Předchozí
1 z 5
Další

Box jako sport i práce

Nové české boxerské naděje, například juniorský vícemistr České republiky Maxim Schejbal, se rodí v hradeckém Goodluckgymu, který Matěj vede spolu s ostatními zápasníky.

Matěj Hudák: Box jako sport i práce.Zdroj: archiv M. Hudáka

Předtím, než se Matěj začal naplno věnovat boxu, chodil zhruba rok na MMA a thajský box. Klasický box, jak on sám říká, si ho však podmanil svou rozmanitostí a správnou dávkou agresivity. Matěj zápasí v nejtěžší možné kategorii nad 91 kg.

Box - Ilustrační fotoZdroj: ČTK

„V profiboxu se říká, že je to divize, která kraluje všem ostatním. Poslední dobou se těžká váha ve světě dost vypracovala a konečně se vrací zpět na vrchol. Za to jsem hrozně rád a doufám, že časem to bude s boxem lepší i u nás. V České republice popularita boxu posledních pár let spíše upadá, než aby rostla,“ vysvětlil boxer.

Matěj Hudák: Box jako sport i práce.Zdroj: archiv M. Hudáka

Před každým zápasem si Matěj nejvíce užívá euforii a adrenalin, který mu proudí krví. Dodnes vzpomíná na to, jak ve svém úplně prvním zápase vyhrál. „Pamatuji si, že jsem vůbec nevěděl, co dělám. Úplně jsem zkoprněl a nějaká taktika šla bokem. S každým dalším zápasem to bylo ale lepší a lepší. Jeden zápas dá člověku mnohem více než několik tréninků,“ upřesnil.

Matěj Hudák: Box jako sport i práce.Zdroj: archiv M. Hudáka

Momentálně se Matěj připravuje na následující sezonu, která začne v září. Jeho cílem je vyhrát mistrovství republiky mužů. Plánuje se připravovat pod dohledem kondičního trenéra a alespoň na dva týdny odjet na přípravu do ciziny. „Box mi změnil život. Jsem vděčný všem, kteří mě v něm kdy podporovali. Je to nádherný sport, koníček i práce,“ uvedl na závěr.

Matěj Hudák: Box jako sport i práce.Zdroj: archiv M. Hudáka