Václav Zeman se narodil 26. srpna 1934 v Hlinsku v Čechách, studoval na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze a na pražské Vysoké škole Uměleckoprůmyslové. V současné době žije a pracuje ve Skutči na Chrudimsku. Jeho tvorba je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách v tuzemsku i v zahraničí. S jeho dílem se měla možnost mimo jiné seznámit veřejnost ve Francii, v Itálii, v Irsku nebo na Slovensku.

Téma? Ženy ve všech podobách

„Tady Na Hradě jsem vystavil na sedmdesát děl. Tématem mých obrazů jsou většinou ženy ve všech svých podobách, maluji je od mládí. Když vidím nějakou zajímavou slečnu, požádám ji, zda bych si ji mohl vyfotit. Následně se objeví v některém z mých obrazů. Plakáty pocházejí ze starší doby, kdy se nesmělo vystavovat a v jejich tvorbě měli tvůrci volnou ruku," uvedl Václav Zeman.

Výstava potrvá do poloviny listopadu

„Výstava se mi velmi líbí. Vzhledem k věku autora a běhu času, jsou vidět jeho rozdílná pojetí. Vybral bych si tady," řekl Pavel Karkoš z Hradce Králové. Václav Zeman vystavuje v galerii Na Hradě do poloviny listopadu.

Eva Ženíšková