Sázka na jistotu

„Naše červnová nabídka je vlastně seznam kapel, které u nás hrají už roky, každé léto, a pokaždé s velkým úspěchem," říká provozovatel letního parketu ve Výravě Petr Hrubý. „Na úvod si tady zahrály kapely Horkýže Slíže, Vypsaná fiXa a Čí je to vina?, v pátek 20. června pak očekáváme nával skalních fanoušků kapel Komunál, Doga a Dymytry."

V poslední červnový pátek přijde chvíle pro střední a starší generaci, která si do Výravy jezdí pro svoji porci nostalgie už řadu let. „Naše pozvání přijala Eva Pilarová se svojí skupinou a Karel Kahovec s kapelou George & Beatovens – z předchozích let si ještě dobře pamatujeme, že svoje publikum umějí pěkně rozparádit," dodává Petr Hrubý.

Klasika jinak

Červencový program na výravském parketu pod širým nebem vsadí na známá jména české hudební scény.

„V první červencový pátek u nás přivítáme kapely Monkey Business a Mňága a Žďorp, které jsou vždy zárukou velkého úspěchu," pokračuje Petr Hrubý. „Umějí udělat na jevišti opravdu velkou show a naši návštěvníci je milují."

V pátek 11. července se návštěvníci parketu mohou těšit na další osvědčená jména: Wohnout, UDG a Band-A-Ska.

Červencovou nabídku uzavírá vystoupení houslisty Pavla Šporcla s romskou formací Gipsy Way Ensemble a dámského smyčcového tria Inflagranti. Pavel Šporcl i dámy s houslemi už byli mnohokrát hosty velkých festivalů a hudebních party pod širým nebem – rockové publikum je pokaždé přijalo s otevřenou náručí.

Revival na víkend

První dva dny druhého prázdninového měsíce, pátek 1. a sobota  2. srpna, přilákají do Výravy fanoušky revivalu. Dorazí úspěšné české revivalové kapely a po celé dva dny budou hrát hity kapel AC/DC, Green Day, Red Hot Chilli Peppers, Rammstein, Guns N´Roses, Judast Priest, Nirvana, Deep Purple, Sepultura, Metallica, Abba a také Robbieho Williamse.

Srpnový koktejl ve Výravě namíchali také z dalších slibných ingrediencí: v pátek 8. srpna zahrají slovenská legenda Tublatanka a česká legenda Turbo, o týden později kapela Harlej a podruhé v sezoně východočeský Komunál. Předposlední srpnový pátek  bude výravské pódium patřit Anně K., Radimu Hladíkovi s kapelou Blue Effect a rockové formaci Ósaka, která v českých hudebních vodách brousí teprve od roku 2005.

Jeden z vrcholů nejen prázdninového, ale celého letošního programu letního parketu ve Výravě nastane v pátek 29. srpna. O zdejší pódium se podělí znovuzrozená, mimořádně úspěšná česká kapela Chinaski, ikona – náctiletých Mandrage a zpěvák Marek Ztracený se svojí kapelou. „Věřím, že tenhle večer bude tou nejlepší tečkou za letními prázdninami,"  říká Petr Hrubý.

Nic nekončí

Konec prázdnin sice předznamená konec sezony ve Výravě, nicméně zdejší program je plný ještě na další dva týdny.

„První dva zářijové pátky budou patřit kapelám Supergroup, Krausberry, Spektrum, Škwor, Krucipüsk a N.V.Ú.," říká na závěr Petr Hrubý.

Busem tam i zpět

Návštěvníci letního parketu ve Výravě se mohou také letos spolehnout na služby svozových autobusů, které je zdarma přivezou hned z několika míst regionu. Stejnou trasou je pak po skončení koncertů zdarma odvezou domů.

Stejnou samozřejmostí jako doprava jsou i stánky s občerstvením všeho druhu a velkoplošná obrazovka, která nabízí pohled na pódium i do zákulisí.