„Výstava je zaměřena na mládež. Chceme, aby se naučila zacházet s penězi a orientovala se v této oblasti," prozradil při zahájení guvernér.

Výstava probíhá do 15. března v prostorách Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové, která letos také slaví dvacáté výročí.

„Výročí 20 let koruny a České národní banky chápeme jako příležitost k připomenutí potřeby ekonomického a finančního vzdělávání. Školáci by se při hraní her měli nejenom dobře bavit, ale mělo by je to přimět třeba i k zamyšlení nad významem peněz. Půda univerzity je pro to příhodná," doplnil guvernér Singer.

Výstavu tvoří sada pěti interaktivních her, které zábavnou formou představují hlavní činnosti centrální banky. Hry se ovládají dotykem prstů na obrazovce nebo pohybem vlastního těla, návštěvníci tak mohou vlastníma rukama držet inflaci na cílové dvouprocentní hranici a řídit oběh peněz, anebo prověřit svoji znalost ochranných prvků bankovek.

Můžete si také odnést i milion korun, který je stlačený do malé brikety.   (bz)

Soutěž pro školy: Předplatné 
a stříbrná mince

Vyfoťte se s třídou na návštěvě interaktivní výstavy ČNB a fotografii pošlete na mailovou adresu: jitka.hodasova@denik.cz. Vaši fotografii uveřejníme na stránkách Hradeckého deníku a zároveň vaše škola může získat předplatné Hradeckého deníku a stříbrnou pamětní minci ČNB. Výstava trvá do 15. března, během této doby můžete posílat fotografie, po skončení výstavy budete o nejzajímavější fotografii hlasovat sami na webu Hradeckého deníku. Autoři té nejzajímavější dostanou výše zmíněnou výhru.