Turistická oblast Krkonoše dosud žádné takové informační centrum nemá. Podle tamních obcí to ztěžuje koordinaci sítě lokálních center a brání plnému využití turistických možností hor. Sdělila to Dáša Palátková ze Svazku měst a obcí Krkonoše.

Krkonoše, do nichž je vstupní branou právě Vrchlabí, jsou hlavním turistickým lákadlem hradeckého kraje. Odhaduje se, že jen v zimě Krkonoše navštíví kolem tří milionů turistů.

Regionální centrum by mělo od ledna příštího roku vzniknout jako příspěvková organizace města Vrchlabí, přičemž Svazek měst a obcí Krkonoše by byl garantem poskytovaných informací z celého pohoří. A to i z polské strany. Zatím by centrum sídlilo v prostorách městského infocentra.

V budoucnu by centrum mělo získat lepší prostory v budově takzvané staré radnice na náměstí Míru. Památkově chráněný renesanční objekt, který je nyní prázdný, se ale nejdříve musí rekonstruovat. V opraveném domě by vedle prostor pro regionální infocentrum měly být i prostory pro expozici vrchlabského varhanářství.

Náklady na rekonstrukci budovy a vybavení centra se odhadují na 17 milionů korun. Pokud by šlo vše hladce, přestavba by mohla být hotová na podzim roku 2009. Záležet bude zejména na tom, zda se městu na projekt podaří získat dotaci z fondů EU, která by měla pokrýt přes 90 procent nákladů.