VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pražský výběr ve Dvoře!

DVůR KRÁLOVÉ - Co čeká fanoušky Pražského výběru II. na koncertě dne 1. prosince od 20 hodin v klubu Baracuda ve Dvoře Králové?

28.11.2007
SDÍLEJ:

Pražský výběr IIFoto: DENÍK/Archiv


Dramaturgie koncertů je precizně sestavena z přes dvě hodiny trvajících instrumentálních smrští nových skladeb s texty s typickou „Kocábovskou provokativností“, okořeněných o „staré pecky“ jako Haťa Paťa, Tatrman, Aeroplán, Pražákům je hej, Melem nemelem a další. Vchoreografii se prolíná kvalita instrumentálních výkonů sdosud nepoužitými scénickými prvky. Právě kompaktní kompozice celého programu s nevšedním technickým a vizuálním pojetím posouvá koncert do jiné, zcela originální dimenze a nabízí divákům nezapomenutelný zážitek.Kapela Pražský výběr II. svou tvorbou i hudebním projevem navazuje na českou rockovou legendu Pražský výběr, který vždy patřil kprogresivnímu proudu naší hudební scény a dále jí rozvíjí. Seskupení výrazných hudebních individualit svysokou kvalitou instrumentálních schopností i osobního charisma obětovaných ve prospěch celku; profesní dokonalost, bezchybný výkon a energií nabitá show – tak nějak by se ve stručnosti dal charakterizovat Pražský výběr II. vystupující ve složení Michael Kocáb – klávesy a zpěv, Klaudius Kryšpín – bicí, Zlata Emily Kinská – zpěv, percusse, Glenn Proudfoot – sólová kytara, zpěv, Richard Scheufler – baskytara, zpěv.

Skupina na jaře vydala u firmy Sony BMG nové album pod názvem „Vymlácený rockový palice“.Michael Kocáb se autorsky podepsal pod osm nových skladeb a o dvě další pecky se podělili bubeník původní formace Klaudius Kryšpín a baskytarista Richard Scheufler. Hlasitou a rychlou kytaru hobluje nová osobnost kapely, superkytarista Glenn Proudfoot svýrazem australského aligátora a s přesností švýcarských budíků. Zlata Kinská je majitelkou nejen temného témbru (teté), ale vysloužila si i přezdívku „robotická excentrička“, která vypovídá za vše.Také skvěle stříhá a efektuje videomateriál skupiny. Bubeník Klauda Kryšpín povyšuje rytmické základy do subordinérních poloh, zvýrazňovaných strojově přesnými přechody a nesmírně se u toho šklebí.Fenomenální technika baskytaristy Richarda Scheuflera a osobitý výraz jeho podání, jej řadí mezi jedny znejvětších talentů nejen vČechách (ale i na Moravě, ve Slezsku i na Slovensku). Architektem celého projektu je ikona českého rocku Michael Kocáb. Vjedné osobě skladatel, tesař, klávesista, zpěvák, scénárista, režisér i popelář je neodmyslitelnou duší skupiny, jejím jednotícím článkem i dirigentem, traktoristou určujícím směr hudební a instrumentální orby. Hudební nadání,zkušenosti i sílu své osobnosti obětuje ve prospěch celé rockové party. Vytříbenost jeho kompozičního stylu doplněná notnou dávkou progrese, agrese i recese svyužitím moderních technologií je citelná vcelém repertoáru i výrazu skupiny.

Zveme fanoušky i všechny, kteří mají rádi kvalitní muziku a nevšední show.

 

Pražský Výběr II. – pokračování legendy

Po více než roční odmlce se na české hudební scéně znovu objevil Michael Kocáb jako frontmann skupiny Pražský Výběr II. Tato kapela svou tvorbou i hudebním projevem volně navazuje na českou rockovou legendu Pražský Výběr, který vždy patřil kprogresivnímu proudu české hudební scény. Tento cíl je více než patrný vjejí zbrusu nové tvorbě. Své premiérové album vydalo nové seskupení pod názvem „Vymlácené rockové palice“ vkvětnu 2007 a od června téhož roku začalo koncertovat.

