VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: CHLUMEC N. C.

Trápení cestujících na trati z Hradce do Prahy potrvá. Výluka skončí 1. června

Hradecko - Výluka na hlavní železniční trati z Hradce Králové do Prahy bude v úseku mezi Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem kvůli prodloužení opravy trati trvat o týden déle, a skončí tak až 1. června. Náhradní dopravu zajistí České dráhy autobusy.

Audience u papeže? 'Neopakovatelný zážitek!'

Východní Čechy, Vatikán - Papež dostal od místopředsedkyně Senátu Miluše Horské knihy i křížky od dětí z pardubické školy Svítání, které šéfuje.

AKTUALIZOVÁNO

Muž střílel na policisty, aby nemusel do vězení

Chlumec nad Cidlinou - Nebezpečného ozbrojeného muže zadrželi ve středu večer policisté v Chlumci nad Cidlinou. Muž na ně při zásahu vystřelil z revolveru.

Dětský den zdobí šestý obecní jarmark v Mlékosrbech

Mlékosrby - Obec Mlékosrby ve spolupráci s SDH Mlékosrby srdečně zve na VI. Mlékosrbský jarmark spojený s Dětským dnem, který se koná v sobotu 16. května u Obecní hospody.

Důchodce žádá o podporu. Vyráží do boje za spravedlnost

Chlumec nad Cidlinou - Vážení spoluobčané, chci tímto článkem oslovit vás, kterým není lhostejné, jak se stát vyrovnává s církvemi zákonem schváleným Nečasovou vládou, a to „Zákonem o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi", sbírka zákonů, část 155. ze dne 5. 12. 2012.

Soutěž Deníku: Ples princů a princezen se blíží

Chlumec nad Cidlinou - Na vědomost se dává, že v neděli 17. května přijede do Chlumce nad Cidlinou král Květoslav s královnou Jasmínu a svojí družinou. Na   zámku Karlova Koruna se totiž uskuteční 6. ročník Plesu princů a princezen.

Proč studenti dovedou s počítači, ale matematika je nebaví?

Chlumec nad Cidlinou, Pardubice - O kladech i záporech současného vzdělávacího systému tentokrát nehovořili dospělí, ale zástupci dětských parlamentů z Pardubic a Chlumce nad Cidlinou společně s místopředsedkyní Senátu, ředitelkou pardubické Základní a Praktické školy Svítání Miluší Horskou.

Zámecký park v Chlumci hostí orientační běh pro veřejnost

Chlumec nad Cidlinou Park u zámku Karlova Koruna v Chlumci v pátek 1. května (svátek) hostí zajímavou akci pro veřejnost. Koná se zde Hraběcí orientační běh pro začátečníky, příchozí a pokročilé.

Srnec způsobil na automobilu škodu přes devadesát tisíc

Chlumec nad Cidlinou - Srnec, který vyběhl z příkopu, překvapil při jízdě řidiče osobního vozidla jedoucího od Chlumce nad Cidlinou směrem do Převýšova.

Záchranáři navazují spolupráci i s chlumeckými policisty

Královéhradecko, Chlumec nad Cidlinou - Pojmem „First responder" obecně označujeme někoho (člověka, případně složku), kdo je schopen realizovat rychlý zásah u člověka v přímém ohrožení života dříve, než se na místo reálně může dostat výjezdová skupina Zdravotnické záchranné služby (dále ZZS). Hovoříme tak o plánované první pomoci na vyžádání.

Společnost Česká osiva nabízí zboží i poradenství

Chlumec nad Cidlinou - Semenářská firma Česká osiva a. s. vznikla v roce 2003 jako dceřiná společnost firmy Českých osiv Chlumec spol s r. o. Sídlí v areálu své mateřské organizace v bývalém areálu společnosti Selgen v Chlumci nad Cidlinou.

Znáte Velikonoce ve světě? Zajímavosti se dozvíte na Karlově Koruně

Chlumec nad Cidlinou - Řemeslný jarmark, soutěže pro děti, inspirace k výzdobě domu či Velikonoce u nás i ve světě. To vše najdete v neděli na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Konají se zde totiž tradiční Velikonoce na zámku.

