Galerie moderního umění
Velké náměstí:

5. dubna - 10. června
Jan Steklík - Umění hry a Trávy (vystřihovánka)

Výběr z díla Jana Steklíka sleduje nejen autorův umělecký vývoj, ale také princip hry a hravosti, který prolíná jeho tvorbou.


Do 27. května

Vladimír Boudník ve sbírkách Galerie moderního umění v Hradci Králové
Vladimír Boudník (1924-1968), autor aktivní a strukturální grafiky a svérázný literát, věřil, že imaginací může být člověk a jeho svět změněn k lepšímu.

Galerie Na mostě
Heyrovského ulice:
Memoriál prof. Ivo Haise – výstava prací studentů, zaměstnanců hradecké farmaceutické fakulty – jde již o 32. ročník, dále 24. výstava tvorby dětí a druhý ročník výstavy fotografií Erasmáci na cestách.
Potrvá do 25. května.
Galerie je otevřena v pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodiin.
Galerie Koruna
v Rokitanského ulici:
Výstava tvorby předních umělců Jarní kolekce se koná do 26. května. Obsahuje třeba díla Švabinského a Zrzavého. Zároveň je zde k zhlédnutí stálá výstava děl význačných českých autorů, jež je pravidelně doplňována. Galerie je otevřena v pondělí až pátek od 10 do 18 hodin, v sobotu od 11 do 16 hodin.


Galerie Jeřabina
třída ČSA:
Do 31. května se koná výstava obrazů s názvem Karel Janoušek – Monarcha a spol. Královéhradecká galerie je přístupná v pondělí až pátek od 10 do 17 hodin.

Galerie Barbara,
Střelecká ulice:
Výstava obrazů Františka Kalenského a tvorby Jany Kolouchové (textilní doplňky). Potrvá v Hradci Králové do 31. května. Otevírací doba: pondělí až pátek od 9 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 12 hodin.