Wanastovky vyrazily 8. dubna za svými českými a moravskými fanoušky s největšími hity, které za dvacet let své existence vyprodukovaly. A že jich bylo: Kouzlo, Andělé, Vlkodlak, Neděkujem vypadněte, Buď na mě hodná, Noční labuť, Lži, sex a prachy, Sbírka zvadlejch růží, Otevřená zlomenina srdečního svalu… Součástí dvacetiletého bilancování je vedle koncertní šňůry i poslední album The Best Of, které vyšlo vloni na podzim.
Právě výjimečný cit pro velké hity, skvělý zvuk a velkolepá podívaná při koncertních vystoupeních způsobily, že po nových albech a lístcích na koncerty se vždy zapráší během několika minut.

Wanastovky byly v podstatě po celou dobu svojí existence dvojvaječným dvojčetem Lucie. Obě kapely vznikly zhruba ve stejné době (Lucie je jenom o kousíček starší) a průběžně si vyměňovaly a půjčovaly muzikanty – v obou projektech dlouho současně fungovali Robert Kodym i P.B.CH. Na rozdíl od Kollerovy Lucie však Wanastovky hrabaly do podstatně tvrdších strun.

Dvojice Kodym – P.B.CH. je také základní sestavou kapely, k níž při studiové práci nebo na koncertních šňůrách přibyde pár pečlivě vybraných hostů (předposlední album Tornádo s Wanastowkami natočil bubeník Martin Vajgl z –123 minut, na pódiu základní sestavu často doplňuje Tomáš Vartecký z Kurtizán z 25. Avenue, který shodou okolností také „odjezdil“ památné poslední předsmrtné turné s Lucií a FOK).

V době, kdy Lucie setrvává v dlouhém umělém spánku, je návrat Wanastovek po dlouhých osmi letech na koncertní pódia srdeční záležitostí nejméně dvou generací fanoušků obou skupin.

Wanastowi Vjecy mají během jarního turné dvě zastávky na východě Čech: ve čtvrtek 17. dubna v Hradci Králové a pak 13. května v Náchodě.
. . .

* Předchozí
* Zp