Rákosníčkovo hřiště zkrášlí Chlumec. Díky úspěchu v anketě

Chlumec nad Cidlinou - Z Chlumce míří poděkování ke všem podporovatelům za úžasnou a zcela nečekanou pomoc. Město uspělo v hlasování a v dohledné době získá nový herní prostor.

Chlumec skončil v anketě na třetím místě a získá Rákosníčkovo hřiště

Chlumec nad Cidlinou - Zbrusu nové dětské hřiště za milion a půl plné prolézaček a houpaček vznikne v Chlumci nad Cidlinou. Město do něj nebude muset investovat jedinou korunu.

Chlumec svádí boj o houpačky a kolotoče za víc než milion

Chlumec nad Cidlinou - Hřiště plná houpaček a prolézaček možná brzy vyrostou i v Královéhradeckém kraji. A místní za ně nezaplatí ani korunu. O tom kde, rozhodují lidé v anketě.

Komunál křtil svoje nové album v chlumecké sokolovně

Chlumec nad Cidlinou - V sokolovně v Chlumci nad Cidlinou se v pátek 27. února uskutečnil křest nového alba hudební kapely Komunál nazvaného „Vlci v nás", pochopitelně spojený s pestrým koncertem.

Ples v Chlumci letos nebude. Město se nedohodlo se zámkem

Chlumec nad Cidlinou - Měl to být už sedmý ples v řadě. Letos ale budou muset v Chlumci taneční veselí oželet.

Věřte nevěřte: Ujel mu autobus, tak šel invalida krást

Chlumec nad Cidlinou - Osmačtyřicetiletý invalidní recidivista z Hradce Králové chtěl krást v zahrádkářské kolonii v Chlumci nad Cidlinou. Přímo na útěku z místa činu ho zadrželi místní policisté.

Koncerty pomůžou nemocné Vanesce, vydělaly přes 45 tisíc

Hradecko /ROZHOVOR/ - Mlázovice, Chlumec nad Cidlinou, Sobčice, Borovnice, Hořice a Nový Bydžov. Šestice měst, kde se v prosinci odehrály benefiční Chrámové vánoční koncerty. Vybrané peníze ze vstupu pomůžou nemocné dvouleté Vanesce z Chlumce, která trpí vzácnou nemocí motýlích křídel.

Domovem pro seniory zněly koledy, došlo i na drobné dárky

Chlumec nad Cidlinou /U NÁS DOMA/ - V úterý 9. prosince se uskutečnila vánoční besídka v Domově důchodců Chlumec nad Cidlinou.

Ježíšek nebo Santa Claus? I výstava může děti zaujmout

Chlumec nad Cidlinou /FOTO/ - Nejen české Vánoce ukazuje zámek Karlova Koruna. Děti tu zjistily i to, jak se slaví v cizině.

Vánoční atmosféra panuje na zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou - Vánoce na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou se konají v neděli 7. prosince od 10 do 17 hodin. Zábavný sváteční program bude spojený s velkou vánoční výstavou. Motto je „Vánoce u nás  a ve světě".

Zimní spánek zámky nečeká. Chystají se na vánoční svátky

Hradecko - Milovníkům hradů a zámků koncem října začala několikaměsíční přestávka. Brány většiny památek se na zimu uzavřely, aby se na nich mohly provádět nezbytné úpravy, rekonstrukce a samozřejmě velký úklid. Zámky na Hradecku se ale rozhodly si sezonu protáhnout.

'Debakly, které jsme utrpěli, devalvovaly předešlé výborné výkony'

Chlumec nad Cidlinou /ROZHOVOR/ - Vedoucí chlumeckých fotbalistů Ladislav Heger se ohlédl za podzimem v krajském přeboru. Mužstvo je čtrnácté a čeká ho boj o záchranu.

Dům dětí v Chlumci nad Cidlinou slaví již páté narozeniny

Chlumec nad Cidlinou - Dům dětí a mládeže v Chlumci nad Cidlinou slaví své páté narozeniny. A to vskutku bujaře. Oslava plná her, soutěží a samozřejmě zábavy se koná v sobotu 15. listopadu od 13 do 17 hodin v budově Občanského centra.

Prohlédněte si: Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny

Chlumec nad Cidlinou /FOTO/ - Pirátské kostýmy, zabijačkové hody a zábavný program pro malé i velké. To byl nedělní Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

Na chlumecký zámek Karlova Koruna připlouvají po Cidlině piráti

Chlumec nad Cidlinou - Zvedněte kotvu a napněte plachty! Na chlumecký zámek Karlova Koruna připlouvají piráti a vezou s sebou zábavný program pro malé i velké. Už tuto neděli se zde totiž koná tradiční Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny.

Přijměte pozvání na akci Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny

Chlumec nad Cidlinou - Akce Halloween aneb Piráti na vlnách Cidliny se uskuteční v neděli 26. října od 10 do 17 hodin na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Tradiční halloweenský jarmark nabídne zabijačkové hody, kdy mohou všichni ochutnat jitrnice, jelita, žemláky, ovar či polévku.

Králíci budou skákat do výšky, chovatelé v Chlumci slaví 'devadesátku'

Chlumec nad Cidlinou - Obyvatelé Chlumce mají tento víkend pořádně nabitý program. Kromě toho, že se po řece Cidlině budou během Halloweenského veselí prohánět piráti, v pozadí nezůstanou ani chovatelé a zahrádkáři. Pro návštěvníky si totiž připravili hned dvě výstavy.

Klicperův Chlumec vrcholí, účastní se i hradečtí umělci

Chlumec nad Cidlinou - Máte rádi amatérská divadla? Tak to byste určitě měli zavítat do Chlumce nad Cidlinou, kde vrcholí už 67. ročník přehlídky amatérských divadel Klicperův Chlumec.

Malí psi soutěžili při mistrovství v Chlumci o titul šampiona

Chlumec nad Cidlinou - V polovině září se do Chlumce na Cidlinou sjeli kynologové, kteří cvičí menší plemena psů, aby se utkali o titul mistra republiky pod záštitou Českého kynologického svazu.

Svatohubertskou slavnost hostí zámek Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou - Jednadvacátá svatohubertská slavnost se uskuteční v sobotu 4. října v areálu chlumeckého zámku Karlova Koruna. Začíná ve 12 hodin průvodem účinkujících a účastníků. Na 12.30 hodin se chystá slavnostní zahájení.

Divadlo, muzika a soutěže zpestřily rozlučku s prázdninami v Lukové

Luková - Pro děti z Lukové a okolí obec uspořádala rozloučení s prázdninami. Byl ještě krásný letní den, a tak se děti mohly zúčastnit různých soutěží, které byly připraveny na několika stanovištích v přírodě.

Zámecká svatba chlumecké Karlově Koruně opravdu sluší

Chlumec nad Cidlinou - V sobotu 20. září zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou otevře pro návštěvníky zdarma všechny prostory vhodné pro svatební obřad. Akce se koná v době od 10 do 17 hodin.

Strašák Chlumce? Velká voda! Co s ní hodlají udělat lídři?

Chlumec nad Cidlinou - Přijdou nečekaně, spláchnou vše, co se jim postaví do cesty. Řeč je o povodních, kterých si Chlumec nad Cidlinou čas od času „užije". Řešení není určitě jednoduché. Stejně jako vyřešit stoupající nezaměstnanost.

Zvolte si svého starostu - Chlumec nad Cidlinou

Chlumec nad Cidlinou /ANKETA/ - Od úterý 9. září máte možnost si na našem webu zvolit starosty největších měst našeho regionu.

Prohlédněte si: V soutěži Chlumecký kotlík se hledal nejlepší guláš

Chlumec nad Cidlinou /FOTO/ - Už počtvrté hostilo koupaliště v Chlumci nad Cidlinou gulášové hody. V soutěži Chlumecký kotlík se letos na pomyslný gulášový Olymp vyhoupl šampion předchozích dvou ročníků – NAD guláš tým Končice. „V našich očích ale vyhráli všichni," vzkázal s úsměvem Josef Komárek.

Nejchutnější guláš? Rozhodnou sami diváci

Chlumec nad Cidlinou - Oblíbený Chlumecký kotlík zpestří závěr letošní koupací sezony. Už čtvrtý ročník akce se koná v sobotu 6. září od 10 hodin a opět se bude vybírat ten nejchutnější guláš. Pětičlenné týmy mají za úkol ze čtyř kilo masa v patnáctilitrovém kotlíku uvařit co nejlepší guláš, na což ale mají jen čtyři hodiny.

Žijeme si tu jako v zemi krále Miroslava, libují si Chlumečtí

Chlumec nad Cidlinou - Miroslav Uchytil starostuje v Chlumci už 
16 let a vysloužil si pohádkovou přezdívku.

Sportovci si v Chlumci libují. Zázemí mají nadstandardní

Chlumec nad Cidlinou - „Jedním slovem nádhera. Jsme hrozně rádi, že tu máme nové tribuny, už jsme se na těšili," liboval si o víkendu předseda fotbalového klubu v Chlumci Karel Heger.

Povodně jim zničily tribunu, teď v Chlumci otevřou novou

Chlumec nad Cidlinou - Chystá se velká slává pro chlumecké fotbalisty. V sobotu totiž město otevře novou tribunu se zázemím. Ta stará musela být stržena po útoku velké vody, po povodni v létě minulého roku.

Komunální volby už se blíží. Jak dopadne inventura měst?

Chlumec nad Cidlinou /ANKETA, VÝZVA PRO ČTENÁŘE/ - Hradecký deník chystá před říjnovou událostí seriál o městech v okrese. Chlumec nad Cidlinou bude druhým městem Hradecka, které projde předvolební inventurou našich novin.

Kamion s mycími prostředky sjel ze silnice, tekla z něj nafta

Nové Město nad Cidlinou - Polský kamion vyjel ve středu v noci ze silnice na nadjezdu u Nového Města na Hradecku. Nákladní vozidlo i s návěsem skončilo mimo vozovku. Řidič utrpěl lehčí zranění a byl ošetřen záchrannou službou. Kamion převážel šest tun mycích prostředků.

'Určité zlepšení bylo na jaře vidět,' povšiml si Firbacher

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Po sedmnácti letech si fotbalisté Chlumce nad Cidlinou zahráli opět krajský přebor. Po podzimní části měli na svém kontě pouhých jedenáct bodů, tudíž do jara vstupovali s hrozbou sestupu.

Vzhůru na zámek za folklórem s hrabětem Oktaviánem Kinským

Chlumec nad Cidlinou - Třetí ročník Slavností hraběte Oktaviána Kinského se uskuteční v neděli 15. června na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. V letošní sezoně budou slavnosti tematicky zaměřeny na folklor.

Mladý muž za úplatu zabil koně, zároveň další zvířata zranil

Nové Město - Policie podezřívá mladíka z Chlumecka, že za úplatu zabil koně. Čin si u něj prý objednal muž, jemuž majitelka koně dlužila peníze. Mladík málem zabil i poníka a psa.

Chlapci v krojích, skok přes břízku a tanec. Slavily se Staročeské máje

Lovčice /FOTO/ – Přesně v jedenáct hodin to všechno začíná. Sejde se jedenáct chlapců (letos jich bylo o několik méně) a jde se od domu k domu. K tomu vyhrává dechová kapela Skleněnka a připojují se další lidé. Proč? Slaví se Staročeské máje. Tradiční oslava jara v Lovčicích, malé obci nedaleko Chlumce nad Cidlinou.

Vanesce jsou dva roky. Už sama leze

Chlumec nad Cidlinou - Holčička bojuje se vzácnou nemocí, kvůli níž má tělo plné bolestivých ran. Přesto je statečná jako málokdo.

U prutů ve dne v noci. Rybáři se sjeli k sedmidennímu klání

Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – Většina sportovních klání se neobejde bez hlasitého halekání a vůbec hluku všeho druhu. Soutěž Top Secret Carp Cup je však všechno, jen ne hlučná.

Velikonoční veselí panuje na zámku Karlova Koruna

Chlumec nad Cidlinou – Velikonoce na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou se konají v neděli 6. dubna od 10 do 17 hodin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT