Zimní Rock for People v Hradci Králové má letos sobotní datum 27. února. Do kulturního domu Střelnice dorazí temperamentní ska-punkeři The Locos.

Tito nezkrotní Španělé jsou úzce spjati s legendárními Ska-P. Tuzemští příznivci ska se mohou těšit na zběsilé tempo, provokativní texty i neodmyslitelné scénky a převleky frontmana Pipiho.

Stejně jako se španělští ska-punkeři dlouhodobě těší velké přízni tuzemského publika, získala si úctyhodný počet fanoušků i jejich předkapela, česko-americká formace Pipes and Pints. Folk-punk-rocková parta si s Locos co do energie a nasazení rozhodně nezadá a právem bývá označována za nejvýraznější objev domácí punkové scény posledních let.

Ještě před svým příjezdem zodpověděl Pipi, frontman The Locos, několik otázek.

Založil jsi The Locos po tom, co si tvoje domovská skupina SKA-P dala oddychový čas. Loni se SKA-P zase vrátili - jak zvládáš dělit energii a čas mezi dvě takové kapely?
Tak není to úplná legrace. Ale SKA-P si teď dávají pauzu až do května, takže se věnuji naplno The Locos a můžeme jet víc koncertů.

Jaký je vůbec vztah mezi The Locos a SKA-P?
Když skládám hudbu pro The Locos, samozřejmě mě hodně ovlivňuje můj život ve SKA-P. Miluju muziku, kterou dělám, a užívám si v obou kapelách. Jsme takové spojité nádoby.

Vaše poslední deska se jmenuje Energia Inagotable, a to charakterizuje i kapelu. Kde neustále berete novou energii?
Myslím si, že energii nám dává hlavně publikum, které na nás chodí a společně s námi si užívá naší hudbu. To díky nim se při koncertu ani na vteřinu nezastavíme.

Pracujete teď na nějakých novinkách?
Teď se soustředíme především na turné a snažíme se udělat maximum pro to, aby naši fanoušci byli spokojení.

Nedávno jste byli na turné po jižní Americe, jak jste si to užili?
Vždycky je pro nás potěšením hrát v téhle části světa. Odehráli jsme několik koncertů v Buenos Aires a každý z nich jsme si opravdu vychutnali.

Hrajete po celém světě, vnímáte rozdíly v tom, jak na různých místech lidi přijímají vaši hudbu?
V každém městě prožíváme s lidmi zvláštní spojení. Je skvělé, když si s námi publikum s chutí zazpívá, zatancuje a vychutná si naší show. Kdybych měl říct, které publikum si dokáže koncert užít nejvíc, bylo by to asi to jihoamerické. Tam si lidi okamžitě přivlastní každý tvůj song a mně dělá radost se o ně podělit.

Kromě energických živých koncertů jsi známý taky originálními doprovodnými scénkami a kostýmy.

Hlavní je vědět, co těmi kostýmy a scénkami chcete říct. Jsou písně, ke kterým se nic takového vzhledem k citlivosti textu nehodí. Ale pak jsou takové, ve kterých je spousta prostoru pro vyjádření se i jinými způsoby než samotnou písní.

Na co se můžou čeští fanoušci v únoru těšit? Chystáte něco speciálního?
Nejdůležitější je, že se publikum setká se skupinou, která má chuť si to s nimi opravdu užít. Zábava a dobrá hudba jsou zaručeny!

Máš nějaký vzkaz pro české publikum?
Chtěl bych všem poděkovat za podporu, kterou nám projevujete při každé návštěvě The Locos v Česku.