Nezaměnitelný styl hudebního, pěveckého i choreografického podání doplněný tanečními performance a unikátními doprovodnými choreografiemi. Seskupení výrazných hudebních individualit s vysokou kvalitou instrumentálních schopností i osobního charisma obětovaných ve prospěch celku. Profesní dokonalost, bezchybný výkon a energií nabitá show – tak nějak by se ve stručnosti dal charakterizovat Pražský Výběr II.

Pražský výběr II. nabitý energií

Při práci na svém sólovém projektu poznal Michael Kocáb fenomenálního australského kytaristu Glenna Proudfoota a později stejně tak zdatného baskytaristu Richarda Scheuflera.

Spoluprací stěmito hudebníky se začala psát nová éra skupiny včasové ose volně navazující na rockovou legendu Pražský Výběr pod názvem Pražský Výběr II.

 • Od září 2006 natáčela skupina nové CD pod názvem „Vymlácené rockové palice“, které vyšlo na počátku května 2007 u hudebního vydavatelství
  Sony BMG.
 • Vprůběhu října a listopadu nazkoušela kapela celý nový repertoár vKocábově studiu „Shoebox“.
 • Vprůběhu prosince až března bylo natočeno několik klipů.
 • Od dubna 2007 začala kapela opět pilně zkoušet, aby po dvou premiérových koncertech vMilovicích a vPraze rozjela koncertní šňůru vrámci letních festivalů vČR i na Slovensku.
 • Kromě nového repertoáru skupina zařadila do repertoáru také některé Kocábovy hity Pražského Výběru ( Pražákům těm je tu hej, Tatrman, Snaživec, S.O.S, Hrabě X, Haťa Paťa a další)
 • Na podzim 2007 pokračuje skupina vkoncertování na klubové scéně vČechách i na Slovensku
 • Na zakázku je vyrobena unikátní mega scéna, o rozměrech 14,5 x 10,5 m a vážící přes 7 tun, která vrámci velkých koncertů umožňuje naprosto ojedinělou show
 • Původně plánované megakoncerty VOstravě, Brně a Praze za účasti významných
  českých i zahraničních hostů byly ztechnických důvodů, spojených sunikátní scénou přesunuty na jaro 2008

* Kapela působí ve složení - Michael Kocáb – klávesy a zpěv

- Klaudius Kryšpín – bicí

- Zlata Emily Kinská – zpěv, vokál, percusse

- Glenn Proudfoot – sólová kytara, vokál

- Richard Scheufler – baskytara, zpěv, vokál

Michael Kocáb

Ikona českého rocku a zakladatel rockové legendy Pražský výběr vněmž působil po celou dobu jeho existence a svou tvorbou se výrazně podílel na jeho úspěchu. Mimo hudební scénu zanechal nesmazatelnou stopu vnovodobých dějinách země uskutečněním odsunu sovětských vojsk ztehdejšího Československa. Svým progresivním myšlením a osobním entusiasmem se stal architektem nového hudebního projektu Pražský Výběr II. Vjedné osobě skladatel, textař, klávesista, zpěvák, scénárista i režisér. Je neodmyslitelnou duší skupiny, jejím jednotícím článkem i dirigentem, lodivodem určujícím směr hudebního
a instrumentálního vývoje kapely. Hudební nadání, zkušenosti i sílu své osobnosti obětuje ve prospěch celé rockové party. Vytříbenost jeho kompozičního stylu doplněná notnou dávkou progrese svyužitím moderních technologií je citelná vcelém repertoáru skupiny.

Klaudius Kryšpín

„Je to rozhodně nejnadupanější a nejenergičtější nářez, co jsem kdy vČesku hrál,“ prohlašuje o novém albu Vymlácený rockový palice bubeník Klaudius Kryšpín. Vedle Michaela Kocába je vsoučasném Pražském výběru II jediným reprezentantem původní klasické sestavy. Pro fanoušky je tenhle kulometný hráč již rockovou ikonou a známou osobností. VPražském výběru nahradil emigrovavšího Jiřího Hrubeše, skapelou natočil druhé zjejich rockových alb a pak odešel rovněž do emigrace, nejprve do Rakouska, posléze do Austrálie. Tam působil vcelé řadě kapel, vyučoval na bicí a jako bubeník dosáhl i tam vysokého renomé. Nahrávky jeho australské hardrockové formace Bloodstone byly vprodeji i u nás. Do Čech se navracel nejprve nárazově na jednotlivá turné Pražského výběru, aby se posléze navrátil natrvalo a vrhl se do práce na nové tvorbě.

Zlata E. Kinská

Vposledních třech letech působila vPražském výběru jako jedna zpódiových vokalistek
a tanečnic. SM. Kocábem spolupracovala už na desce Za kyslík a vsoučasnosti sním dokončuje další sólové album. VPražském výběru II zpívá řadu sólových partů, tančí
a hraje percusse. Svou hudební dráhu zahájila na jevišti divadla Semafor Jiřího Suchého, kde působila několik let, zahrála si také vjedné hře vdivadle na Vinohradech a drobné filmové postavy. Účinkovala vněkolika muzikálech. Vsoučasné době ztvárňuje muzikálové role vdivadle Ta Fantastica, například Excalibur, Láska je láska či Elixír života. Příležitostně dabuje a věnuje se modelingu. Učí na základní škole dramatickou výchovu. Vedle hudby se zabývá také střihem klipů. Momentálně pracuje nových klipech PV II
a připravuje videoprojekci kchystaným live koncertům Pražského výběru II.

Glenn Proudfoot

„Glenn“ patři bezpochyby k nejtalentovanějším rockovým kytaristům Australské hudební scény,“ říká o svém staronovém spoluhráči bubeník Klaudius Kryšpín. Nejen jako instrumentalista, ale i jako člověk, patři ke zcela výjimečným osobnostem. Je to vysoce disciplinovaný a sympaticky kluk, kterého jen zřídka kdy uvidíte bez kytary vruce.Do širokého povědomí australské veřejnosti Glenn Proudfoot pronikl především svým působením vpopulární rockové formaci The Uncany X – Man. Prošel ovšem také celou řadou jiných skupin. SKlaudou hrál vkapele Dr. Elephant v Darvinu, aby sedm let poté přijal pozvání zdruhé strany zeměkoule, nejprve ke studiové práci na sólovém albu Michaela Kocába, poté ke členství ve formaci Pražský výběr II.“Je to skvělá práce a hodně mě to baví.Super muzika, kluci jsou vynikající hudebníci a vůbec celá parta kolem kapely je hrozně fajn.Moc se těším na živé koncerty a české publikum“, svěřil se se svými dosavadními dojmy sympaťák od protinožců.

Richard Scheufler

Služebně nejmladším členem kapely Pražský výběr II je baskytarista Richard Scheufler. Severočeský rodák z Ústí nad Labem působil v letech 2002-2003 za kanálem La Mance, kde získal rozsáhlé mezinárodní zkušenosti,(Tom Palmer, Steve Winchester, Papa George). Navázal bližší spolupráci s perkusistou Nana Tisboe (ex Robbie Williams). Patří nesporně k našim nejvšestrannějším baskytaristům. Po novovlnných začátcích v kapele Natural či mnohaletém působení v rockových King Size účinkoval s řadou popových hvězd. Intenzivně se věnuje modernímu jazzu, funky a fúzím s vážnou hudbou,(cd “In Your Hands“). Rozsáhlá je i jeho pedagogická činnost. Pro své žáky vydal audio
a videoškolu hry na baskytaru (Slap & Funky)

 
28.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 20 000 Kč Pracovníci v oblasti prodeje jinde neuvedení PRODEJCE/-KYNĚ NOVÝCH VOZŮ. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODEJCE/-KYNĚ NOVÝCH VOZŮ, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned , - Náplň práce: prodej nových osobních a užitkových vozů, související administrativní agenda - tvorba nabídek, příprava objednávek, uzavírání smluv, fakturace, předání vozů, komunikace s klíčovými zákazníky společnosti, komunikace s importérem, - Požadujeme: praxe v oboru vítána, příjemné vystupování, orientaci na zákazníka, týmového hráče s ochotou se učit novým věcem, pozitivní a aktivní přístup, pečlivost, zodpovědnost, samostatnost, spolehlivost, komunikační a organizační schopnosti, řidičský průkaz skupiny B, - Nabízíme: zázemí prosperující společnosti, moderní prostředí, příjemný kolektiv, propracovaná pravidelná školení od výrobce vozů zaměřené na produkt i prodejní dovednosti, motivační finanční ohodnocení, firemní benefity, 4 týdny dovolené, náborový příspěvek 30 000 Kč po uplynutí zkušební doby, sick days, příspěvek na sport, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-tky, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem: katerina.vaclavova@olfincarpalace.cz. Pracoviště: Olfin car palace s.r.o. - pracoviště na rybárně, Na Rybárně, č.p. 203, 500 02 Hradec Králové 2. Informace: Kateřina Václavová, +420 601 554 432. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 20 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-ICE, - PP na dobu určitou, nástup od 1.10.2018, - Náplň práce: prodej stavební materiálů, související administrativní agenda - tvorba nabídek, příprava objednávek, uzavírání smluv, fakturace, komunikace se zákazníky společnosti, komunikace s výrobním oddělením, - Požadujeme: praxe v oboru vítána, příjemné vystupování, orientaci na zákazníka, týmového hráče s ochotou se učit novým věcem, pozitivní a aktivní přístup, pečlivost, zodpovědnost, samostatnost, spolehlivost, komunikační a organizační schopnosti, - Nabízíme: zázemí prosperující společnosti, příjemné prostředí, přátelský kolektiv, motivační finanční ohodnocení, 4 týdny dovolené, stravenky , - Pozice je vhodná i pro absolventy/-tky , - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem: m.peterko@balex.eu. Pracoviště: Balex metal, s.r.o., Vážní, č.p. 1097, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Lucie Blažková, . Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 14 800 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech TRUHLÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14800 kč, mzda max. 18800 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Za tratí 496, Třebechovice pod Orebem, , TRUHLÁŘ/-KA, - PP na dobu určitou od 1.12.2018 do 28.2.2019, - Náplň práce: výroba dřevěných modelů do slévárny, - Požadujeme: znalost čtení výkresů, technickou znalost, zručnost, pečlivost a chuť k práci, - Kontaktní osoba: Myrončuk Mychajlo, e-mail: valentin.cz.sro@seznam.cz, tel.: 776 184 428. Pracoviště: Valentin cz s.r.o. (1), Za tratí, č.p. 496, 503 46 Třebechovice pod Orebem. Informace: Mychajlo Myrončuk, +420 776 184 428. Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 19 000 Kč Ošetřovatelé v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče PRACOVNÍK/-ICE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB § 116 odst. c). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVNÍK/-ICE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB § 116 odst. c), - PP na dobu neurčitou, nástup možný od 1.1.2019, - Náplň práce: komplexní péče o klienty a domácnost, - Požadujeme: min. vyučení, ŘP sk. B, vzdělávací a aktivizační činnosti výhodou, kvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách zákona č. 108/2006 Sb. (není podmínkou), - Nabízíme: týden dovolené navíc, služební telefon, notebook, auto k výkonu práce, prémie, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky., - V případě zájmu kontaktujte: Brzková Iveta Mgr., tel.: 731 185 873 (volat Po - Ne 8:00 - 18:00 hod.), e-mail: iveta.brzkova@pssmirice.cz. Pracoviště: Obecný zájem, z.ú. - smiřice, Gen. Govorova, č.p. 575, 503 03 Smiřice. Informace: Iveta Brzková, +420 731 185 873.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hospital poprvé nepřekročí hranici 100 tisíc návštěvníků

Ilustrační foto

Do komunálních voleb jdou také hasiči. Jako lídry mají starostu i místostarostu

Čelo Tip ligy je stále vyrovnané, vede Firbacher

Hradecko - Sadu šesti „Géček“ si vychutná Janouch.

Radní podpořili Paměť národa

Královéhradecký kraj - Královéhradečtí zastupitelé odsouhlasili poskytnutí dotace ve výši 450 tisíc korun společnosti Post Bellum na projekt Příběhy našich sousedů k osmičkovým výročím z Královéhradeckého kraje. Projekt startuje již koncem září.

Montacké vlny pro Krunku a Metelkovou

Královéhradecko - Suverénním vítězem Montackých vln se stal v čase 32:06 minuty vytrvalec novoměstského Sportovního klubu Kamil Krunka.

OBRAZEM: Místo náklaďáku helikoptéra

Pec pod Sněžkou - Vrtulník pomáhá stavařům při dopravě stavebního materiálu na trasy, které se v Krkonoších opravují, především jde o úsek mezi Růžovou horou a Sněžkou. Jinak než letecky se tam materiál dopravit nedá. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT