Předchozí
1 z 5
Další

Dominika Paurová nejenže ukázala své pohybové nadání, ale dokázala se i prosadit. „Až jsem byla překvapena, že premiéra mezi dospělými přišla tak rychle, ale byla jsem velmi ráda,“ uvedla před Vánocemi po úvodních dvou duelech. Teď už jich má mezi ženskou elitou na svém kontě pět.

TALENT V AKCI. Patnáctiletá Lvice Dominika Paurová (s míčem) se v duelu se Slovankou takto chystala přihrávkou najít jednu ze svých královéhradeckých spoluhráček.Zdroj: www.hradeckelvice.cz

Zdá se, že členka české mládežnické reprezentace České republiky kategorie U16 má velmi slibně rozjetou kariéru. Přinejmenším se jedná o velký příslib do budoucna nejen pro klub z Hradce Králové. Ještě nedávno nastupovala „pouze“ v kategorii U17 a U19, v obou případech jde o extraligu. „V devatenáctkách je to pomalejší, není to tak silové. V ženách je určitě větší nervozita, tedy alespoň pro mě. Každopádně je to rychlejší a na mnohem vyšší úrovni. Je vidět, že jakákoliv chyba se v dospělém basketbalu trestá, zatímco u těch devatenáctek tomu tak vždycky není,“ hledá Paurová největší rozdíly.

TALENT V AKCI. Patnáctiletá Lvice Dominika Paurová (s míčem).Zdroj: www.hradeckelvice.cz

A jaké má další basketbalové mety? „Teď bych se určitě chtěla dostat na školu do Ameriky a hrát tam basket. Také bych chtěla být i dále součástí české mládežnické reprezentace, což mi umožňuje být s dalšími hráčkami a trenéry, a tedy se zlepšovat. Víc do budoucna zatím moc nepřemýšlím. Záležet bude na tom, jak se vyvine situace, jak třeba dopadne koronavirus a podobně,“ říká o svých plánech do budoucna.

TALENT V AKCI. Patnáctiletá Lvice Dominika Paurová (číslo 6) v duelu se Slovankou.Zdroj: www.hradeckelvice.cz

Samozřejmě ví, že má i nějaké nedostatky, na kterých musí zapracovat, aby se mohla zlepšovat. „Střelba, hlavně střelba trojek. Potom v obraně se mi častokrát stává, že nemám takový přehled za svými zády,“ je si vědoma.

TALENT V AKCI. Patnáctiletá Lvice Dominika Paurová (s míčem) v duelu se Slovankou.Zdroj: www.hradeckelvice.cz

Dominika Paurová se narodila v Brandýse nad Labem, ale odmalička žije v Mladé Boleslavi, kde také ušla první basketbalové krůčky. K tomuto sportu ji přivedli rodiče. V Boleslavi nejprve přebíhala mezi dvěma tamními týmy, později byla jejím dalším působištěm i nedaleká Sadská. Pak už následovaly hradecké Lvice. Do města pod Bílou věží nejdříve dojížděla, ale od září 2020 tam i studuje na Tylově gymnáziu (1. ročník) a pobývá na internátu. „Je to trochu náročné, ale dá se to skloubit. Ve škole mám individuální plán. Naopak mám teď mnohem více času díky tomu, že nemusím dojíždět z Boleslavi. Učitelé mi pomáhají. Když třeba nejsem na hodině, tak mi dají čas, abych se to doučila,“ pochvaluje si.

TALENT V AKCI. Patnáctiletá Lvice Dominika Paurová (úplně vlevo) v duelu se Slovankou.Zdroj: www.hradeckelvice.cz