Galerie moderního umění
Velké náměstí
5. dubna - 10. června 2007
JAN STEKLÍK - Umění hry
Jan Steklík,
Trávy (vystřihovánka)
Výstavní sály v přízemí
Výběr z díla Jana Steklíka (nar. 1938) sleduje nejen autorův umělecký vývoj, ale také princip hry a hravosti, který prolíná jeho tvorbou. Projevuje se již v období šedesátých let, kdy v duchu dobového strukturálního informelu kombinuje kresbu a koláž s netradičními výtvarnými postupy - propalováním, trháním a stříháním papíru. Cykly kreseb z dalších období tvorby, Zamalovánky, Odstřihovánky, Střihy na krajinu, jsou nejen autorovou výtvarnou hrou, ale svou osobitou poetikou vybízejí ke hře také diváka. Výstavu doplňuje fotografická dokumentace výtvarných akcí, které autor připravoval sám nebo ve spolupráci s jinými umělci..


22. března - 27. května 2007
VLADIMÍR BOUDNÍK
ve sbírkách Galerie moderního umění v Hradci Králové
Vladimír Boudník,
Magnetická grafika, 1965
Výstavní sál v 1. patře
Vladimír Boudník (1924-1968), autor aktivní a strukturální grafiky a svérázný literát, věřil, že imaginací může být člověk a jeho svět změněn k lepšímu. Psal manifesty, které rozesílal s urputností grafomana, konal přednášky o představivosti u pražských zdí, zabýval se psychologií, vedl arteterapeutickou skupinu a učaroval mu Rorschachův test. Experimentoval s grafikou i svým životem a ovlivnil celou generaci 60. let. Zahrál si sebe sama ve filmové povídce Automat svět, stal se legendou, pábitelem a něžným barbarem díky knihám Bohumila Hrabala. Několik desítek tisků, které jsou ve sbírkách galerie už od roku 1963, pomůže odhalit skutečnost skrytou za mýtem.


Galerie Koruna
Rokitanského ulice
Ladislav Kuklík – pastely, grafika a Michaela Kuklíková – obrazy (do 14. dubna), pondělí až pátek 10.00 – 18.00, sobota
11.00 – 16.00 hodin.


Galerie Jeřabina, třída ČSA:
Expozice děl Bedřicha Dlouhého, Adrieny Šimotové, Josefa Jíry, Josefa Váchala a dalších, pondělí až pátek 10.00 – 17.00 hodin.
Lékařská fakulta
Univerzity Karlovy:
Od 2. dubna do 30. dubna zde vystavuje Julius Šimko reprodukce zajímavých či úsměvných nápisů na zdech – Ulice, holka počmáraná.


Galerie Na Mostě,
Heyrovského ulice:
Výstava František Bartoš a jeho rod ve výtvarných dílech.