uklidní, že se stane zázrak, nebo že se s definitivním rozhodnutím počká na další měsíce, ale rozkaz zněl jasně - žádné letní akce s tisíci lidmi. Bohužel tedy i my musíme oznámit, že se letos neuskuteční Krkonošské pivní slavnosti v Jilemnici a Vrchlabí,“ sdělil Petr Ticháček.

„Velmi nás to mrzí. Nejen, že je to naše celoroční práce, ale dobře jsme si vědomi toho, že tradiční pivky jsou jakýmsi letním vyvrcholením v regionu Krkonoš, kde se potkávají přátelé, rodiny, popijí lahodná piva menších i větších pivovarů a navíc si poslechnou známé i lokální kapely. Letos se tak za dlouhou historii akce nestane,“ konstatoval.

Podle Petra Ticháčka, stejně jako u koncertu kapely Olympic, který byl přesunutý na sobotu 15. května 2021, i v případě Krkonošských pivních slavností platí zakoupené vstupenky i na příští ročníky. „V případně nutnosti budou vráceny peníze,“ dodal.

Ticháček dal přesto fanouškům naději. Jak se vyjádřil, byl by nerad, aby lidé v létě zcela přišli o kulturní vyžití. „Pokud se během dalších měsíců situace změní a bude povolen vyšší počet návštěvníků na akci bez výraznějšího omezení, což pevně věříme, pokusíme se v regionu uspořádat několik zajímavých koncertů,“ uvedl.

Zároveň oznámil termíny Krkonošských pivních slavností pro příští rok. V Jilemnici se pípy roztočí v sobotu 19. června 2021, ve Vrchlabí v sobotu 14. srpna 2021.