VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pražský výběr ve Dvoře!

DVůR KRÁLOVÉ - Co čeká fanoušky Pražského výběru II. na koncertě dne 1. prosince od 20 hodin v klubu Baracuda ve Dvoře Králové?

28.11.2007
SDÍLEJ:

Pražský výběr IIFoto: DENÍK/Archiv


Dramaturgie koncertů je precizně sestavena z přes dvě hodiny trvajících instrumentálních smrští nových skladeb s texty s typickou „Kocábovskou provokativností“, okořeněných o „staré pecky“ jako Haťa Paťa, Tatrman, Aeroplán, Pražákům je hej, Melem nemelem a další. Vchoreografii se prolíná kvalita instrumentálních výkonů sdosud nepoužitými scénickými prvky. Právě kompaktní kompozice celého programu s nevšedním technickým a vizuálním pojetím posouvá koncert do jiné, zcela originální dimenze a nabízí divákům nezapomenutelný zážitek.Kapela Pražský výběr II. svou tvorbou i hudebním projevem navazuje na českou rockovou legendu Pražský výběr, který vždy patřil kprogresivnímu proudu naší hudební scény a dále jí rozvíjí. Seskupení výrazných hudebních individualit svysokou kvalitou instrumentálních schopností i osobního charisma obětovaných ve prospěch celku; profesní dokonalost, bezchybný výkon a energií nabitá show – tak nějak by se ve stručnosti dal charakterizovat Pražský výběr II. vystupující ve složení Michael Kocáb – klávesy a zpěv, Klaudius Kryšpín – bicí, Zlata Emily Kinská – zpěv, percusse, Glenn Proudfoot – sólová kytara, zpěv, Richard Scheufler – baskytara, zpěv.

Skupina na jaře vydala u firmy Sony BMG nové album pod názvem „Vymlácený rockový palice“.Michael Kocáb se autorsky podepsal pod osm nových skladeb a o dvě další pecky se podělili bubeník původní formace Klaudius Kryšpín a baskytarista Richard Scheufler. Hlasitou a rychlou kytaru hobluje nová osobnost kapely, superkytarista Glenn Proudfoot svýrazem australského aligátora a s přesností švýcarských budíků. Zlata Kinská je majitelkou nejen temného témbru (teté), ale vysloužila si i přezdívku „robotická excentrička“, která vypovídá za vše.Také skvěle stříhá a efektuje videomateriál skupiny. Bubeník Klauda Kryšpín povyšuje rytmické základy do subordinérních poloh, zvýrazňovaných strojově přesnými přechody a nesmírně se u toho šklebí.Fenomenální technika baskytaristy Richarda Scheuflera a osobitý výraz jeho podání, jej řadí mezi jedny znejvětších talentů nejen vČechách (ale i na Moravě, ve Slezsku i na Slovensku). Architektem celého projektu je ikona českého rocku Michael Kocáb. Vjedné osobě skladatel, tesař, klávesista, zpěvák, scénárista, režisér i popelář je neodmyslitelnou duší skupiny, jejím jednotícím článkem i dirigentem, traktoristou určujícím směr hudební a instrumentální orby. Hudební nadání,zkušenosti i sílu své osobnosti obětuje ve prospěch celé rockové party. Vytříbenost jeho kompozičního stylu doplněná notnou dávkou progrese, agrese i recese svyužitím moderních technologií je citelná vcelém repertoáru i výrazu skupiny.

Zveme fanoušky i všechny, kteří mají rádi kvalitní muziku a nevšední show.

 

Pražský Výběr II. – pokračování legendy

Po více než roční odmlce se na české hudební scéně znovu objevil Michael Kocáb jako frontmann skupiny Pražský Výběr II. Tato kapela svou tvorbou i hudebním projevem volně navazuje na českou rockovou legendu Pražský Výběr, který vždy patřil kprogresivnímu proudu české hudební scény. Tento cíl je více než patrný vjejí zbrusu nové tvorbě. Své premiérové album vydalo nové seskupení pod názvem „Vymlácené rockové palice“ vkvětnu 2007 a od června téhož roku začalo koncertovat.

Nezaměnitelný styl hudebního, pěveckého i choreografického podání doplněný tanečními performance a unikátními doprovodnými choreografiemi. Seskupení výrazných hudebních individualit s vysokou kvalitou instrumentálních schopností i osobního charisma obětovaných ve prospěch celku. Profesní dokonalost, bezchybný výkon a energií nabitá show – tak nějak by se ve stručnosti dal charakterizovat Pražský Výběr II.

Pražský výběr II. nabitý energií

Při práci na svém sólovém projektu poznal Michael Kocáb fenomenálního australského kytaristu Glenna Proudfoota a později stejně tak zdatného baskytaristu Richarda Scheuflera.

Spoluprací stěmito hudebníky se začala psát nová éra skupiny včasové ose volně navazující na rockovou legendu Pražský Výběr pod názvem Pražský Výběr II.

 • Od září 2006 natáčela skupina nové CD pod názvem „Vymlácené rockové palice“, které vyšlo na počátku května 2007 u hudebního vydavatelství
  Sony BMG.
 • Vprůběhu října a listopadu nazkoušela kapela celý nový repertoár vKocábově studiu „Shoebox“.
 • Vprůběhu prosince až března bylo natočeno několik klipů.
 • Od dubna 2007 začala kapela opět pilně zkoušet, aby po dvou premiérových koncertech vMilovicích a vPraze rozjela koncertní šňůru vrámci letních festivalů vČR i na Slovensku.
 • Kromě nového repertoáru skupina zařadila do repertoáru také některé Kocábovy hity Pražského Výběru ( Pražákům těm je tu hej, Tatrman, Snaživec, S.O.S, Hrabě X, Haťa Paťa a další)
 • Na podzim 2007 pokračuje skupina vkoncertování na klubové scéně vČechách i na Slovensku
 • Na zakázku je vyrobena unikátní mega scéna, o rozměrech 14,5 x 10,5 m a vážící přes 7 tun, která vrámci velkých koncertů umožňuje naprosto ojedinělou show
 • Původně plánované megakoncerty VOstravě, Brně a Praze za účasti významných
  českých i zahraničních hostů byly ztechnických důvodů, spojených sunikátní scénou přesunuty na jaro 2008

* Kapela působí ve složení - Michael Kocáb – klávesy a zpěv

- Klaudius Kryšpín – bicí

- Zlata Emily Kinská – zpěv, vokál, percusse

- Glenn Proudfoot – sólová kytara, vokál

- Richard Scheufler – baskytara, zpěv, vokál

Michael Kocáb

Ikona českého rocku a zakladatel rockové legendy Pražský výběr vněmž působil po celou dobu jeho existence a svou tvorbou se výrazně podílel na jeho úspěchu. Mimo hudební scénu zanechal nesmazatelnou stopu vnovodobých dějinách země uskutečněním odsunu sovětských vojsk ztehdejšího Československa. Svým progresivním myšlením a osobním entusiasmem se stal architektem nového hudebního projektu Pražský Výběr II. Vjedné osobě skladatel, textař, klávesista, zpěvák, scénárista i režisér. Je neodmyslitelnou duší skupiny, jejím jednotícím článkem i dirigentem, lodivodem určujícím směr hudebního
a instrumentálního vývoje kapely. Hudební nadání, zkušenosti i sílu své osobnosti obětuje ve prospěch celé rockové party. Vytříbenost jeho kompozičního stylu doplněná notnou dávkou progrese svyužitím moderních technologií je citelná vcelém repertoáru skupiny.

Klaudius Kryšpín

„Je to rozhodně nejnadupanější a nejenergičtější nářez, co jsem kdy vČesku hrál,“ prohlašuje o novém albu Vymlácený rockový palice bubeník Klaudius Kryšpín. Vedle Michaela Kocába je vsoučasném Pražském výběru II jediným reprezentantem původní klasické sestavy. Pro fanoušky je tenhle kulometný hráč již rockovou ikonou a známou osobností. VPražském výběru nahradil emigrovavšího Jiřího Hrubeše, skapelou natočil druhé zjejich rockových alb a pak odešel rovněž do emigrace, nejprve do Rakouska, posléze do Austrálie. Tam působil vcelé řadě kapel, vyučoval na bicí a jako bubeník dosáhl i tam vysokého renomé. Nahrávky jeho australské hardrockové formace Bloodstone byly vprodeji i u nás. Do Čech se navracel nejprve nárazově na jednotlivá turné Pražského výběru, aby se posléze navrátil natrvalo a vrhl se do práce na nové tvorbě.

Zlata E. Kinská

Vposledních třech letech působila vPražském výběru jako jedna zpódiových vokalistek
a tanečnic. SM. Kocábem spolupracovala už na desce Za kyslík a vsoučasnosti sním dokončuje další sólové album. VPražském výběru II zpívá řadu sólových partů, tančí
a hraje percusse. Svou hudební dráhu zahájila na jevišti divadla Semafor Jiřího Suchého, kde působila několik let, zahrála si také vjedné hře vdivadle na Vinohradech a drobné filmové postavy. Účinkovala vněkolika muzikálech. Vsoučasné době ztvárňuje muzikálové role vdivadle Ta Fantastica, například Excalibur, Láska je láska či Elixír života. Příležitostně dabuje a věnuje se modelingu. Učí na základní škole dramatickou výchovu. Vedle hudby se zabývá také střihem klipů. Momentálně pracuje nových klipech PV II
a připravuje videoprojekci kchystaným live koncertům Pražského výběru II.

Glenn Proudfoot

„Glenn“ patři bezpochyby k nejtalentovanějším rockovým kytaristům Australské hudební scény,“ říká o svém staronovém spoluhráči bubeník Klaudius Kryšpín. Nejen jako instrumentalista, ale i jako člověk, patři ke zcela výjimečným osobnostem. Je to vysoce disciplinovaný a sympaticky kluk, kterého jen zřídka kdy uvidíte bez kytary vruce.Do širokého povědomí australské veřejnosti Glenn Proudfoot pronikl především svým působením vpopulární rockové formaci The Uncany X – Man. Prošel ovšem také celou řadou jiných skupin. SKlaudou hrál vkapele Dr. Elephant v Darvinu, aby sedm let poté přijal pozvání zdruhé strany zeměkoule, nejprve ke studiové práci na sólovém albu Michaela Kocába, poté ke členství ve formaci Pražský výběr II.“Je to skvělá práce a hodně mě to baví.Super muzika, kluci jsou vynikající hudebníci a vůbec celá parta kolem kapely je hrozně fajn.Moc se těším na živé koncerty a české publikum“, svěřil se se svými dosavadními dojmy sympaťák od protinožců.

Richard Scheufler

Služebně nejmladším členem kapely Pražský výběr II je baskytarista Richard Scheufler. Severočeský rodák z Ústí nad Labem působil v letech 2002-2003 za kanálem La Mance, kde získal rozsáhlé mezinárodní zkušenosti,(Tom Palmer, Steve Winchester, Papa George). Navázal bližší spolupráci s perkusistou Nana Tisboe (ex Robbie Williams). Patří nesporně k našim nejvšestrannějším baskytaristům. Po novovlnných začátcích v kapele Natural či mnohaletém působení v rockových King Size účinkoval s řadou popových hvězd. Intenzivně se věnuje modernímu jazzu, funky a fúzím s vážnou hudbou,(cd “In Your Hands“). Rozsáhlá je i jeho pedagogická činnost. Pro své žáky vydal audio
a videoškolu hry na baskytaru (Slap & Funky)

 
28.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 11 000 Kč

Svářeči SVÁŘEČ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: SVÁŘEČ/-KA, - PP na dobu neurčitou, nástup od 1.4.2014, dvousměnný provoz, pracoviště Hradec Králové, - Požadujeme: osvědčení svářeče, praxe v oboru 5 let a složení praktických zkoušek (kontrola sváru rentgen) podmínkou, technologie MIG, MAG, TIG, čtení výkresové dokumentace, bezúhonnost, - Nabízíme: zázemí dynamicky se rozvíjející společnosti, příjemné pracovní prostředí, - Životopisy zasílejte na e-mail: babutska.s@seznam.cz, - Vybraní kandidáti budou písemně informováni o termínu osobního pohovoru. Pracoviště: Ok garant, s.r.o. [1], 503 04 Černožice nad Labem. Informace: Světlana Babucká, +420 777 807 779.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 14 900 Kč

Umělečtí truhláři a řezbáři TRUHLÁŘ/-KA - RESTAURÁTOR/-KA. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční třída 53, 504 01 Nový Bydžov, TRUHLÁŘ/-KA - RESTAURÁTOR/-KA, - PP na dobu určitou 2 let, nástup od 1.6.2018, - Požadujeme: praxi min. 2 roky, obor: výroba vyřezávaného nábytku, technolog výroby nábytku, - Nabízíme: ubytování, - V případě zájmu se dostavte osobně na adresu Revoluční třída 53, 504 01 Nový Bydžov nebo nás kontaktujte e-mailem: info@alnyk.cz. Pracoviště: Ladislav zátrok - provozovna, Revoluční třída, č.p. 53, 504 01 Nový Bydžov. Informace: Ladislav Zátrok, +420 602 241 195.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 19 660 Kč

Všeobecné sestry se specializací VŠEOBECNÁ SESTRA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 19660 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: VŠEOBECNÁ SESTRA , - DPP, večerní směna, nástup možný ihned, - Požadujeme: doložení dokladu o dokončeném studiu - obor všeobecná sestra, doložení dokladu o očkování proti hepatitidě B, zdravotní (potravinářský) průkaz, trestní bezúhonnost, samostatnost, spolehlivost, pečlivost, znalost práce na PC, , - Náplň práce: odpolední/večerní směna od 19:30 do 21:30 hod - výhradně pouze podávání předem stanovených léčiv klientům zařízení a záznamy o jejich provedení, Nabízíme: zázemí silné a stabilní příspěvkové organizace, příjemné pracovní prostředí, zaškolení, odměna za práci 180,- Kč/hod/brutto, - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky ve všední dny mezi 8:00-15:00 na čísle 702 124 833, kontaktní osoba Horáková Šárka, e-mail: shorakova@ddhk.cz. Pracoviště: Domov u biřičky, K Biřičce, č.p. 1240, 500 08 Hradec Králové 8. Informace: Šárka Horáková, +420 702 124 833.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 14 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři ELEKTRIKÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ELEKTRIKÁŘ/-KA, - Místo výkonu práce: ČR, - PP na dobu neurčitou, nástup ihned, - Požadujeme: min. základní vzdělání, - Kontaktní osoba v případě zájmu: p. Mykhaylyshyn, tel. č.: 776 083 213 (volejte každé úterý od 9:00 hod. do 12:00 hod.), e-mail: kit.ivan@seznam.cz. Pracoviště: Ok garant, s.r.o. [1], 503 04 Černožice nad Labem. Informace: Ivan Mykhaylyshyn, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Středoevropský jazzový most na Masarykově náměstí v Hradci Králové.

První májový den se centrem města ponese jazzová hudba

Martin Messner je horským záchranářem stejně jako otec Jan.

Messnerovi, to je rod horských záchranářů

Léto mělo v sobotu generálku. Padaly teplotní rekordy

Královéhradecko - Listy na stromech sotva stačily vyrašit a teploty už zaútočily na třicítku. V sobotu mělo velkou generálku léto. Přestože je teprve duben, panovalo v závěru týdne nezvykle teplé počasí. Lidé letos poprvé zamířili k řekám a rybníkům a stánky se zmrzlinou byly v obležení.

Před svátkem svého patrona sv. Floriána ukáží hasiči své zázemí

Hradec Králové - Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje pořádá každoročně u příležitosti svátku svého patrona sv. Floriána Dny otevřených dveří.

Mariánské sousoší ukrývalo vzkaz z minulosti

Královéhradecko, Kopidlno /FOTO/ - Při rekonstrukci mariánského sousoší na kopidlenském náměstí čekalo restaurátora Ondřeje Sklenáře překvapení.

Rekonstrukce ulic v Třebši přinese chodníky či opravenou kanalizaci

Hradec Králové - Ulice K Labi v hradecké Třebši projde kompletní rekonstrukcí. Opraví se i část přilehlé ulice Machkova. Velkým přínosem rekonstrukce budou nové chodníky, které tu dosud chyběly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT