V sobotu jsme se zastavili v místě, které až pozoruhodně připomínalo děj ságy Joanne Rowlingové o čarodějnickém učňovi Harry Potterovi. Názvem pak místo odkazuje také na slavný francouzský animovaný film - Trio z Belleville.

Pozdrav z Belleville

Zdravíme vás z Bradavic, dnes jsme se přesunuli do města Belleville, kde jsme absolvovali workshop v nejstarší kanadské internátní soukromé škole Albert College, která byla založena roku 1857,což je na kanadské poměry vskutku historické datum. A jistě s námi budete souhlasit, že místní „jídelna” je podobná té bradavické ze známého filmu Harry Potter. Toho jsme mezi studenty nenašli a před kouzlu-chtivými fanynkami jsme raději utekli na nákupy, protože Vánoce se nezadržitelně blíží. V ryze vánočním duchu se nesl i večerní koncert, při kterém se nám i bez pomoci lektvarů a kouzel opět podařilo nadchnout a rozezpívat několikasethlavé publikum, v čemž nám dnes pomohla i vynikající akustika.

Bouře vystřídalo sluníčko

Po osmidenní koncertní sérii jsme v neděli měli volný den. Jsme zřejmě vážně děti štěstěny, protože po sněhových bouřích a ledovkách dnes vysvitlo sluníčko, a tak jsme měli ideální podmínky na expedici k teskně hučící řece, o které se zpívá u každého táboráku. I když někteří z nás zde nebyli poprvé, Niagarské vodopády jsou destinací, která se neomrzí. Na jednom místě jsme ale nakonec byli úplně poprvé všichni. Byla jím vyhlídková věž Skylon s typickými žlutými výtahy. Vybaveni žlutými pláštěnkami jsme se vydali i na Journey Behind the Falls do padesátimetrové hloubky přímo pod přívaly 83 milionů litrů vody za minutu. Obdarováni nezapomenutelnými zážitky dnes usínáme v kanadském Londonu, kde strávíme následující tři dny, mimo jiné také s našimi přáteli z Amabile Choirs of London.

Martin Sedláček