Populární zpěvák Petr Kotvald zažívá, s trochu nadsázky řečeno, „východočeský" týden.

Ovace vestoje

V pondělí večer účinkoval ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde hostoval v úspěšném představení královéhradeckého Klicperova divadla Koule. To u pardubického publika vzbudilo dokonce dlouhé ovace vestoje.

„Já se vždycky tak trochu stydím, že přijdu na jeviště na úplné finále, odzpívám si své tři minuty a pak následuje desetiminutová děkovačka. To mám maličko pocit, že bych se snad ani neměl chodit klanět," usmíval se Petr Kotvald, jehož potěšilo, že v hledišti žádná rivalita mezi Pardubicemi a Hradcem nefungovala.

„S hradeckými kolegy jsme se shodli na tom, že je to krásný pocit, když si na jevišti můžete vychutnat ovace vestoje. To se opravdu neomrzí. Je to skoro jako droga," poznamenal populární zpěvák.

„Myslím, že hradecká Koule je hra, která si takový potlesk, jaký jsme zažili v Pardubicích, zaslouží," nechal se slyšet v rozhovoru pro východočeské Deníky Petr Kotvald.

Ten  tento týden v Hradci Králové natáčel také videoklip k novému hitu pardubické skupiny Pirate Swing Band. Šlo o duet s frontmanem této stále populárnější hudební formace Jiřím Ševčíkem.

„Natáčení bylo velmi příjemné. Měl jsem radost z toho, jak to všechno hezky rychle šlo. Jirka Ševčík byl jako vždy skvěle připravený. Spolu s režisérem Jiřím Flídrem přesně věděli, co se má kdy točit, všechno mi do detailu popsali a také to tak ve skutečnosti bylo. Zkrátka parádní spolupráce," pochvaloval si zpěvák, který se už zítra do města pod Bílou věží opět vrátí.

Společně se zpěvákem Jakubem Smolíkem, moderátorem Zdeňkem Srstkou a mnoha dalšími umělci bude jednou z hvězd Psího dne s Českým rozhlasem Hradec Králové a Pardubice.

Ten se uskuteční v prostorách přilehlých k Bowling klubu a kongresovému centru Aldis v Hradci Králové v sobotu odpoledne od 13 do 18 hodin.

A jak se Petr Kotvald těší na akci určenou především milovníkům „nejlepších přátel člověka"?

„Bude to letos zřejmě mé předposlední open air vystoupení s kapelou a tanečnicemi. Moc se na něj těším. Jen doufám, že nebude moc velká zima," prozradil oblíbený kumštýř, který má doma osmiletého baseta.

„Pořadatelé si přáli, abych ho na tuto akci přivezl s sebou, ale nejsem si úplně jist, jestli se to povede. Je krátce po jednom operativním zákroku, tak by to asi nebylo vhodné. Ale docela mě to mrzí. Určitě by se tu mohl seznámit s ostatními pejsky. Pokud to však nakonec opravdu nepůjde, nedá se nic dělat. Alespoň budu mít na jevišti klid a budu se moct plně soustředit na mé vystoupení," usmíval se dobře naladěný Petr Kotvald.

Vánoční nadílka

Ten v současné době intenzivně pracuje na své nové desce a zároveň připravuje program na oblíbené vánoční koncerty. Hned několik z nich se uskuteční ve východních Čechách. „S programem Vánoce hrajou glórijá 2014 se určitě podíváme do Hradce Králové (30. listopadu), do Skutče (4. prosince) a do Týniště nad Orlicí (21. prosince). Jako již tradičně se rád zúčastním také celorepublikové akce Deníku Česko zpívá koledy.  Na pardubickém Pernštýnském náměstí budeme zpívat 10. prosince," uzavřel.