VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHLUMEC N. C.

Chlumec nad Cidlinou je město na východě Čech v okrese Hradec Králové. Nachází se asi 28 km západně od okresního města Hradec Králové. Památky ve městě - kostel Sv. Trojice, Hřbitovní kaple, Zámecká kaple Panny Marie Sedmibolestné a Děkanský chrám Svaté Voršily. Zdroj: www.chlumecnc.cz

V Hradci vyhrálo ANO. Jinde staré známé tváře

Hradecko - Tři výhry stálic a jedna patová situace. Tak dopadly víkendové volby do zastupitelstev ve čtyřech největších městech na Hradecku. Nejvíce povolebních vyjednávání se očekává v Hradci Králové a Chlumci nad Cidlinou.

Pilař navštívil kemp mládeže

Chlumec nad Cidlinou - Okresní fotbalový svaz Hradec Králové již tradičně uspořádal v letošním roce 2018 kemp mládeže pro hráče ve věku 8 až 12 let. Akce pro mladé adepty fotbalu proběhla opět v Chlumci.

Na dvoře radnice nezaparkujete

Chlumec nad Cidlinou - Parkoviště ve dvoře Městského úřadu v Chlumci nad Cidlinou je od sobotního dne uzavřeno. Důvodem je zahájení jeho rekonstrukce.

Chlumec čeká na ochranu před vodou

Chlumec nad Cidlinou - Komunální volby se blíží a Deník pro vás opět připravil projekt Inventura radnice. Co se ve vašem městě povedlo a kde jsou naopak ty největší slabiny? Dnes je na řadě město Chlumec.

Týden bez odpadu v Chlumci

Chlumec nad Cidlinou - O oblečení z druhé ruky i designové kousky, dekorace do bytu, anglické knížky pro děti či ručně vyráběné šperky i hračky budou moci zákazníci obohatit své skříně a knihovničky díky second handu v chlumecké sokolovně.

Autoři obdrží literární cenu

Chlumec nad Cidlinou - Výsledky Chlumecké literární ceny Jaroslava Golla pro rok 2018 v pátek organizátoři vyhlásí v Klicperově domě.

„Vždycky budu sázet na Chlumec," ujišťuje Sedláček

Hradecko - Tipér fotbalového JAKO Okresního přeboru mužů OFS Hradec Králové pro 4. kolo Daniel Sedláček (Klamoš) v minulém utkání Klamoš - Vysoká B 3:0 v rámci CK Votrok III. třídy nastřílel hattrick díky gólům ze 4., 54. a 60. minuty.

Hromadné couvání, otáčení a jízda v protisměru. Řidiči hazardovali na D11

Chlumec nad Cidlinou /VIDEO/ - Něco takového policisté nepamatují. Než by řidiči čekali v koloně na dálnici, raději se pouštěli do couvání, otáčení a dokonce i jízdy v protisměru. Policisté napočítali téměř třicet aut, která se do riskantních a nebezpečných manévrů pustila.

Z náklaďáku spadl transformátor, kvůli vyteklému oleji byla silnice zavřená

Chlumec nad Cidlinou - Téměř dvoutunový transformátor dnes po sedmé ráno spadl z projíždějícího nákladního auta v Pražské ulici. Než se ho povedlo odstranit, byla silnice zhruba dvě hodiny uzavřená.

Klamošský lesní kros už příští sobotu

Klamoš - Mezi tradiční letní prázdninové běhy patří Klamošský lesní kros. Letos se za pořadatelství obecního úřadu v Klamoši uskuteční v sobotu 18. srpna. Závod je zařazen do jubilejního 30. ročníku Velké ceny východních Čech v bězích.

O Vánocích budou ryby asi menší a dražší

Chlumec nad Cidlinou - Vedro a sucho se podepisují i na váhových přírůstcích ryb. Vypadá to, že budou výrazně menší.

U hořícího stohu slámy jednotky strávily celý den

Lužec nad Cidlinou - U požáru stohu slámy zasahovali v neděli 5. srpna po celý den profesionální hasiči z Nového Bydžova a jednotky sdružení dobrovolných hasičů z Chlumce nad Cidlinou, Hlušic a Lužce nad Cidlinou.

Ve vedrech chybí rybám ve vodě kyslík. Začínají hynout

Královéhradecký kraj - V Cidlině v pondělí kvůli horku uhynuly ryby. Také voda v rybnících se ohřívá na teplotu, která může být například pro kapry smrtelná.

Soud: Privatizace rybníků byla protizákonná

Chlumec nad Cidlinou/Brno - Rybníky v Kobylicích, které jsou původním historickým majetkem řádu benediktinů, neměly být privatizovány a vracejí se do majetku státu. Usnesením to potvrdil Nejvyšší soud.

Cyklisté a motorkáři, pozor! Most přes Cidlinu je uzavřený

Chlumec nad Cidlinou /FOTO/ - Nepříjemné překvapení čeká na všechny cyklisty nebo motorkáře, kteří pravidelně využívají most přes řeku Cidlinu u místní části Chlumce nad Cidlinou Pamětník.

Útěk šelem prověřují kriminalisté

Hradecko - Chlumečtí policisté v souvislosti s útěkem lva a dvou tygrů z Bioparku na Hradecku zahájili úkony trestního řízení kvůli podezření ze zločinu obecného ohrožení s trestní sazbou od 3 do 8 let.

Kdo vypustil šelmy? Policie má dvě verze

Hradecko - Nedbalost či naschvál? Policie šetří, kdo pustil ven lva a tygry.

Uprchlé tygry a lva veterináři uspali

Klamoš /FOTO, VIDEO/ - Takřka tři hodiny trval zásah proti dvěma tygrům a lvovi, kteří utekli z rodinné ZOO.

Chlumec změní dopravní značení u školy. Kvůli plynulosti dopravy

Chlumec nad Cidlinou - Řízení o stanovení místní úpravy provozu na pozemních komunikacích v Chlumci nad Cidlinou zahájil odbor dopravy hradeckého magistrátu, a to na žádost vedení Chlumce. Úprava se týká parkování na Klicperově náměstí.

OBRAZEM: Lví čtyřka v košíku

Hradecko /FOTO/ - Maxovi a Kikině, páru jihoafrických lvů v Bioparku v Klamoši na Hradecku se před pár dny narodila čtyřčata: dva kluci a dvě holky.

Slabší podzim, velmi dobré jaro

Převýšov /ROZHOVOR/ - „V součtu obou částí může panovat spokojenost, a to s umístěním i s bodovým ziskem,“ říká Tomáš Hrabík, trenér fotbalistů třetiligového Převýšova.

S ohněm bojovali dvacet hodin

Královéhradecko /FOTO/ - Jedenáct jednotek hasičů likvidovalo od nedělního dopoledne do pondělního rána požár stohu z balíků slámy v Obědovicích na Hradecku.

AKTUALIZOVÁNO

Silnici u Chlumce uzavřel požár kamionu

Chlumec nad Cidlinou - Řidiči ve čtvrtek ráno neprojeli silnicí 327 u Chlumce nad Cidlinou. Před 6. hodinou u odbočky na Převýšov vzplálo nákladní auto, které převáželo náklad s dlaždicemi.

Fotbalisté Klamoše vybojovali postup

Chlumecko - Fotbalisté SK Klamoš mají za sebou veleúspěšnou sezonu v nejnižší soutěži OFS Hradec Králové.

Dálnice D11 byla u Klamoše uzavřena, havarovala zde dvě osobní vozidla

Chlumecko - Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou osob.

OFS Hradec pořádá mládežnický fotbalový kemp. Přihlášky jsou do 1. června

Hradecko - Fotbalový kemp mládeže, který pořádá OFS Hradec Králové, se uskuteční od 20. do 24. června 2018 v Chlumci nad Cidlinou a je určený pro ročníky narození 2006, 2007, 2008 a 2009.

Ulice v centru města se na tři měsíce zavře. Kvůli rekonstrukci

Chlumec nad Cidlinou - V pondělí 28. května se na tři měsíce uzavře ulice Komenského v centru Chlumce. Ulici totiž čeká kompletní rekonstrukce.

Město otevře novou knihovnu

Chlumec nad Cidlinou - Slavnostní otevření nové městské knihovny a prostor pro Základní uměleckou školu v Chlumci nad Cidlinou proběhne ve čtvrtek 24. května.

Slunečná neděle přinesla tři střety motorkářů s auty

Hradecko - Nedělní teplé počasí vylákalo na silnice i motorkáře. Jejich vyjížďky se bohužel neobešly bez nehod. Jen na Hradecku hasiči v neděli zasahovali u tří střetů motorky s osobním vozem.

Strojvůce „zaspal" a přejel návěstidlo

Chlumec nad Cidlinou - Generální stop zafungoval v sobotu krátce po půl šesté odpoledne na trati u Chlumce nad Cidlinou.

Nová knihovna v Chlumci přivítá první návštěvníky 24. května

Chlumec nad Cidlinou - Nová knihovna v Chlumci nad Cidlinou se slavnostně otevře ve čtvrtek 24. května v 15 hodin. Se stěhováním knih z původní budovy na nové místo na Klicperově náměstí v dubnu pomáhaly desítky dobrovolníků.

Kotelně v Chlumci hořela střecha. Uhasili ji sami zaměstnanci

Chlumec nad Cidlinou - Plameny šlehaly ze střechy kotelny výrobní linky v Chlumci nad Cidlinou. K úternímu požáru v odlehlé ulici Spravedlnost vyjíždělo hned osm požárních jednotek.

Rychlé stěhování knih do nové nízkoenergetické bezbariérové knihovny

Chlumec nad Cidlinou - Objekt nové Městské knihovny v Chlumci nad Cidlinou pod vedením projektanta Pavla Kubíka je už téměř dokončený, a proto v sobotu proběhlo stěhování knížek ze staré knihovny na nové místo na Klicperově náměstí.

Silnice na Chlumec je nebezpečná, tvrdí místní. Policie oponuje

Hradecko - Dřív důležitá silniční tepna, dnes komunikace, po které jezdí hlavně místní. Silnice I/11 z Hradce na Chlumec o svou důležitost dostavbou dálnice D11 do krajského města přišla.

Kvůli konci občanek si chlumečtí připadají jako jejich sedláčtí předci

Chlumec nad Cidlinou - Pouze jedenáct měsíců vydržel při životě projekt vydávání občanek v malých obcích.

Chlumecká knihovna se stěhuje do nového a hledá silné chlapy

Chlumec nad Cidlinou - Ještě pár dní si mohou chlumečtí knihomolové půjčovat knihy ve zdejší staré a stísněné knihovně.

Policisté a psovodi pátrali po seniorce. Našla se po 13 hodinách

Chlumecko - Velké starosti přivodila své rodině 81letá žena, která se „zatoulala“ neznámo kam v pátečních večerních hodinách.

Rekonstrukce silnice dostala zelenou

Chlumec nad Cidlinou - Královéhradecký stavební odbor vydal stavební povolení na rekonstrukci silnice v Palackého ulici v Chlumci nad Cidlinou. Komunikace má dostat „nový kabát“ od křižovatky s ulicí Pražská po místní sběrný dvůr.

Zdvoukolejnění trati pokračuje po krůčcích

Královéhradecko - Modernizace trati čeká na posouzení vlivu na životní prostředí a územní rozhodnutí.

Za odstávky vody může mráz. Praská kvůli němu potrubí

Hradecko - Teploty klesající hluboko pod nulu dávají zabrat staršímu vodovodnímu potrubí. Kvůli praskajícím trubkám musí být přerušeny dodávky vody i na několik hodin.

Přecenil tloušťku ledu a propadl se. Z rybníku ho vytáhli hasiči

Chlumec nad Cidlinou - Pod pětašedesátiletým mužem se v Chlumci nad Cidlinou prolomil led.

V Chlumci řidičům ztěžuje jízdu ledovka. Může za ní prasklé potrubí

Chlumec nad Cidlinou - Řidiči projíždějící ulicí Pražská v Chlumci nad Cidlinou by měli zpomalit. V ulici totiž prasklo potrubí. Vzhledem k teplotám hluboko pod nulou voda z potrubí na vozovce namrzla.

Chlumec vybuduje hráze proti povodním za 150 milionů

Chlumec nad Cidlinou - Proti velké vodě vybuduje Chlumec hráze, terénní vlny a zvýší propustnost mostu u Kladrub.

Naše školka: Mateřská škola Beruška v Chlumci nad Cidlinou

Hradecko - Naše školka - projekt Moje první tablo: Když jsem šel poprvé do školky, byla ve mně malá dušička. Nevěděl jsem, jak to bez mámy a táty zvládnu. Dnes už bych se ale bez školky neobešel a chci, abyste všichni viděli, kam chodím a jaké tam mám kamarády!

Jak jsme žili v Československu: Historii ukáže Chlumec nad Cidlinou

Královéhradecko - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Naši předškoláci: MŠ U Zámku v Chlumci nad Cidlinou

Hradecko - Nový seriál Deníku: Moje první školní tablo ve školce. Deník přináší čtenářům nový seriál Naši předškoláci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých tříd mateřských škol na Hradecku. Rodiče a blízcí předškoláků najdou své ratolesti každou středu v Hradeckém deníku a na našem webu. Chcete, aby se i Vaše dítko objevilo v našem seriálu. Chcete zviditelnit Vaši školku? Ozvěte se na: hradecky@denik.cz. Fotografie předškoláků najdete na: www.hradecky.denik.cz.

Požár zachvátil kuchyň domu, může za to nedbalost při vaření

Chlumec nad Cidlinou - Nedbalost stojí za požárem, který se rozhořel v sobotu odpoledne v Chlumci nad Cidlinou v Zámecké ulici. Oheň vznikl při používání elektrického sporáku.

Firbacher: Podzim byl solidní, ale stále je na čem pracovat

Chlumec nad Cidlinou /ROZHOVOR/ - Chlumečtí fotbalisté přezimují v krajském přeboru na 6. místě.

Z bývalé hájovny v Chlumci by se mohla stát ekofarma

Chlumec nad Cidlinou - Bývalá hájovna v Chlumci nad Cidlinou by se mohla proměnit v ekofarmu. Hájovna stojí na kraji lesa v klidné části města s pomístním názvem Na Koutech.

Další opilec řádil v Chlumci. Tentokrát poničil toalety v baru

Chlumec nad Cidlinou - Host chlumeckého baru ve čtvrtek ráno rozbíjel vybavení na toaletách. Na dámských toaletách rozkopl dveře, poškodil nádržku a plastové prkénko.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT