VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHLUMEC N. C.

Koncerty pomůžou nemocné Vanesce, vydělaly přes 45 tisíc

Hradecko /ROZHOVOR/ - Mlázovice, Chlumec nad Cidlinou, Sobčice, Borovnice, Hořice a Nový Bydžov. Šestice měst, kde se v prosinci odehrály benefiční Chrámové vánoční koncerty. Vybrané peníze ze vstupu pomůžou nemocné dvouleté Vanesce z Chlumce, která trpí vzácnou nemocí motýlích křídel.

Domovem pro seniory zněly koledy, došlo i na drobné dárky

Chlumec nad Cidlinou /U NÁS DOMA/ - V úterý 9. prosince se uskutečnila vánoční besídka v Domově důchodců Chlumec nad Cidlinou.

Ježíšek nebo Santa Claus? I výstava může děti zaujmout

Chlumec nad Cidlinou /FOTO/ - Nejen české Vánoce ukazuje zámek Karlova Koruna. Děti tu zjistily i to, jak se slaví v cizině.

Vánoční atmosféra panuje na zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou - Vánoce na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou se konají v neděli 7. prosince od 10 do 17 hodin. Zábavný sváteční program bude spojený s velkou vánoční výstavou. Motto je „Vánoce u nás  a ve světě".

Zimní spánek zámky nečeká. Chystají se na vánoční svátky

Hradecko - Milovníkům hradů a zámků koncem října začala několikaměsíční přestávka. Brány většiny památek se na zimu uzavřely, aby se na nich mohly provádět nezbytné úpravy, rekonstrukce a samozřejmě velký úklid. Zámky na Hradecku se ale rozhodly si sezonu protáhnout.

'Debakly, které jsme utrpěli, devalvovaly předešlé výborné výkony'

Chlumec nad Cidlinou /ROZHOVOR/ - Vedoucí chlumeckých fotbalistů Ladislav Heger se ohlédl za podzimem v krajském přeboru. Mužstvo je čtrnácté a čeká ho boj o záchranu.

Dům dětí v Chlumci nad Cidlinou slaví již páté narozeniny

Chlumec nad Cidlinou - Dům dětí a mládeže v Chlumci nad Cidlinou slaví své páté narozeniny. A to vskutku bujaře. Oslava plná her, soutěží a samozřejmě zábavy se koná v sobotu 15. listopadu od 13 do 17 hodin v budově Občanského centra.

Prohlédněte si: Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny

Chlumec nad Cidlinou /FOTO/ - Pirátské kostýmy, zabijačkové hody a zábavný program pro malé i velké. To byl nedělní Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

Na chlumecký zámek Karlova Koruna připlouvají po Cidlině piráti

Chlumec nad Cidlinou - Zvedněte kotvu a napněte plachty! Na chlumecký zámek Karlova Koruna připlouvají piráti a vezou s sebou zábavný program pro malé i velké. Už tuto neděli se zde totiž koná tradiční Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny.

Přijměte pozvání na akci Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny

Chlumec nad Cidlinou - Akce Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny se uskuteční v neděli 26. října od 10 do 17 hodin na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Tradiční halloweenský jarmark nabídne zabijačkové hody, kdy mohou všichni ochutnat jitrnice, jelita, žemláky, ovar či polévku.

Králíci budou skákat do výšky, chovatelé v Chlumci slaví 'devadesátku'

Chlumec nad Cidlinou - Obyvatelé Chlumce mají tento víkend pořádně nabitý program. Kromě toho, že se po řece Cidlině budou během Halloweenského veselí prohánět piráti, v pozadí nezůstanou ani chovatelé a zahrádkáři. Pro návštěvníky si totiž připravili hned dvě výstavy.

Klicperův Chlumec vrcholí, účastní se i hradečtí umělci

Chlumec nad Cidlinou - Máte rádi amatérská divadla? Tak to byste určitě měli zavítat do Chlumce nad Cidlinou, kde vrcholí už 67. ročník přehlídky amatérských divadel Klicperův Chlumec.

Malí psi soutěžili při mistrovství v Chlumci o titul šampiona

Chlumec nad Cidlinou - V polovině září se do Chlumce na Cidlinou sjeli kynologové, kteří cvičí menší plemena psů, aby se utkali o titul mistra republiky pod záštitou Českého kynologického svazu.

Svatohubertskou slavnost hostí zámek Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou - Jednadvacátá svatohubertská slavnost se uskuteční v sobotu 4. října v areálu chlumeckého zámku Karlova Koruna. Začíná ve 12 hodin průvodem účinkujících a účastníků. Na 12.30 hodin se chystá slavnostní zahájení.

Divadlo, muzika a soutěže zpestřily rozlučku s prázdninami v Lukové

Luková - Pro děti z Lukové a okolí obec uspořádala rozloučení s prázdninami. Byl ještě krásný letní den, a tak se děti mohly zúčastnit různých soutěží, které byly připraveny na několika stanovištích v přírodě.

Zámecká svatba chlumecké Karlově Koruně opravdu sluší

Chlumec nad Cidlinou - V sobotu 20. září zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou otevře pro návštěvníky zdarma všechny prostory vhodné pro svatební obřad. Akce se koná v době od 10 do 17 hodin.

Strašák Chlumce? Velká voda! Co s ní hodlají udělat lídři?

Chlumec nad Cidlinou - Přijdou nečekaně, spláchnou vše, co se jim postaví do cesty. Řeč je o povodních, kterých si Chlumec nad Cidlinou čas od času „užije". Řešení není určitě jednoduché. Stejně jako vyřešit stoupající nezaměstnanost.

Zvolte si svého starostu - Chlumec nad Cidlinou

Chlumec nad Cidlinou /ANKETA/ - Od úterý 9. září máte možnost si na našem webu zvolit starosty největších měst našeho regionu.

Prohlédněte si: V soutěži Chlumecký kotlík se hledal nejlepší guláš

Chlumec nad Cidlinou /FOTO/ - Už počtvrté hostilo koupaliště v Chlumci nad Cidlinou gulášové hody. V soutěži Chlumecký kotlík se letos na pomyslný gulášový Olymp vyhoupl šampion předchozích dvou ročníků – NAD guláš tým Končice. „V našich očích ale vyhráli všichni," vzkázal s úsměvem Josef Komárek.

Nejchutnější guláš? Rozhodnou sami diváci

Chlumec nad Cidlinou - Oblíbený Chlumecký kotlík zpestří závěr letošní koupací sezony. Už čtvrtý ročník akce se koná v sobotu 6. září od 10 hodin a opět se bude vybírat ten nejchutnější guláš. Pětičlenné týmy mají za úkol ze čtyř kilo masa v patnáctilitrovém kotlíku uvařit co nejlepší guláš, na což ale mají jen čtyři hodiny.

Žijeme si tu jako v zemi krále Miroslava, libují si Chlumečtí

Chlumec nad Cidlinou - Miroslav Uchytil starostuje v Chlumci už 
16 let a vysloužil si pohádkovou přezdívku.

Sportovci si v Chlumci libují. Zázemí mají nadstandardní

Chlumec nad Cidlinou - „Jedním slovem nádhera. Jsme hrozně rádi, že tu máme nové tribuny, už jsme se na těšili," liboval si o víkendu předseda fotbalového klubu v Chlumci Karel Heger.

Povodně jim zničily tribunu, teď v Chlumci otevřou novou

Chlumec nad Cidlinou - Chystá se velká slává pro chlumecké fotbalisty. V sobotu totiž město otevře novou tribunu se zázemím. Ta stará musela být stržena po útoku velké vody, po povodni v létě minulého roku.

Komunální volby už se blíží. Jak dopadne inventura měst?

Chlumec nad Cidlinou /ANKETA, VÝZVA PRO ČTENÁŘE/ - Hradecký deník chystá před říjnovou událostí seriál o městech v okrese. Chlumec nad Cidlinou bude druhým městem Hradecka, které projde předvolební inventurou našich novin.

Kamion s mycími prostředky sjel ze silnice, tekla z něj nafta

Nové Město nad Cidlinou - Polský kamion vyjel ve středu v noci ze silnice na nadjezdu u Nového Města na Hradecku. Nákladní vozidlo i s návěsem skončilo mimo vozovku. Řidič utrpěl lehčí zranění a byl ošetřen záchrannou službou. Kamion převážel šest tun mycích prostředků.

'Určité zlepšení bylo na jaře vidět,' povšiml si Firbacher

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Po sedmnácti letech si fotbalisté Chlumce nad Cidlinou zahráli opět krajský přebor. Po podzimní části měli na svém kontě pouhých jedenáct bodů, tudíž do jara vstupovali s hrozbou sestupu.

Vzhůru na zámek za folklórem s hrabětem Oktaviánem Kinským

Chlumec nad Cidlinou - Třetí ročník Slavností hraběte Oktaviána Kinského se uskuteční v neděli 15. června na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. V letošní sezoně budou slavnosti tematicky zaměřeny na folklor.

Mladý muž za úplatu zabil koně, zároveň další zvířata zranil

Nové Město - Policie podezřívá mladíka z Chlumecka, že za úplatu zabil koně. Čin si u něj prý objednal muž, jemuž majitelka koně dlužila peníze. Mladík málem zabil i poníka a psa.

Chlapci v krojích, skok přes břízku a tanec. Slavily se Staročeské máje

Lovčice /FOTO/ – Přesně v jedenáct hodin to všechno začíná. Sejde se jedenáct chlapců (letos jich bylo o několik méně) a jde se od domu k domu. K tomu vyhrává dechová kapela Skleněnka a připojují se další lidé. Proč? Slaví se Staročeské máje. Tradiční oslava jara v Lovčicích, malé obci nedaleko Chlumce nad Cidlinou.

Vanesce jsou dva roky. Už sama leze

Chlumec nad Cidlinou - Holčička bojuje se vzácnou nemocí, kvůli níž má tělo plné bolestivých ran. Přesto je statečná jako málokdo.

U prutů ve dne v noci. Rybáři se sjeli k sedmidennímu klání

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – Většina sportovních klání se neobejde bez hlasitého halekání a vůbec hluku všeho druhu. Soutěž Top Secret Carp Cup je však všechno, jen ne hlučná.

Velikonoční veselí panuje na zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou – Velikonoce na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou se konají v neděli 6. dubna od 10 do 17 hodin.

Inspekce je spokojena: V umělecké škole je vše v pořádku

Chlumec nad Cidlinou – Petice proti řediteli chlumecké zušky rozvířila do té doby poklidnou situaci ve škole. Řada místních se svým podpisem přiklonila na stranu autora, který text na internet vyvěsil. Možnost anonymního vyjádření dostali rodiče dětí i učitelé.

Petice žádala hlavu ředitele, ten zatím ve funkci zůstává

Chlumec nad Cidlinou – O internetové petici za odvolání ředitele chlumecké „zušky" Pavla Sondy Deník informoval už v únoru. Akce tehdy nasbírala přes tři stovky podpisů a do celé záležitosti se vložila i radnice. 
K jakému došla závěru?

V Chlumci se rodí nová tribuna a také hráčské kabiny

Chlumec nad Cidlinou – V létě minulého roku postihly řadu fotbalových stadionů v celé České republice ničivé povodně. K těm nejvíce zasaženým v Královéhradeckém kraji patřilo i hřiště v Chlumci nad Cidlinou, což je vidět na archivním snímku z června roku 2013.

Ředitel Sonda: Petice za mé odvolání škodí hlavně škole

Chlumec nad Cidlinou /ROZHOVOR/ – „Petice škodí naší škole. O mě jde až v druhé řadě," tvrdí ředitel chlumecké „zušky", po jehož odvolání pase podpisová akce, která nasbírala přesně 333 hlasů. Podrobněji jsme o ní informovali už v sobotním vydání.

Různým názorům se nevyhnu, ví dobře ředitel umělecké školy

Chlumec nad Cidlinou – Nebývalá vlna odporu se zvedla proti řediteli chlumecké „zušky" Pavlu Sondovi. Ten ve své pozici působí zhruba rok a půl. A to zcela bez problémů. Velká kritika přišla až teď. A to rovnou v podobě petice.

Pozdvižení v Chlumci: Odvolejte ředitele, volá petice

Chlumec nad Cidlinou - Petice za odvolání ředitele chlumecké ZUŠ Pavla Sondy nabírá na obrátkách. Za necelé dva týdny má přes tři stovky podpisů.

Skončil s vozem na střeše, spolujezdec se zranil na hlavě

Chlumecko /FOTOGALERIE/ – Na střeše 
v příkopu skončilo osobní vozidlo v úterý odpoledne mezi Kladruby a Lučicí na Chlumecku.

Nové náměstí. Chlumec ladí plán. Opravy centra začnou příští rok

Chlumec nad Cidlinou – Klicperovo náměstí ve tvaru trojúhelníku získá zcela nový vzhled. Zastupitelé záměr odsouhlasili už na podzim, teď se začíná rodit konkrétní plán. Cíl je však jasný: centrum města jako místo shromažďování, odpočinku a relaxace.

Plány za 37 milionů. Investice jdou na koupaliště i nový park

Chlumec nad Cidlinou - Město Chlumec nad Cidlinou má letos velké plány za několik milionů. V podobném tempu se ve tu investovalo i loni. Pětitisícové město vzkvétá a vyhlašuje válku povodním. Aby se neopakovalo to, co loni v květnu a v červnu.

Zámek představuje Vánoce v Rusku, Americe nebo Austrálii

Chlumec nad Cidlinou – To, že v Rusku místo Ježíška rozdává dárky děda Mráz a nedává je pod stromeček, ale pod jolku, asi víte. Ale, že v Itálii nosí dětem dárky pod stromeček čarodějnice Befana, už tak známé není.

Vánoční atmosféra vás pohltí na zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou – Vánoce na zámku Karlova Koruna se konají v neděli 8. prosince od 10 do 17 hodin. Zábavný sváteční program bude spojený s velkou vánoční výstavou. Motto je „Vánoce u nás  a ve světě".

Muzikálové hvězdy se skautskými šátky bavily diváky

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – „Máme velkou radost z druhého místa," hlásila Věra Applová z chlumeckého skautského sdružení Černého havrana. V sobotu se v Klicperově domě odehrála akce s názvem Skautský muzikál.

Dvacetiminutový blázinec na jevišti. Skauti hráli divadlo

Chlumec nad Cidlinou – „Já jsem Žižka, já zas Helenka Vondráčková nebo né Hanka Zagorová nebo já nevím,"… „Vezměte si radši prášky!" znělo z pódia Klicperova domu v Chlumci nad Cidlinou. Vypadalo to jako v blázinci, a to byl i záměr.

Zpěvák Miro Šmajda má namířeno do chlumecké sokolovny

Chlumec nad Cidlinou – Atraktivní sestava se sejde na pódiu sokolovny v Chlumci nad Cidlinou v sobotu 9. listopadu od dvaceti hodin. Sobotní Rocková noc v Chlumci nad Cidlinou bude patřit především domácí skupina Komunál, která má ve východních Čechách zástupy fanoušků a v Chlumci a okolí vystupuje pravidelně.

Peníze z automatů v Chlumci pomohou nemocným dětem

Chlumec nad Cidlinou – Přesně 171 500 korun má nyní zdejší radnice na kontě zdravotního fondu. A to byl založen letos v březnu. V ne zcela obvyklém projektu rozděluje finanční pomoc rodinám s hendikepovanými dětmi a mladými lidmi do devatenácti let.

Kdo nezlobil, strašidel v komnatách zámku se bát nemusel

Chlumec nad Cidlinou – Porterovské Bradavice, pokoj čarodějnice, Pirátů z Karibiku nebo upírská sluje. Tak se o víkendu změnily komnaty zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny. Vzhůru na zámek

Chlumec nad Cidlinou – Akce Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny se konmá v sobotu 26. října od 10 do 17 hodin na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

Zdravotní fond má díky daru další peníze pro děti a mladistvé

Chlumec nad Cidlinou – Petr Vrzáň (SPOZ) předal místostarostovi města Chlumce nad Cidlinou Ivo Kučerovi (vpravo) dar ve výši 20 tisíc korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT