Stejně jako v minulých letech je vinobraní zaměřené nejen na milovníky vína, ale na celé rodiny i s dětmi. Každý se zde najde to své.

Návštěvníci se tak mohou těšit na širokou nabídku ochutnávky vín českých, moravských i zahraničních vinařů a bohatý doprovodný hudební program, dětský koutek nebo na ukázky řemesel a občerstvení.

Na pódiu v Rondelu areálu vystoupí například kapely Ready Kirken, Sabrage, W.A.F., písničkář Michal Horák nebo kapela Míry Michálka a El Ectro Folk. Na nádvoří hradu zahraje návštěvníkům Hradecká cimbálová muzika. Pro nejmenší pak organizátoři připravili vystoupení dětské zábavné show TV STARS.

Součástí doprovodného programu je prohlídka hradního paláce včetně mimořádné výstavy kostýmů z pohádkového seriálu Arabela, který se zčásti natáčel i na zdejším hradě. Chybět nebudou ani středověcí šermíři či staročeské speciality.

Do vyčerpání zásob  mohou návštěvníci nad 18 let neomezeně konzumovat burčák.

Jako bonus je zajištěna bezplatná kyvadlová doprava z Hradce Králové i Pardubic. Více na www.kunetickehovinobrani.cz.

Na sobotní vinobraní se můžete podívat s Hradeckým deníkem zdarma. Rozdáváme totiž volné vstupenky. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při losování.

Ta zní: V kolik hodin odjíždí první autobus z Hradce Králové směrem na vinobraní? Správnou odpověď posílejte na e-mail daniela.brazdova@denik.cz do čtvetečních (17. 9.) 14 hodin.

Nezapomeňte uvést do předmětu heslo „Vinobraní", své jméno a telefonní číslo. V případě výhry vás kontaktujeme.